ROKOMET, 1. SRL, Liga za obstanek 2. krog:
Z zmago v Šmartnem korak višje na lestvici
Šmartno – Jeruzalem 31 : 35 (13 : 15)

Jeruzalem: Belec (5 obramb), G. Čudič (10 obramb), S. Žuran; Šišmanovič 3, Korpar 3, Krabonja 1, Bogadi 7, Radujković, B. Čudič 4, Sok 4, Kljajić 6, Rajšp, R. Žuran 7, Ivanuša, Hebar. Trener: Aleš Filipčič
Sedemmetrovke: Šmartno 2/2; Jeruzalem 2/1.
Izključitve: Šmartno 8; Jeruzalem 14 minut.
Jeruzalem je na gostovanju v Šmartnem lažje od pričakovanega prispel do 10 prvenstvene zmage, saj so gostitelji v nevarnih vodah glede obstanka v ligi in so nujno potrebovali točke. Ob tem se spomnimo, da so Šmarčani Ormožane presenetili z zmago 30 : 29 v 19. krogu rednega dela prvenstva. Gostitelji, ki so že v 3. minuti ostali brez poškodovanega Aleša Šmejca (prvi mož Šmartnega) so na tekmi povedli le enkrat, 1 : 0. Po dobri igri celotne ekipe in obrambah Gregorja Čudiča so Ormožani v 12. minuti že povedli s +5, 8 : 3. Borbeni gostitelji so do odmora po nekaj napakah Vinarjev in zapravljeni sedemmetrovki znižali zaostanek na dve točki, 15 : 13. Po delnem izidu 5 : 2 so se rokometaši Šmartnega v 42. minuti približali le na gol zaostanka, 23 : 22, nato pa je ponovno začel mlesti ormoški stroj, ki je po seriji 5 : 0 v 48. minuti ušel na prednost 6 zadetkov, 28 : 22. Gostitelji so v zaključku poizkušali tudi s tesnim pokrivanjem Bojana Čudiča ter Roka Žurana, vendar so tokrat Jeruzalemčki bili za razred boljši nasprotnik in so brez večjih težav zadržali svojo prednost in tekmo mirno pripeljali do konca. To je bila tretja zaporedna zmaga Vinarjev pred dvema domačima tekmama proti Ribnici (2. april) in Krki (16. april). Cilj v Ligi za obstanek ostaja končno 7, mesto v državi.