Jeruzalem Ormož – Celje Pivovarna Laško 1 : 2

KADETI (letniki 1997 in mlajši):
S čvrsto obrambo do pomembne zmage
Jeruzalem – Celje PL 27 : 23 (17 : 10)
Kuzmič (14 obramb), Fekonja, Caf (1 obramba); Kavčič, G. Horvat 4, M. Hebar, V. Lukman, Štumberger, Žižek Cvetko 1, Grabovac, Kolmančič 1 (1), D. Ozmec 7, Topolovec, Ulaga, Šandor 3, Lukner, Kosi 11 (6).
Sedemmetrovke: Jeruzalem 9/7; Celje PL 10/9.
Izključitve: Jeruzalem 12; Celje PL 20 minut.
Derbi 8. kroga polfinalne skupine B so zasluženo dobili Ormožani po zaslugi odlične igre v obrambi v 1. polčasu. Jeruzalemčki so iz minute v minuto večali svojo prednost, ki je v 1. polčasu znašala že osem zadetkov (16 : 8, 17 : 9). Od desetih prejetih zadetkov v 1. polčasu so jih gostitelji prejeli kar pet iz sedemmetrovk, kar dokazuje odlično igro v obrambi. Posledično z čvrsto igro v obrambi je tudi Blaž Kuzmič na golu pridno zbiral obrambe (po 7 obramb v vsakem polčasu). Celjani so v 2. polčasu bili za odtenek boljša ekipa in so se večkrat približali na pet zadetkov zaostanka. Na koncu so domačini povedli s 27 : 20 in mirno pripeljali tekmo k srečnemu koncu. Za igro si igralci Jeruzalema zaslužijo veliko pohvalo in le upati je, da bodo nadaljevali v takem ritmu do konca polfinalne skupine. Že v sredo 12. 3. ob 19.30 uri Ormožane čaka neugodno gostovanje pri Svišu iz Ivančne Gorice.

STAREJŠI DEČKI A (letniki 1999 in mlajši):
Zapravili izjemno priložnost za domačinstvo Final 4
Jeruzalem – Celje PL 16 : 27 (10 : 13)

Ob visokem porazu so Ormožani izgubili priložnost za domačinstvo Final 4. Jeruzalemčki so v najpomembnejšem trenutku sezone odigrali najslabšo tekmo in doživeli nasploh prvi poraz v sezoni. Vratar Celja Mitja Koren je do 15. minute zbral 10 obramb, do konca tekme pa preko 20 obramb in bil ključen mož pri pomembni celjski zmagi. Ormožane v četrtek 13. 3. ob 17.20 uri čaka gostovanje pri solidni ekipi iz Radgone.

STAREJŠI DEČKI B (letniki 2000 in mlajši)
Celjani nadigrale Ormožane
Jeruzalem – Celje PL 14 : 24 (3 : 12)
Firšt Šeruga; P. Ozmec, T. Šulek 1, B. Zadravec 1, Belec 4, J. Zadravec, G. Hebar 2 (1), Notersberg 4 (1), A. Munda, Torič, Sovič 2 (1).
Z zmago proti Celju bi si Ormožani na stežaj odprli vrata Final 4, vendar so domači fantje popolnoma pogoreli. Zaradi bolezni ekipa pred pomembnim srečanjem ni opravila niti enega treninga v popolni zasedbi, kar se je poznalo na igri proti odlični ekipi iz Celja. Gostje so v 1. polčasu povsem nadigrali gostitelje in povedli z 9 : 1. Vrnitve v igro za Ormožane več ni bilo, ob tem so v golu Celja blesteli vratarji. V 2. polčasu je ekipa Jeruzalema le zaigrala nekoliko bolje, a premalo, da bi se povsem vrnila v igro. Že v torek 11. 3. ob 17.15 uri Jeruzalemčke čaka nova tekma na Hardeku proti Krškem, ki za Ormožane velja za neugodno ekipo.