ROKOMET, 1. SRL, 1. krog Liga za obstanek:
Pomnijo se točke in ne igra
Jeruzalem – Slovenj Gradec 27 : 25 (16 : 12)
G. Čudič (12 obramb – 2 x 7m), Belec (2 obrambi), S. Žuran; Šišmanovič 5, Korpar, Krabonja, Rajšp 1, Bogadi 3, Radujković 2, B. Čudič, Ivanuša, Sok 5, Hebar, Kljajić, R. Žuran 11 (2). Trener: Aleš Filipčič
Slovenj Gradec: Jelen (14 obramb), Kaspar, Kašnik; Kobold 1, Poklič 6 (2), Mehinović 3, Šavc 3 (1), Zbičajnik, Grujičić 2 (1), Merdanović 5, Jovanovič, Mujanović 4, Podstenšek 1, Apat, Hartman, Kresnik. Trener: Sebastjan Sovič
Sedemmetrovke: Jeruzalem 2/2; Slovenj Gradec 6/4.
Izključitve: Jeruzalem 6; Slovenj Gradec 16 minut.
Rdeča kartona: Poklič (52 – direkten), Jovanovič (60 – 3 x 2).
Igralec tekme: Rok Žuran (Jeruzalem Ormož).
Rokometaši Jeruzalema so na uvodu letošnje Lige za obstanek s 27 : 25 (16 : 12) ugnali zadnjeuvrščeno zasedbo 1. SRL Slovenj Gradec.
Domačini so pred tekmo veljali za aboslutnega favorita in tako je tudi zgledalo vse do 15. minute, ko so Vinarji najprej povedli s 5 : 0 in nato še 10 : 5. Ob lepi prednosti sta bila zelo razpoložena vratar Gregor Čudič (9 obramb v 1. polčasu, 2 sedemmetrovki) in bombarder Rok Žuran, ki je do odmora kar 7 – krat zatresel mrežo prvega moža gostov vratarja Jelena. Ta je v prvem delu zbral 8 in v drugem delu 6 obramb. Do najvišje prednosti so varovanci trenerja Aleša Filipčiča prispeli v 43. minuti, ko so povedli s +6, 22 : 16. Sledile so minute gostov, kjer je zablestel mladi Poklič, ki je s svojimi zadetki Korošce vrnil v igro za pomembne točke. Po petih uspešnih obrambah Jelena ob poskusih ormoških krilnih igralcev Bogadija ter Soka in ob golu Merdanovića so se gostje približali le na točko zaostanka, 26 : 25. Da ni prišlo do popolnega preobrata je z dvema odličnima obrambama poskrbel vratar Belec, ki je v 45. minuti zamenjal Čudiča. Usodo Slovenj Gradca je v 60. minuti zapečatil prvo ime tekme Žuran, ki se po koncu sezone seli v Celje. Na koncu so si vsi v taboru Jeruzalema bili enotnega mnenja, da se pomnijo točke in ne igra, ki je bila daleč od zmošnosti Vinarjev. Roko na srce glede na prikazano v Ormožu bi si fanatični Korošci zazlužili vsaj točko. V 2. krogu v soboto 26. 3. 2011 Ormožane čaka gostovanje v Šmartnem, v 3. krogu na Hardek prihaja Ribnica. Cilj Vinarjev v Ligi za obstanek je končno 7. mesto v državi.