ROKOMET, Liga za obstanek, 3. krog:
Na Hardeku je padla Izola
Jeruzalem – Izola IP 30 : 26 (15 : 10)
Jelen (4 obrambe), Belec (10 obramb); Korpar 1, Krabonja 2, Žmavc, Rajšp, Bogadi 6, Hrastnik, Radujković 1, Čudič 4 (2), Špiljak 3, Sok, Hebar 1, Cingesar 12 (6), Kljajič, Šišmanovič. Trener: Saša Prapotnik
Izola IP: Gregorič (3 obrambe), Ponikvar (1 obrambo), Kevič (3 obrambe); Jurič 3, Dolenc, Jelovčan, Božič 6 (1), Stepančič, Bubnič, Gorela 3, Čebokli 1, Vukovič 5, Fidel 1, Smolnik 4 (3), Apat, Kojić 3. Trener: Vlado Hrvatin
Sedemmetrovke: Jeruzalem 8/8; Izola IP 5/5.
Izključitve: Jeruzalem 12; Izola IP 10 minut.
Igralec tekme: Darko Cingesar (Jeruzalem).
V pomembni tekmi za obstanek v elitnem društvu so Ormožani zasluženo premagali Izolane, ki so se tudi tokrat na Hardeku pred 150 gledalci prikazali v solidni luči. Odločitev o zmagovalcu je padla v zaključku prvega in na začetku drugega polčasa, ko so si Vinarji po zaslugi dobre igre v obrambi priigrali sedem točk prednosti (17 : 10). Do višje prednosti Jeruzalemu nikakor ni uspelo priti, saj so Izolani od prve do zadnje minute igrali organizirano in v istem ritmu na dolge napade. Je pa v drugem delu srečanja precej padla tudi čvrstost ormoške obrambe, ki se nikakor ni mogla obraniti. Gostje so mrežo domačih vratarjev rešetali predvsem iz kril preko Petra Božiča, Nikole Kojića in Kristjana Juriča. Po zelo dolgem času se Vinarji lahko pohvalijo tudi z 100 % uspešnostjo izvajanja sedemmetrovk. Darko Cingesar in Bojan Čudič sta zadela vseh 8 najstrožjih kazni, tudi gostje so v vseh petih primerih bili natančni iz sedemmetrovk. V 4. krogu v soboto 14. aprila na Hardeku pri Jeruzalemu gostuje Ribnica.

MLAJŠE SELEKCIJE RK JERUZALEM ORMOŽ:
Bogatejši za nove udeležence zaključnega turnirja

STAREJŠI DEČKI A (letniki 1997):
Zmaga v Šmartnem
Šmartno – Jeruzalem Gorišnica 27 : 30 (12 : 14)
Tement (10 obramb); V. Lukman 5, Šandor 7, Bezjak 2, Kociper 4, Štumberger 2, Topolovec 4, Kolmančič 6.
Gostje so odlično pričeli tekmo in povedli z 9 : 4, nato pa pomislili, da je tekma že odločena in povsem popustili, kar so z izenačenjem na 10 : 10 izkoristili borbeni Šmarčani. V 43. minuti je Šmartno povedlo s 24 : 22, ob tem sta si pri Jeruzalemu izključitvi prislužila Miha Kolmančič in Matic Topolovec. Domačini so slabo izkoristili kar dva igralca več in Jeruzalemčkom je uspel čudežen preobrat. Ekipa Jeruzalema Gorišnice se bo letos borila za mesta od 5. do 8..

STAREJŠI DEČKI B (letniki 1998):
Sedma zaporedna zmaga prvakov
Jeruzalem – Dol Hrastnik 35 : 27 (17 : 15)
Caf, Fekonja; D. ozmec 5, Kosi 9 (3), Žižek Cvetko 7, Horvat 6 (1), Kavčič 4, T. Sok 2, Zidarič, M. Hebar, Luci, Plavec, Ulaga, Lukner, Grabovac 2.
Jeruzalemčki so proti Dol Hrastniku dosegli sedmo zaporedno zmago in potrdili nastop na zaključnem turnirju, ki bo potekal 21. in 22. aprila v Celju. Jeruzalemčki so z ostrim tempom skozi celo tekmo zlomili odpor fizično najmočnejše ekipe v Sloveniji. Domačini so zapravili vodstvo s 17 : 12 in gostom omogočili izenačenje na 23 : 23. V zaključku je Ormožanom uspel delni izid 12 : 4 s katerim so prišli do končne zmage s 35 : 27. V finišu tekme so gostje po nepotrebnem poškodovali Tilena Kosija. V sredo 4. aprila se bosta ekipi pomerili še v Dolu pri Hrastniku.

MLAJŠI DEČKI A (letniki 1999):
Z zmago proti Krki na Final 4
Jeruzalem – Krka 23 : 19 (10 : 9)
Rizman, Firšt Šeruga; G. Hebar, Notersberg, T. Šulek, Niedorfer 3, Zidarič 4, M. Hebar 6 (1), Voljč 1, Kozel, Jovanovič, Ž. Kociper, Petek, L. Voršič 1, Šoštarič 6, Škorjanec 2.
V derbiju, ki je odločal o potniku na Final 4 so Ormožani zasluženo ugnali močno zasedbo novomeške Krke. Gostje so v zadnjih tekmah igrali odlično in tudi začetek tekme je bil popolnoma v znamenju Krke, ki je povedla z 6 : 2. Že v 7. minuti je domača klop morala reagirati z minuto odmora, ki se je obrestovala, saj je gostiteljem uspel delni izid z 6 : 0 (8 : 6). Nazadnje je izid bil izenačen na 12 : 12, nato pa so Jeruzalemčki počasi svojo prednost višali na končnih + 4. Pohvaliti je potrebno vratarja Reneja Rizmana in Žana Firšt Šerugo, ki sta skozi celotno tekmo bila na visokem nivoju. Tudi vsi preostali igralci si zaslužijo čestitke za prikazano igro. Pred ekipo je zdaj gostovanje v Krškem, kjer se bo ponovno treba dokazovati.

Utrinek s tekme 1999 letnikov med RK Jeruzalem - RK Krka 23 : 19. Na Final 4 so se uvrstili Ormožani.

MLAJŠI DEČKI B (letniki 2000):
Še živi upanje na Final 4
Jeruzalem – Slovenj Gradec 22 : 14 (10 : 9)
Firšt Šeruga; G. Hebar, Notersberg 8 (1), T. Šulek 4, Vrankovečki 3, P. Ozmec 5, G. Cvetko, Torič, Sovič 2, Ivanuša.
Zaradi bolezni je ekipa ostala brez Aljoše Munde ter Reneja Škerjanca in tako so minutažo dobili nekateri drugi igralci. V prvi vrsti sta svoje minute odlično izkoristila Primož Ozmec in Matej Vrankovečki ter Teo Šulek, ki je zaigral na zunanjem položaju. Pri rezultatu 13 : 11 je domačinom uspela serija s 6 : 0 (19 : 11) in zmagovalec je bil odločen. V zadnjem krogu polfinalne skupine C Ormožani gostujejo pri Krškem, ki je Jeruzalemčkom na Hardeku odščipnilo točko (16 : 16) in jih oddaljilo od uvrstitve na Final 4.

ROKOMET
Mlajše deklice B (2000 in mlajše)
31.3.2012 (15. krog)
RK Nazarje : RK Jeruzalem Ormož 12 : 25 (4 : 12)
Polič; Kolenko 5, Hergula 6, Škorjanec 5, Rodi 8, Pintarič 1, Kociper. Trenerki: Tjaša Brumen in Vesna Havlas.
Deklice RK Jeruzalem Ormož so si po zmagi proti Braniku in Celju priigrale še tretjo zaporedno zmago in sicer na gostovanju v Nazarjah. Visoka zmaga je posledica predvsem dobre igre v obrambi, ki smo jo na predhodnih tekmah pogrešali. Zaradi praznikov ta vikend (7.4.) tekme odpadejo, naslednji vikend pa čaka Ormožanke domača tekma proti Velenjčankam.