ROKOMET, NLB Leasing liga, 8. krog:
Vinarji dosegli še četrto letošnjo zmago na Hardeku
Jeruzalem – Sevnica 29 : 23 (13 : 11)
Bratanovič (13 obramb – 3x7m), Balent (2 obrambi); Kolmančič 1, Bogadi 2, Radujković 6, Čudič 7 (6), Gregorc, Veselko, Kavčič, Topolovec, Grizolt, Kocbek 6, Mesarić 5, Petrovič, Rajšp 2. Trener: Saša Prapotnik
Sevnica: Gerčar (9 obramb), Brglez; Župevc, Dražetič, Gorenjak 4, Krnc, Gjerek 4, Djurdjević 5, Cigler, Suholežnik 2, Mrgole, Kuhar, Brilej 5, Bezgovšek 1, Flisek, Pernovšek 1 (1). Trener: Iztok Godec
Sedemmetrovke: Jeruzalem 6/6; Sevnica 8/4.
Izključitve: Jeruzalem 10; Sevnica 6 minut.
Rokometaši Jeruzalema so proti Sevnici zasluženo osvojili četrti par točk v tem prvenstvu. Ekipi sta prikazali povprečno rokometno predstavo, kjer se bo na koncu pomnila le zmaga Vinarjev. Gostitelji so vodili skozi celotno tekmo. V 1. polčasu največ za tri, v 2. polčasu pa največ za šest zadetkov. Junak ormoške zmage je bil vratar Zlatan Bratanovič, ki je v vrste Jeruzalema prispel prav iz Sevnice. Domači vratar je zaustavil tudi tri sedemmetrovke gostom in v zaključku tekme popolnoma razorožil Sevničane. Gostje tudi na Hardeku nikakor niso našli prave igre, ki jih je krasila v minuli sezoni, ko so bili eno izmed večjih presenečenj sezone. Svojo najboljšo predstavo letos je v domačem dresu odigral krožni napadalec Danijel Mesarić, ki je nasprotniku petkrat zatresel mrežo. Za lažjo pot do zmage pa je pri Jeruzalemu manjkal običajen delež kapetana Bojana Čudiča, ki je šele v zaključku tekme dosegel svoj prvi zadetek iz igre. Zato pa je Čudič znova mojstrsko izvajal kazenske strele (met 6/6). Med mladimi sta največ pokazala Jure Kocbek (letnik 1996) v domači in Žan Gjerek (letnik 1995) v gostujoči vrsti. Kocbej je zablestel z igro v 2. polčasu, ko je dosegel kar pet od skupno šestih zadetkov. V 9. krogu državnega prvenstva Jeruzalem gostuje pri Mariboru (sobota 8. november), Sevnico čaka domača tekma proti Izoli. V sredo 5. novembra četo trenerja Saše Prapotnika čaka še pokalna tekma 1/8 finala v gosteh pri Dol Hrastniku.
IZJAVA:
Saša Prapotnik (trener Jeruzalem Ormož): Za vsak gol in na koncu zmago smo se morali izjemno potruditi. Nikakor se nam ni uspelo odlepiti od nasprotnika. Obe ekipi sta bili zelo borbeni, vendar tudi v krču. Za nas je ta zmaga izjemno pomembna, saj smo se nekoliko odlepili od ekip, katere se bodo borile za obstanek v ligi.

ROKOMET, 1. B SRL, 6. krog:
Še brez točk iz gostovanja
Dol Hrastnik – V. Nedelja Carrera Optyl 34 : 26 (17 : 13)
V. Nedelja Carrera Optyl:
Pfeifer 3 obrambe, Zorec 7, Kaučič, Bombek 3, Mavrič 2, Bezjak, D. Hržič, Štefičar 10, Preac 12 obramb, Klemenčič, Lorenčič 2, Vukan, Šerod 2, Hojžar, Marin. Trener: Tomi Matjašič
Po težkem pokalnem gostovanju v Kopru je sledilo nič manj težko gostovanje še v Dolu. Čeprav so bili domačini postavljeni v vlogo absolutnega favorita, so imeli gosti svoje cilje, kar je pomenilo osvojitev najmanj točke. Gostje so odlično začeli in po dveh zadetkih Kristijana Štefičarja povedli z 0 : 2. Domači so se hitro zbrali ter prednost obrnili sebi v prid, kar je pomenilo vodstvo od enega do treh zadetkov. Gostje so igrali disciplinirano in se dostojno upirali, vendar so bili za sodnike preveč »grobi«. Za domače je bilo že v prvem polčasu dosojenih 7 sedemmetrovk, gostje pa so bili deležni tudi petih izključitev za dve minuti ter rdečega kartona. Vodstvo domačih ob polčasu je tako znašalo 17 : 13.
V nadaljevanju so gostje ponovno začeli zelo dobro in se domačim v 34. minuti približali na zaostanek dveh zadetkov 18 : 16, vendar bližje ni šlo. Že tako zdesetkani ekipi se je zaradi poškodb v drugem polčasu pridružil še Damir Mavrič, ki je staknil poškodbo ob koncu prvega polčasa in do konca tekme ni več zaigral. V 38. minuti so Velikonedeljčani zaostajali še za tri zadetke 21 : 18, nato pa so domači povsem zagospodarili na igrišču in si v 50. minuti priigrali že 10 zadetkov prednosti 32 : 22. V drugem polčasu sta svoj kriterij znižala tudi sodnika, saj sta za domače dosodila samo eno sedemmetrovko, gostom pa dosodila dve opravičeni izključitvi za dve minuti. Nekoliko čudno, če povzamemo besede gostov, saj so igrali povsem enako borbeno kot v prvem polčasu in poskušali rezultat obrniti sebi v prid. Zmaga Dolanov je povsem zaslužena, vendar grenak priokus ostaja, saj bi lahko bil končni izid drugačen. S tem ne mislimo zmage gostov, ampak veliko nižji poraz, igralcev in vodstva pa ne bi dajal občutek neenakosti. Za Velikonedeljčane sledita dva tedna priprav na naslednjo tekmo, ko v goste prihaja ekipa Grosupljega. Za domače je v igri samo zmaga, ki pa bo brez podpore zvestih navijačev težje dosegljiva; zato 8. 11. vsi v športno dvorano Velika Nedelja.
Vir: RK Velika Nedelja Carrera Optyl

ROKOMET, mlajše selekcije:
Enkrat drugo in trikrat četrto mesto

Mladi rokometaši Jeruzalem Ormoža & Velike Nedelje Carrere Optyl so sodelovali na tridnevnem turnirju v Monoštru na Madžarskem. Sodelovali so s kar štirimi ekipami, ki so se v močni mednarodni konkurenci vse udeležile v polfinale, kar pred začetkom turnirja ni pričakoval nihče. Na turnirju so nastopale ekipe iz Madžarske, Slovaške, Avstrije, Hrvaške in Slovenije. Ekipe iz Slovenije so tudi pokazale največ znanja.

Letniki 1999 in mlajši:
Brez poraza in ob smoli pri sedemmetrovkah na koncu drugi

Letniki 1999 so na Madžarskem znova dokazali svojo kvaliteto in dosegli štiri zmage ter v velikem finalu en remi, kar pa je zadostovalo le za 2. mesto. V predtekmovanju je ekipa s 24 : 13 premagala Maribor, z 20 : 14 avstrijski ASKO, s 13 : 11 večne rivale madžarski Eles in s 15 : 11 novomeško Krko. Kot prvouvrščena iz predtekmovanja sta se v veliki finale uvrstila druga (Krka) in četrta (Jeruzalem Ormož) ekipa zadnjega državnega prvenstva za letnike 1999. V odlični predstavi obeh ekip se je tekma končala z izidom 17 : 17. Po sedemmetrovkah pa so bili uspešnejši Novomeščani, ki so si tako vsaj malo zacelili rane potem, ko so jim Jeruzalemčki v zadnji tekmi minulega državnega prvenstva na Final 4 v Celju preprečili osvojitev naslova državnih prvakov.
V Monoštru so nastopili: Matic Škrjanec, Žan Firšt Šeruga, Julio Milec; Matej Niedorfer, Rok Koderman, Tinek Hebar, Nejc Zidarič, Anže Šoštarič, Žak Ciglar, Tim Kokalj, Uroš Kosi, Gašper Hebar, Teo Šulek, Niko Gašič, Jan Zadravec, Aljoša MUnda, trenerja Mladen Grabovac in Darjan Mesarec.

Letniki 2001:
Četrto mesto veliki uspeh

Z zmagama proti avstrijskima predstavnikoma HIB Libenau Grazu (19 : 13) in WATu 15 (15 : 9) ter ob porazu s Tatran Prešovom (14 : 5) so Združeni osvojili 2. mesto v predtekmovalni skupini in napredovali v polfinale, kjer pa jih je visoko premagala zasedba madžarskega Elesa s 24 : 3. V tekmi za 3. mesto so še v drugo na turnirju morali priznati premoč podmladku slovaškega velikana Tatran Prešovu (17 : 10). Ekipi je turnir prišel še kako prav, saj prav ta maloštevilna generacija nujno potrebuje čim več tekem za nabiranje potrebnih izkušenj. Igrali so: Tilen Pfeifer; Žan Toplak, Vid Munda, Uroš Horvat, Elvino Kuhar, Aljaž Kosi, Niko Sovič, Tobi Torič in trener Branko Bokša.

Letniki 2001 so v Monoštru zasedli 4. mesto.

Letniki 2002 in mlajši:
V najmočnejši konkurenci ob obilici smole ostali brez medalje

V generaciji letnikov 2002 je konkurenca bila najmočnejša, nastopilo je kar 12 ekip in o kvaliteti turnirja zgovorno priča le 7. mesto Izole, ki je poleti pred Združenimi osvojila turnir Eurofest v Izoli. V predtekmovanju so bronasti s 16 : 5 premagali Monošter, s 15 : 14 Jakab in z 18 : 10 HIB Liebenau Graz. V dramatičnem četrtfinalu je z 20 : 19 padla še ekipa WAT Atzgersdorfa. Polfinalno tekmo so fantje začeli z zaostankom 0 : 5 in v zaključku tekme celo ujeli nasprotnika, nato pa izgubili moč za dokončen preobrat. Eles se je veselil zmage s 16 : 14. V tekmi za bronasto medaljo še ena izjemno izenačena tekma proti Tatranu iz Prešova. V zadnji minuti so Združeni zadeli za vodstvo s 14 : 13, a je sodnik razveljavil zadetek zaradi korakov, ki so bili res sumljivi. Slovaki so krenili v zadnji napad in prispeli le do devetmetrovke (13 : 13). Preostal je le še met iz velike oddaljenosti, ki pa je na veliko žalost Slovencev z izjemno natančnim in močnim strelom končal v mreži Aleša Zemljiča (poraz 13 : 14). Veselje Slovakov in žalost Združenih, ki pa so v tekmi za tretje mesto mogoče celo prikazali najboljšo predstavo na turnirju. Ekipa ima za prihodnost lep potencial, a bo potrebno še krvavo trenirati za uspehe v prihodnosti. Četrto mesto za letnike 2002 so osvojili: Aleš Zemljič, Ian Mesarec; Gašper Cvetko, Enej Kovačec, Jure Lukman, Žiga Herga Rizman, Blaž Fergola, Žiga Borko, Maj Voršič, Denis Škrinjar, Rok Rubin, trenerja Davorin Kovačec in Uroš Krstič.

Letniki 2003 in mlajši:
Izjemen uspeh ekipe, katera ima le tri igralce letnika 2003

Z rezultati in igro so na turnirju najbolj presenetili letniki 2003, 2004, 2005 in celo 2006. Da se bo ekipa na Madžarskem borila za medaljo ni pričakoval prav nihče. Iz tekme v tekmo so fantje napredovali v igri, zato je zadovoljstvo ob koncu turnirja bilo toliko večje. Remi s Celjem (12 : 12), zmaga z reškim Trsatom (13 : 8) in poraz proti odlični Radovljici (5 : 13) so izkupiček iz predtekmovanja. V polfinalu je sledil poraz z Elesem (9 : 11) in v tekmi za tretje mesto ob solidni igri še poraz proti novomeški Krki (15 : 17). Za letnike 2003 in mlajše so nastopili: Ian Mesarec; Tadej Ozmec, Alen Kosi, Domen Šošter, Matic Kocbek, Aljaž Breznik, Luka Štumberger, Klemen Šošter, Tjaš Notersberg in trener Davorin Kovačec.

Letniki 2003 in mlajši napredujejo kot si je lahko le želeti, čeprav ekipo sestavljajo le trije igralci letnika 2003.