Z zmago proti Rudarju potrdili nastop na Final 4
Jeruzalem – Rudar Trbovlje 38 : 36 (19 : 15)
Jeruzalem:
T. Cvetko, Kuzmič; Kavčič, Kolmančič 8, G. Horvat, V. Lukman 2, D. Kociper 2, Žižek Cvetko, Kocbek 5, R. Cvetko 6, Štumberger 5, Šandor 2, Kosi 6, Topolovec 2.
Na Hardeku so kadeti Jeruzalema lovili zmago proti Rudarju in potrditev uvrstitve na Final 4, ki se bo odvijal 18. in 19. maja. Trboveljčani so zmeraj težak zalogaj za Ormožane in tudi tokrat je bilo tako. Prvi polčas je ponudil tri slike. Najprej so po dobri igri povedli domačini s 7 : 3 in 8 : 4. Nato pa je uspelo gostom prvič in zadnjič na tekmi povesti z 10 : 9. Sledil je še tretji preobrat in do odmora so si Jeruzalemčki kljub slabi igri v obrambi in štirimi do petimi zgrešenimi zicerji priigrali prednost štirih točk (19 : 15). V 2. polčasu je prednost gostiteljev varirala od + 1 (22 : 21, 23 : 22) do +7 (38 : 31). Zmagovalec je bil odločen v obdobju od 50. do 55. minute, ko je Jeruzalemu uspel delni rezultat 6 : 1. Od 32 : 30 do 38 : 31. V zadnjih štirih minutah so domačini po menjavah povsem popustili in dovolili žilavemu Rudarju, da ublaži poraz. Do konca polfinalne skupine B Ormožane čakajo še trije obračuni: v torek 16. 4. ob 18.45 uri na Hardeku tekma proti Krškemu; danes v sredo 10. 4. ob 17.30 uri gostovanje v Rdeči dvorani pri Gorenju; in v soboto 20. 4. še gostovanje v Mariboru. Želja Jeruzalema je končati polfinalno tekmovanje s tremi zmagami.

Jeruzalem:
Zemljič; Zorec, Borko 1, Trstenjak 3, M. Voršič, J. Lukman 1, Herga Rizman 1, Torič 4, G. Cvetko 1, Sovič 1, U. Horvat 1.

Jeruzalem – V. Nedelja 16 : 13 (7 : 7)
Jeruzalem:
Zemljič; Zorec, Borko 2, Trstenjak 2, M. Voršič, J. Lukman 2, Herga Rizman, Torič 4, G. Cvetko 3, Sovič 3, U. Horvat.
Mlajši dečki B Jeruzalema igrajo v nadaljevalni skupini, saj se jim ni uspelo uvrstiti v polfinalno skupino, kar pa bo cilj prihodnje leto. Fantje so si z novima tekmama nabrali nove izkušnje. Viden je napredek v igri in ob marljivem delu Ormožane v nadaljevanju sezone čaka še kakšna zmaga.

MLAJŠI DEČKI A (letniki 2000 in mlajši):
Zmaga proti Šmartnem in poraz v Novem mestu

Jeruzalem – Šmartno 30 : 16 (14 : 7)
Jeruzalem:
Firšt Šeruga; T. Šulek 3, G. Hebar 3, Torič 2, Notersberg 6, Belec 3, P. Ozmec 4, Sovič 1, B. Zadravec 2, A. Munda 3, J. Zadravec 3.

Krka Nm – Jeruzalem 21 : 13 (7 : 5)
Po pričakovanjih zmaga proti Šmartnemu in nepričakovan visok poraz v Novem mestu, vsaj ne z 8 goli razlike. Krka je zdaj absolutni favorit za uvrstitev na zaključni turnir v tej polfinalni skupini.

V ponedeljek 15. aprila finale šolskega državnega prvenstva v Škofji Loki
Učence Osnovne šole Ormož v ponedeljek 15. aprila 2013 čaka finale šolskega državnega prvenstva v Škofji Loki. To bo tretji zaporedni nastop OŠ Ormož na zaključnem turnirju. Pred dvema letoma so v Sevnici osvojili četrto in lani v Ormožu drugo mesto. Letos vloga favorita pripada osnovnima šolama Mesto Škofja Loka in OŠ Trebnje (aktualni prvaki). Ormožani se bodo skupaj z učenci OŠ Sava Kladnika Sevnica borili za bronasto odličje.
OŠ Ormož bo najprej igrala proti OŠ Trebnje, nato proti domači šoli iz Škofje Loke in na tretji tekmi proti Sevničanom.