ROKOMET, 1. SRL, 7. krog:
Dober odpor Vinarjev v Zlatorogu
Celje PL – Jeruzalem 31 : 27 (19 : 13)
Celje PL:
Lesjak, Perić, Skok (18 obramb – 2 x 7m); Prieto, Mlakar 1, Marguč 3, R. Žuran 8, Razgor 3, Toskić 4, Ranevski, Poklar 1, Poteko 1, Metličić 3, Mačkovšek, Žvižej 7 (4). Trener: Vladan Matić
Jeruzalem: Jelen (12 obramb), Belec, S. Žuran; Korpar 4, Krabonja 1, Žmavc, Bogadi 3, Merdanović, Radujković 1, Čudič 6 (2), Špiljak 3, Sok 8 (1), Hebar, Cvetko, Kljajić 1, Šišmanovič. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Celje PL 4/4; Jeruzalem 5/3.
Izključitve: Celje PL 8; Jeruzalem 6 minut.
Igralec tekme: Matevž Skok (Celje PL).
Rokometaši iz Ormoža so gostovali v Zlatorogu pri Celju in s solidno igro nudili močan odpor favoritu, ki se je predstavil v povprečni luči. Pred tekmo je vsa slovenska rokometna javnost pričakovala visok poraz Jeruzalema v Zlatorogu. Odločitev o zmagovalcu je padla v 1. polčasu, kjer so Pivovarji izkoristili sleherno napako Ormožanov v napadu in obrambi. Ob tem sta v prvem delu tekme zelo neizenačen kriterij imela sodnika Drago Ocvirk in Miran Štrigl, ki sta po tekmi sama priznala, da v 1. polčasu nista imela svojega dne. Napak v prid Celjanov je bilo kar šest. Ob naštetih dejstvih je še v golu gostiteljev imel svoj dan Matevž Skok, ki je do odmora zbral kar 11 obramb, do konca tekme pa skupaj 18 obramb. Od tega je Velenjčan v golu Celja v 27. in 38. minuti zaustavil sedemmetrovki Tadeju Soku in Bojanu Čudiču. Izid je bil izenačen do 6 : 6, v teh trenutkih pa je bivši član Jeruzalema Rok Žuran mrežo Gašperja Jelena zatresel 4 – krat. Na koncu pa se je Žurka zaustavil pri 8 doseženih golih. Po seriji 4 : 0 so Pivovarji prvič povedli s + 4 (10 : 6), v samem zaključku 1. polčasa pa so še odlično izkoristili izključitev Iztoka Korparja in na odmor odšli glede na prikazano igro s previsoko prednostjo šestih točk (19 : 13).

Matevž Skok (Celje PL) je zbral 18 obramb, od tega 2 sedemmetrovki. Foto: Slavko Kolar (RK Celje PL)

V 37. minuti je varovancem trenerja Vladana Matića uspelo doseči najvišjo prednost na tekmi, izid 24 : 17. Kljub zgrešeni sedemmetrovki Soka se je Vinarjem najprej uspelo približati na – 4 (24 : 20), v 50. minuti na – 3 (27 : 24). V teh trenutkih je obramba gostov zgledala čvrsto, na golu se je tik pred predvideno menjavo prebudil Jelen, ki je v zadnjih 23 minutah tekme zbral lepih 8 obramb, skupaj 12 zaustavljenih strelov Pivovarjem. Pri rezultatu 28 : 25 je David Bogadi zamudil 100 % priložnost iz protinapada, Skok je reagiral fantastično in na zamujeno priložnost Ormožanov so Pivovarji odgovorili z delnim rezultatom 3 : 0 in vodstvom 31 : 25. Jaka Špiljak in Sok sta na koncu ublažila poraz Vinarjev.

Bivši Jeruzalemček Rok Žuran je rešetal mrežo svojih bivših soigralcev. Foto: Slavko Kolar (RK Celje PL)

V igri gostov je bilo napram prejšnjih tekem čutiti napredek v igri, kar daje upanje v boljši jutri, ko Ormožane čaka nekaj zanimivih tekem. V 8. krogu v soboto 22. oktobra ob 18.00 uri Jeruzalem gostuje pri Mariboru, ki blesti v letošnjem prvenstvu.

MLAJŠE SELEKCIJE:
Uspešen vikend Jeruzalemčkov

MLAJŠI DEČKI B (letniki 2000):
+ 8 v Celju
Celje PL – Jeruzalem 17 : 25 (8 : 11)
Firšt Šeruga; Torič, Ivanuša, G. Cvetko, M. Voršič, Sovič, T. Šulek 3, G. Hebar 1, Notersberg 8, Munda 11 (4), Zadravec 2 (1). Trener: Iztok Luskovič
Derbi skupine Vzhod so dobili Jeruzalemčki, ki so vztrajno skozi celo tekmo višali svojo prednost in na koncu dosegli lepo zmago. V naslednjem krogu v soboto 22. 10. na Hardeku pri Jeruzalemu ob 10.00 uri gostujejo sovrstniki Gorenja iz Velenja.

MLAJŠI DEČKI A (letniki 1999):
Odličen 1. polčas Jeruzalemčkov
Celje PL – Jeruzalem 21 : 25 (7 : 13)
Korpič Lesjak, Rizman, Firšt Šeruga; Petek, Kozel, Ciglar 1, Niedorfer 7 (1), M. Hebar 6 (1), Šoštarič 7, Voljč 1, Ž. Kociper, Jovanovič, Munda, Notersberg, G. Hebar. Trener: Iztok Luskovič
Državni podprvaki iz Ormoža so z odliko opravili nalogo v Celju. Še posebej so odlično zaigrali v 1. polčasu in navdušili prisotne s svojo igro. V enem delu tekme je prednost znašala že +9, 17 : 8. V zaključku so gostitelji uspeli znižati zaostanek. V naslednjem krogu v soboto 22. 10. na Hardeku pri Jeruzalemu ob 11.15 uri gostujejo sovrstniki Gorenja iz Velenja.

STAREJŠI DEČKI A (letniki 1997):
Zmaga na Ptuju ob katastrofalni igri
Drava Ptuj – Jeruzalem Gorišnica 25 : 26 (13 : 15)

+18 proti Korošcem
Jeruzalem Gorišnica – Slovenj Gradec 39 : 21 (19 : 11)
Jeruzalem Gorišnica:
Mendaš, Korpič Lesjak; Bezjak, Kralj, Kosi 4, Tement 3, D. Kociper 2, Šandor 4, V. Lukman 4, Ozmec 3, Horvat 3, Žižek Cvetko 1, Vesenjak 2, Štumberger 3, Topolovec 1, Kolmančič 9. Trenerja: Uroš Krstič in Franc Šandor
Zaradi gostovanja v Alsoors Veszpremu sta ekipi prej odigrali tekmo, kjer pa je zmagovalec bil znan že vnaprej. V soboto 22. in nedeljo 23. oktobra se bodo letniki 1997 mudili na močnem mednarodnem turnirju v Veszpremu, kjer bodo nastopili kar štirje prvaki svojih držav: Tatran Prešov (prvak Slovaške), Ada Beograd (prvak Srbije), Alsoors Veszprem (prvak Madžarske), Jeruzalem Ormož Gorišnica (prvak Slovenije), Alsoors Veszprem B in TV Gleisdorf (Avstrija).

STAREJŠI DEČKI B (letniki 1998):
+14 državnih prvakov na Ptuju
Drava Ptuj – Jeruzalem 20 : 34 (11 : 16)

+16 proti Slovenj Gradcu
Jeruzalem – Slovenj Gradec 37 : 21 (19 : 11)
Korpič Lesjak, Caf; Lukner, Luci 1, Grabovac 2, Kavčič 9, Plavec, Ulaga 2 (1), Žižek Cvetko 5, Horvat 5, Sok 5, Ozmec 3, Niedorfer, Zidarič, M. Hebar 4, Ciglar 1 (1). Trenerja: Uroš Krstič in Mladen Grabovac
Rutinirano so državni prvaki ugnali ekipo Slovenj Gradca, čeprav so nastopili brez Tilena Kosija, ki je zaradi številnih tekem dobil počitek. Priložnost za igro so dobili vsi rokometaši, saj so bili razdeljeni v dve sedmerki. Sedem članov letnikov 1998 bo tudi odpotovalo na turnir v Alsoors Veszprem.

MLAJŠE DEKLICE B (letnice 2000):
Visoka zmaga nad Brežicami
Jeruzalem – Brežice 30 : 4 (17 : 0)
Polič; Rodi, Hergula 11, M. Pintarič, Kolenko 12 (2), Ana Škorjanec 5, Markrab, Ozmec 2, Kociper. Trenerka: Tjaša Brumen
Po porazu v 1. krogu v Žalcu (20 : 15) so Jeruzalemčice proti Brežicam dosegle svojo prvo prvenstveno zmago. V 3. krogu mlade Ormožanke čaka gostovanje v Zagorju.

MLAJŠE DEKLICE A (letnice 1999):
Prva prvenstvena zmaga
Jeruzalem – Brežice 15 : 12 (8 : 7)
Ane. Škorjanec, Polič; V. Pintarič, Šalamija, Ivanuša, Zorjan 1, Ozmec, Kociper, Markrab, Ana Škorjanec 2, Kolenko 6, M. Pintarič, Hergula 6, Rodi. Trenerka: Tjaša Brumen
Po porazu v 1. krogu v Slovenj Gradcu so Ormožanke na Hardeku ugnale Brežice. Po izenačenem 1. polčasu je odločitev o zmagovalcu padla v drugem delu. V 3. krogu ekipa gostuje v Zagorju.