Na sosedskem derbiju visoka zmaga Ormoža; Obisk v 2. krogu: 930 gledalecv!

Bukovci 7 : 1 Boč Poljčane
Carrera Optyl Ormož 7 : 1 Središče ob Dravi

CO Ormož – Središče 7 : 1 (3 : 0)
strelci:
1 : 0 Jaušovec (22.), 2 : 0 Tomašič (30.), 3 : 0 Melnjak (38. – 11m), 3 : 1 Ivanuša (58.), 4 : 1 Martan (62.), 5 : 1 Zlatnik (65.), 6 : 1 K. Lah (82.), 7 : 1 Martan (88.).
CO Ormož: Fijavž, Kolarič (od 78. Perčič), Hriberšek, Perger (od 60. Podplatnik), Šincek, Leben (od 60. K. Lah), Tomašić, Jaušovec (od 72. Flac), Martan, Zlatnik (od 80. Klemenčič), Melnjak. Trener: Drago Posavec
Središče: Hranić, Panič, D. Perišić, Novak, Borko, Lesjak (od 46. S. Zadravec), L. Mlinarič, R. Zadravec (od 69. M. Sakelšek), R. Lah (od 46. Klanjčar), L. Perišić (od 80. Kuhar), Ivanuša (od 80. Rotar). Trener: Aleš Lesjak
Rumeni kartoni: Melnjak (27.), Kolarič (42.); Novak (24.), L. Perišić (66.).
Rdeči karton: D. Perišić (37.).
Igralec tekme: Klemen Zlatnik (CO Ormož).
Stari dobri sosedski derbi med Ormožem in Središčem je na lepo nedeljsko popoldne v Športni park Mestna graba privabil 350 gledalcev, ki so videli zanesljivo zmago domačih. To je najvišja zmaga katere izmed ekip na derbijih. Odkar je ptujska Superliga sta ekipi odigrali pet srečanj. Na treh so slavili Središčani (1 : 0, 5 : 1, 5 : 0), dvakrat sta se ekipi razšli z remijem (1 : 1, 1 : 1). Uvodnih petnajst minut ni kazalo na brodolom Središča, saj so gostje bili aktivnejši na igrišču in so imeli več žogo v svoji posesti. Ob tem je v 14. minut poskus Luke Mlinariče z razdalje švignil tik ob vratnici domačega gola. Zgodba na igrišču se je popolnoma spremenila v 22. minuti, ko je Nikolo Hranića na golu Središča presenetil s strelom iz 30 metrov Patrik Jaušovec. Natančen strel z levico 18 – letnega Ormožana je končal za hrbtom Hranića, ki je sicer imel dovolj časa, da bi lahko bolje reagiral. V 30. minuti je Klemen Zlatnik s samostojnim prodorom povzročil nered v središki obrambi in lepo asistiral Luki Tomašiću za povišanje prednosti na 2 : 0. V 37. minuti pa dokončen potop središke barke. David Perišić je bil precej nepazljiv in ni opravil obrambne naloge kot bi si jo želela njegova ekipa. Ušel mu je Sandi Martan, katerega je gostujoči nogometaš zaustavil na nepravilen način in soliden sodnik Niko Mihelič je pokazal na belo točko ter gostujočemu nogometašu pokazal rdeč karton in pot v slačilnico. Po tekmi je bilo precej polemik ali je bila odločitev sodnika Miheliča prestroga. Iz enajstmetrovke je bil uspešen Nino Melnjak, čeprav je gostujoči vratar bil blizu obrambi najstrožje kazni. V 40. minuti je lepo priložnost za povišanje vodstva zamudil Jaušovec, ki ni najbolje zadel žoge pred golom Središča. V 2. polčasu kot, da so se Ormožani zadovoljili z visokim vodstvom in kljub igralcu manj so pobudo na igrišču prevzeli Središčani. Plod boljše igre je bil zadetek Marjana Ivanuše v 58. minuti. V nadaljevanju pa so gledalci lahko videli odlično predstavo čete trenerja Draga Posavca. V 62. minuti je Martan po voleju iz 25 metrov zatresel mrežo nasprotnika. Zagotovo poleg gola Jaušovca najlepši trenutek derbija. Gol, ki se ga ne bi sramovale tudi najboljše evropske lige. Tri minute kasneje je borbeni Zlatnik ukradel žogo in po desni strani sam prodrl v kazenski prostor Središča in silovito zabil pod prečko središkega gola za ormoško vodstvo s 5 : 1. V 80. minuti je Luka Mlinarič s prostega strela zatresel prečko ormoških vrat. Domačini so se v zaključku povsem razigrali, gostje pa so padli v domači mlin. V 82. je na 6 : 1 povišal Krsitijan Lah, končnih 7 : 1 pa je s svojim drugom golom na tekmi postavil Martan. To je bila prva zmaga Ormoža nad Središčem v ptujski Superligi. V 3. krogu v soboto 13. septembra ob 16.00 uri v Športni park Trate prihaja prvi favorit letošnje Superlige Videm pri Ptuju. Ormožane istega dne in ob isti uri čaka gostovanje v Poljčanah pri Boču.