ROKOMET, 1. A SRL, Liga za obstanek, 6. krog:
Proti Krškemu potrditi zmago iz Novega mesta

Že v petek 25. aprila bodo rokometaši Jeruzalema odigrali svojo novo prvenstveno tekmo. Na Hardek ob 19.30 uri v tekmi 6. kroga Lige za obstanek prihaja zadnjeuvrščena ekipa Krškega. Po pomembni zmagi v Novem mestu je vzdušje v ekipi kot se spodobi, saj je ekipi in strokovnemu štabu padlo veliko breme z hrbta. Glavni cilj sezone, obstanek v ligi, je zagotovljen in v zaključku sezone bodo večjo priložnost za igro dobivali mladi rokometaši na katere klub računa v prihodnosti. Svojo priložnost je proti Krki izkoristil vratar Tomaž Cvetko, letnik 1996, ki je z 11 obrambami prispeval levji delež k zmagi z 28 : 26. Proti Krškemu bo večjo minutažo kot organizator igre dobil Miha Kolmančič, ki bo zamenjal poškodovanega Bojan Čudiča. Kapetan Vinarjev ima težave z ahilovo tetivo in bo ekipi pomagal dobrih dvajset trideset minut. Prvič se bo ormoški publiki predstavil Jure Kocbek, ki je po dolgem času le dobil zeleno luč statutarne, arbitražne in registracijske komisije. Gre za letnika 1996, ki igra na poziciji levega zunanjega in je v preteklosti uspešno branil barve Radgone, ki nastopa v 2. SRL. Ne glede na zadnje mesto ekipo Krškega ni za podcenjevati. Gre za mlado in borbeno ekipo kateri ne smeš ponuditi niti kanček upanja v zmago. Ko varovanci trenerja Sandija Markla začutijo priložnost za uspeh ga ne izpustijo kar tako iz rok. V to so se Jeruzalemčki letos že prepričali, saj so vse tri tekme bile izredno izenačene. V rednem delu sta obe ekipi slavili na domačih tleh. Ormožani na Hardeku z 32 : 29, Krčani v Leteči dvorani s 23 : 22. S tem zadnjim porazom so varovanci trenerja Saša Prapotnika ostali brez uvrstitve v Ligo za prvaka. V Ligi za obstanek so Vinarji slavili v gosteh v 1. krogu z 29 : 26. Tudi tokrat se obeta izenačena tekma, kjer bomo dobili zmagovalca šele v zadnjih minutah tekme. Takšna je pač tradicija tekem.med Ormožani in Krčani.

Vabljeni v Športno dvorano na Hardeku v petek 25. 4. 2014 ob 19.30 uri.

Prvič bo članski dres Jeruzalema oblekel Jure Kocbek, ki je lani z kadeti Jeruzalema osvojil tretje mesto v državi.

Vabljeni tudi na tekme mlajših selekcij:
Razpored tekem za vikend, sobota 26. 4. 2014:

STAREJŠI DEČKI A (LETNIKI 1999 in mlajši); sobota 26. 4. ob 10.00 uri: RK JERUZALEM ORMOŽ – RK MARIBOR

STAREJŠI DEČKI B (LETNIKI 2000 in mlajši); sobota 26. 4. ob 11.20 uri:
RK JERUZALEM ORMOŽ – RK MARIBOR

KADETI (LETNIKI 1997 in mlajši):
RK JERUZALEM ORMOŽ – RK SVIŠ IVANČNA GORICA – TEKMA JE NA PROŠNJO SVIŠA PRESTAVLJENA na torek 6. maja ob 19.00 uri.

ROKOMET, 1. B SRL, 20. krog:
Derbi začelja pri Veliki Nedelji

V soboto 26. aprila 2014 bo ob 20.00 uri pri Veliki Nedelji odigran derbi začelja med gostitelji in Grosupljem. To je najbrž predzadnja priložnost, da varovanci trenerja Bojana Munda ujamejo še kakšno točko v tej sezoni. V 21. krogu Velika Nedelja gostuje v Dobovi, v 22. krogu v goste prihaja Mokerc Ig. V prvem delu sezone so Grosupeljčani ugnali Nedeljane z izidom 25 : 22.