M. Gorišnica – Jeruzalem 30 : 32 (12 : 13)
Mendaš, Škorc; Kovač 5, Bedrač 2, Balas 1, Valenko 6, Lukaček 3, Marušič 5, Anderluh 1, Firbas 7. Trener: Oblak
Jeruzalem: Žuran, Belec, T. Cvetko; Radujkovič 3, Čudič 7, Šišmanovič 6, Žižek Cvetko, Bogadi 1, Rajšp 2, Kolmančič 2, Poznič, Mesarič 6, Peček 1, Gregorc 4, Mavrič, Kirič. Trener: Prapotnik
Sedemmetrovke: M. Gorišnica 1/1; Jeruzalem 2/2.
Izključitve: M. Gorišnica 4; Jeruzalem 4 minute.
Ormožani, člani elitne rokometne druščine, so na zadnji pripravljalni tekmi pred pričetkom sezone gostovali v Gorišnici pri domačem 1. B ligašu. Gostitelji so se odlično upirali Vinarjem, ki so pred maloštevilnimi gledalci prikazali slabo rokometno predstavo. Najvišja prednost v prid Jeruzalema je v 1. polčasu znašala pet točk (12 : 7, 13 : 8), v 2. polčasu pa štiri točke (25 : 21, 26 : 22, 29 : 25). Da je v zaključku tekme Gorišnica skoraj ujela Ormožane je v golu borbenih domačinov poskrbel novinev Domen Škorc (kadetski reprezentant), ki je branil mogoče in nemogoče. Po prikazani igri je po koncu tekme lahko precej bolj bil razpoložen trener Gorišnice Sebastjan Oblak, na drugi strani pa še trenerja Saša Prapotnika čaka veliko dela predvsem v obrambi. Vinarji še vedno iščejo igralca, ki jim bo pomagal zapolniti vrzel v obrambi po odhodu Anžeta Kljajiča v Avstrijo. V soboto 7 septembra v 1. krogu Jeruzalem ob 19.00 uri gostuje pri Svišu iz Ivančne Gorice.

Dominik Peček je v preteklosti igral za M. Gorišnico, letos pa bo nosil dres Vinarjev iz Ormoža.

MLADINCI:
Zmaga nad Pomurjem
Jeruzalem – Pomurje 34 : 30 (24 : 22, 14 : 9)

Pripravljalno tekmo so odigrali tudi mladinci Jeruzalema, ki so z izidom 34 : 30 (24 : 22, 14 : 9) ugnali drugoligaša Pomurje, katerega vodi Ormožan Neno Potočnjak. Najvišja prednost v prid Jeruzalemčkov pri katerih je blestel vratar Tomaž Cvetko je znašala 8 zadetkov (19 : 11).
Jeruzalem: T. Cvetko; Kolmančič 10, Mavrič 8 (5), Šandor 3, Topolovec 3, D. Ozmec 2, Poznič 2, Žižek Cvetko 1, Kavčič 1, Kirič 1, Štumberger. Trener: Krstič