Uspešen štart starejših dečkov Jeruzalema

Slovenj Gradec – Gorišnica Jeruzalem 33 : 33 (14 : 19)
Jeruzalem:
Korpič Lesjak, Mendaš; Šandor, Kolenko 3, Zagoršek, Bezjak, Štumberger 4, Lukman, Zorec 2, Geč, Vesenjak 8 (3), Sok 6, Kralj, Tement, Kolmančič 9 (2), Topolovec 1. Trenerja: Uroš Krstič in Franc Šandor
Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 7/5; Gorišnica Jeruzalem 5/5.
Izključitve: Slovenj Gradec 6; Gorišnica Jeruzalem 8 minut.
Združena ekipa Gorišnice in Jeruzalema je presenetila z rezultatom in osvojeno točko v Slovenj Gradcu. V ekipi so namreč le trije igralci letnika 1996 (Sok, Zorec, Kolenko), manjkal je oboleli vratar Škerjanec. Tako sta priložnost na golu dobila Korpič Lesjak (1999) in Mendaš (1997), ki sta svojo nalogo opravila zelo dobro. Gostje iz Gorišnice in Ormoža so vodili celo tekmo in v 26. minuti je Štumberger zadel za +6, 20 : 14. Nekaj prehitro zaključenih akcij gostov je pripeljalo Korošce do lahkih zadetkov v protinapadu in Slovenj Gradec je znižal zaostanek na -1, 20 : 19. V dramatičnem zaključku pri izidu 32 : 32 imajo gostje zadnji napad za zmago, vendar se Kolenko prehitro odloči za zaključek in naredi prestop, v protinapadu pa Slovenj Gradec kaznuje napako z vodilnim zadetkom, 33 : 32. Ostalo je le še 7 sekund do konca tekme in po minuti odmora mladim Gorišničarom in Ormožanom uspe dogovorjena akcija in Kolmančič sekundo pred koncem izid izenači. Osvojena točka je velika vzpodbuda za združeno ekipo Gorišnice in Jeruzalema, ki je v Slovenj Gradcu pokazala kako se je potrebno boriti za svoj klub. V soboto 25. septembra ob 17.30 uri v Športni dvorani v Gorišnici pri ekipi Gorišnica Jeruzalem gostujejo državni prvaki iz Celja.

STAREJŠI DEČKI B (1997 letniki):
Uspešen štart z visoko zmago
Slovenj Gradec – Jeruzalem Gorišnica 13 : 31 (3 : 19)
Jeruzalem:
Korpič Lesjak, Mendaš; Šandor 2, Zagoršek, Bezjak 1, Lukman 1, Vesenjak 7 (1), Geč 1, Kralj 2, Tement 3, Štumberger 2, Kolmančič 9 (1), Topolovec 3. Trenerja: Uroš Krstič in Franc Šandor
Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 3/1; Jeruzalem Gorišnica 3/3.
Izključitve: Slovenj Gradec 12; Jeruzalem Gorišnica 2 minuti.
Ena izmed najboljših ekip v Sloveniji pri letnikih 1997 je opravičila vlogo favorita in visoko ugnala gostitelje iz Slovenj Gradca. Gostje so takoj povedli s 15 : 1, ob tem v obdobju od 6. – 23. minute niso prejeli zadetka. V nadaljevanju so dobili priložnost igralci s klopi in prednost iz 1. polčasa še nekoliko povečali. V soboto 25. septembra ob 16.00 uri v Športni dvorani v Gorišnici pri ekipi Jeruzalem Gorišnica gostujejo Celjani. Gre za dve odlični zasedbi pri letnikih 1997, ki bosta tudi letos v samem slovenskem vrhu.

MLAJŠI DEČKI A (1998 letniki):
Zmaga proti četrtouvrščeni ekipi hrvaškega prvenstva
Varteks Varaždin – Jeruzalem Ormož 38 : 40 (22 : 22)

Jeruzalem: Caf, Rizman; Kosi 5, Horvat 8 (4), Plavec 2, Niedorfer 2, Kavčič 4, Žižek Cvetko 1, Ulaga 6 (1), Ozmec 5, Luci 1, Sok 3, Grabovac 3. Trener: Mladen Grabovac
Sedemmetrovke: Varteks 4/4; Jeruzalem 6/5.
Izključitve: Varteks 12; Jeruzalem 10 minut.
Pred začetkom prvenstva so slovenski državni prvaki pri letnikih 1998 odigrali pripravljalno tekmo proti Varteksu, četrtouvrščeni ekipi minulega hrvaškega prvenstva. Tekma je trajala 2 x 30 minut, zato sta zasedbi tudi dosegli tako veliko število zadetkov. Gostje so bolje pričeli tekmo in povedli s 6 : 2, domačinom pa je uspelo priključek ujeti pri rezultatu 9 : 9. V nadaljevanju zelo izenačena tekma in z neodločenim izidom se je odšlo tudi na odmor. V nadaljevanju so rokometaši Varteksa zaigrali bolje in povedli s 27 : 23. Jeruzalemčki so odgovorili s serijo 4 : 0 in izenačenjem na 27 : 27. Do samega konca je bil izid izenačen, 38 : 38. Zmago Ormožanov pa je z dvema zadetkoma v zadnji minuti priigral Miha Kavčič. Pri poražencih je Novak dosegel 11, Zrinski 8 točk. Pri Jeruzalemu so se vsi igralci vpisali med strelce, največkrat 8 – krat je zadel Horvat, Ulaga je dodal 6, Ozmec 5 in Kosi ter Kavčič po 4 zadetke. V soboto 25. septembra mladi Ormožani v 1. krogu državnega prvenstva mlajših dečkov A gostujejo pri Celju. Gre za derbi ekip, ki bosta krojili vrh slovenskega državnega prvenstva v sezoni 2010/2011.