Potrdili 2. mesto in uvrstitev v polfinale
Gorišnica Jeruzalem – Maribor Branik 31 : 18 (14 : 12)
Gorišnica Jeruzalem:
Škerjanec, Mendaš; Šandor, Kolmančič 8 (2), Bezjak, Lukman 1, Vesenjak 7 (1), Ozmec 4, Geč 1, Sok 4, Tement, Kolenko 3, Štumberger, Kosi 2, Zorec 1, Topolovec. Trenerja: Uroš Krstič in Franc Šandor
Gostitelji so zabeležili svojo 10 zmago na trinajsti prvenstveni tekmi, kar je izkupiček daleč daleč nad pričakovanji. Z zmago proti Mariboru je ekipa Gorišnice Jeruzalema potrdila 2. mesto v predtekmovalni skupini Vzhod in uvrstitev v polfinale, kjer bo ostalo v boju za naslov državnih prvakov 16 najboljših ekip. Borbeni gostje iz Maribora so v 1. polčasu bili boljši nasprotnik in v 20. minuti vodili z 12 : 10. Sledilo je obdobje boljše igre gostiteljev predvsem v obrambi, ki ni prejela zadetka kar 9 minut (16 : 12). Ko so rokometaši Gorišnice Jeruzalema povedli za pet točk, 21 : 16, se je igra Maribor razpadla in zmagovalcem je uspela še ena velika serija z 8 : 0, 23 : 18 – 31 : 18. V zadnjem 14. krogu predtekmovanja ekipo Gorišnice Jeruzalema čaka gostovanje pri Veliki Nedelji.

Deveta zmaga zapored
Jeruzalem Gorišnica – Maribor Branik 40 : 17 (22 : 5)
Jeruzalem Gorišnica:
Korpič Lesjak, Mendaš; Sok 2, Šandor 3 (1), Bezjak 1 (1), Kolmančič 1, Lukman 5, Vesenjak 1, Ozmec 7, Geč 4, Kralj 1, Tement 4, Štumberger 6 (1), Kosi 2, Topolovec 3. Trenerja: Uroš Krstič in Franc Šandor
To je bila deveta zmaga zapored letnikov 1997 Jeruzalema in Gorišnice. Ekipa je bila razdeljena v dve sedmerki, ki sta si razdelili minutažo. Glavna nosilca igre Kolmančič in Vesenjak sta vsak zaigrala le po 6 minut. Pri izidu 7 : 3 je kasnejšim zmagovalcem uspela serija z 12 : 0, 19 : 3. V zadnjem 14. krogu predtekmovanja ekipo Jeruzalema Gorišnice čaka gostovanje pri Veliki Nedelji.

Jeruzalem:
Caf, Korpič Lesjak; Sok 1, Žižek Cvetko 1, Kosi 9 (2), Ozmec 7, Ulaga 4 (2), Lukner, Grabovac 2, Plavec 1, Luci, Kavčič 1, Niedorfer 1, M. Hebar, Zidarič. Trenerja: Uroš Krstič in Mladen Grabovac
Pri državnih prvakih iz Ormoža je gostovala četrtouvrščena ekipa minule sezone. Derbi je postregel z zanimivo predstavo, kjer so večinoma 1. polčasa bili boljši gostje. Predvsem po zaslugi prodornega Trstenjaka (6 zadetkov v 1. polčasu) in odličnega vratarja Podpečana, ki je gostiteljem zaustavil kup zicerjev. V drugem delu Ose več niso zdržale visokega ritma Jeruzalemčkov, ki so zaigrali brez obolelega Horvata. To je bila osma zaporedna zmaga mladih Ormožanov, ki jih do konca leta čaka le še turnir v Varaždinu.

Jeruzalem A:
J. Korpič Lesjak, Rizman; L. Voršič 2, Petek 2, Voljč 1, Šoštarič 6, Zidarič 5, M. Hebar 6, Niedorfer 6 (1). Trenerja: Uroš Krstič in Mladen grabovac
Ormoška A ekipa letnikov 1999 je proti Gorenju zabeležila 11 zaporedno zmago. Gostitelji so bili od samega začetka tekme za razred boljši od mladih Os. Pri izidu 8 : 3 je Jeruzalemčkom uspela serija z 8 : 0 (16 : 3) in zmagovalec je bil odločen. A ekipa Jeruzalema ob slovesu od leta 2010 gostuje v Mariboru.

Blizu presenečenja
Jeruzalem B – Gorenje 14 : 19 (5 : 6)
Jeruzalem B:
Firšt Šeruga; M. Korpič Lesjak, Munda 1, M. Voršič, Herga, Notersberg 3 (1), Šulek 2, Sovič, Torič, Ž. Kociper 7, G. Hebar 1. Trener: Iztok Luskovič
B ekipa Jeruzalema (letniki 2000) se je odlično upirala favoritu iz Velenja do izida 10 : 11. Izid bi lahko bil še boljši, če ne bi gostitelji zapravili ducat 100 % priložnosti. V zaključku tekme sta svoje prve rokometne korake na velikem igrišču naredila Žiga Herga in Mihec Korpič Lesjak.

Zmaga v Mariboru
Maribor Branik – Jeruzalem B 12 : 28 (4 : 14)
Torič; Munda 2, M. Voršič 1 (1), Herga, Notersberg 4 (2), Štrucl, Šulek 9 (1), Sovič 1 (1), G. Hebar 4, Ž. Kociper 7. Trener: Iztok Luskovič
Z zmago v Mariboru je B ekipa Jeruzalema dosegla svojo četrto prvenstveno zmago, kar je lep dosežek za ekipo, ki je leto mlajša. Svojega prvega uradnega zadetka nasploh v velikem rokometu se je v Mariboru veselil Maj Voršič (letnik 2002). V naslednjem krogu B ekipa na Hardeku gosti ptusjko Dravo.