ROKOMET, 1. SRL, 5. krog:
Ormožane razneslo v Izoli
IP Izola – Jeruzalem 30 : 26 (14 : 7)
IP Izola:
Gregorič, Ponikvar, Kevič (20 obramb – 4 x 7m); Jurič 3, Jelovčan 4, Božič 6 (2), Špegelj 4, Stepančič, Bubnič, Čosič 7, Hrvatin, Vukovič, Fidel 1, Smolnik 5 (3), Apat. Trener: Vlado Hrvatin
Jeruzalem: Jelen (12 obramb – 2 x 7m), Belec, Žuran; Korpar 2, Krabonja, Bogadi 6, Merdanovič 3, Radujković 4, Čudič 1, Špiljak, Sok 7 (4), Hebar, Kljajič 1, Žmavc, Šišmanovič 2 (1). Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: IP Izola 6/4; Jeruzalem 9/4.
Izključitve: IP Izola 12; Jeruzalem 10 minut.
Igralec tekme: Dragan Kevič (IP Izola).
Glede na nihanja ormoške ekipe v dosedanjem delu prvenstva je bilo že pred tekmo v Izoli znano, da Vinarje čaka pot na “minsko polje” k novincu v ligi. In res je bilo tako. Jeruzalemčke je razneslo na prafaktorje že v 1. polčasu. Šele v trinajsti minuti je David Bogadi dosegel prvi zadetek za goste. Dobesedno je svoj gol zaklenil domači vratar Dragan Kevič, ki je do odmora med drugim zaustavil tudi štiri sedemmetrovke (Sok, Šišmanovič, Čudič 2x). Po zaslugi obramb Gašperja Jelena so Vinarji v 15. minuti zaostajali le za dve točki (5 : 3). Ko so gostje strnili svoje vrste v napadu pa je nastopila kriza v obrambi, ki je pokala po vseh šivih. Izolani so napadali z dolgimi napadi, vendar so prav vsakega uspešno zaključili in prednost je tik pred odmorom že narasla na +7 (13 : 6, 14 : 7). V nadaljevanju le boljši obraz Jeruzalema, toda zdaj je Ormožane zapustila sreča, saj so vsi odbitki najprej končali v rokah Izolanov, nato pa za hrbtom vratarjev Jelena in Boštjana Belca. Ob tem so gostje še slabo izkoriščali izključitve Primorcev, saj so slednji v igri z igralcem manj dosegli kar 5 zadetkov. V petih primerih so se varovanci trenerja Saše Prapotnika uspeli približati na -3, nazadnje pri izidu 23 : 20, vendar zaradi lastnih tehničnih napak in zgrešenih strelov ni šlo bližje. Izolani so ušli na 25 : 20 in ob pomoči izjemnih navijačev, ki so zadnjih deset minut tekmo pospremili na nogah, brez težav lepo prednost zadržali v svojih rokah. Zmaga Izole je več kot zaslužena in “brez kosti”. Gostitelji pa si že zaradi svojih navijačev Ribarov zaslužijo elitno ligo. Okrog 400 navijačev je naredilo takšno vzdušje kot ga zagotovo ni na rokometnih igriščih po Sloveniji in zaradi take podpore si Izola zasluži velike čestitke. V 6. krogu v soboto 7. oktobra ob 19.00 uri na Hardek prihaja Krško. Obe ekipi nujno potrebujeta točki, zato se bo v Ormožu zagotovo iskrilo.