ROKOMET, 1. A DRL, 13. krog:
Brodolom Jeruzalema v Škofji Loki
Urbanscape Šk. Loka – Jeruzalem Ormož 31 : 19 (16 : 11)
Balent (6 obramb), Šutalo (1 obramba); Kavčič 2, Petrovič, Ocvirk 4 (1), Čudič 2, Grabovac, Žuran 4, Kocbek 2, Šoštarič, Kosi 2, Ozmec, Mesarić, Zidarič 1, Rajšp, Cirar 2. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Urbanscape Šk. Loka 4/3; Jeruzalem 3/1.
Izključitve: Urbanscape Šk. Loka 8; Jeruzalem 18 minut.
Rdeča kartona: Ozmec (42.), Kocbek (46.).
Igralec tekme: Aleks Kavčič (Urbanscape Šk. Loka).
Po dveh odličnih predstavah in zmagah nad Slovenj Gradcem ter Mariborom so v taboru Jeruzalema pred gostovanjem v Škofji Loki pričakovali dober rezultat tudi na Gorenjskem. Žal po eni najslabših tekem v sezoni temu ni bilo tako:” Kot, da sta nas zadnji zmagi uspavali. Bili smo neprepoznavni. Gostitelji si zaslužijo vse čestitke za prikazano igro in več kot zasluženo zmago. Škofjeločani niso zastonj na tako visokem mestu,” je po tekmi razočaran povedal trener Jeruzalema Saša Prapotnik. Izid je bil izenačen le dvakrat na tekmi (0 : 0, 1 : 1), ves preostali del tekme so vodili domačini. V 18. minuti že z 9 : 4. Celotna ekipa Škofje Loke je bila izjemno razpoložena. V golu je v pravih trenutkih odlično branil Aljaž Panjtar (10 obramb) in gostitelji so brez večjih težav na odmor odšli s petimi goli prednosti (16 : 11). Vinarji nikakor niso znali zaustaviti nasprotnika, ki je v večini primerov dosegel lahke zadetke brez pretiranega truda:” Naš glavni cilj pred tekmo je bil zaustaviti pol protinapade in hiter center domačinov. Tu so Škofjeločani ena izmed najboljših ekip v ligi. Pri doseganju lahkih golov. Ni nam uspelo in že po 1. polčasu smo zaostajali za pet zadetkov. Žal je 2. polčas z naše strani bil še slabši,” je še povedal Prapotnik. Drugi del tekme je pripadel Gorenjcem s kar sedmimi goli prednosti (15 : 8). Mladinski reprezentant Aleks Kavčič (8 zadetkov) se je svojemu novemu selektorju mladinske reprezentance pokazal v pravi luči in bil nerešljiva uganka za obrambo Jeruzalema. Prav na koncu tekme je prednost Škofjeločanov + 12 bila najvišja (31 : 19). Ormožani zdaj za želenim 4. mestom zaostajajo tri točke, saj so v medsebojnih srečanjih slabši od Škofjeločanov, ki so na Hardeku v prvem delu sezone osvojili točko (31 : 31):” Verjamem, da bomo iz tega poraza potegnili kaj pozitivnega. Pred nami je še ena težka tekma, saj v soboto na Hardek prihaja Krka. Novomeščani so trenutno na odličnem 3. mestu in verjamem, da bo naša dvorana znova lepo polna. Potrebujemo podporo naših zvestih navijačev, da veseli december pričnemo veselo z zmago,” je zaključil Prapotnik.

2. DRL, 6. krog:
Zmaga v Murski Soboti
Pomurje – Velika Nedelja 35 : 39 (17 : 19)
Velika Nedelja:
Timotej Jaušovec, Peter Zorec 11, Miha Kolmančič 8, Filip Bombek 6, Matic Topolovec 1, Damir Mavrič 3, Matic Bokša, Tadej Preac, Aljaž Sok 4, Domen Lorenčič 5, Matic Štumberger, Matic Šulek, Uroš Kosi 1. Trener: Matjaž Hanželič
Tekma v Murski Soboti je ponudila vse, kar se je pričakovalo od derbija obeh ekip, ki se borita za zgornji del prvenstvene razpredelnice. Domači so želeli nadaljevati z dobrimi predstavami tako kot na začetku prvenstva, gostje pa so se zavedali, da bi se v primeru zmage točkovno zelo približali najboljšim ekipam. Domači so si prvo in edino vodstvo na tekmi priigrali takoj na začetku, nato pa so gostje povsem prevzeli pobudo in nadzorovali potek prvega polčasa. Po odličnih obrambah Matica Šuleka in v napadu uspešnega Miha Kolmančiča so bili Velikonedeljčani v prednosti dveh do štirih zadetkov. Zaradi pomembnosti tekme ter močnega tempa igre je bilo na obeh straneh storjenih veliko napak. V drugem polčasu so odločneje pričeli Velikonedeljčani in si s tremi zaporednimi goli priigrali vodstvo za +5. V nadaljevanju tekme sta ekipi nadaljevali tako, kot sta igrali v prvem polčasu. Domačini so se poskušali gostom približati, gostje pa svojo prednost še povišati. Uspešnejši so bili gostje, ki so v 52. minuti vodili z osmimi zadetki 27:35, k temu pa sta največ pripomogla na vratih Tadej Preac in v napadu Peter Zorec. V zaključku tekme so gostje dobili nekaj nepotrebnih izključitev, kar so domači izkoristili in z veliko borbenostjo uspeli ublažiti poraz. Obe ekipi sta po koncu tekme dobili velik aplavz za prikazano. Gostje so slavili pomembno zmago in se točkovno izenačili s Pomurjem. V nadaljevanju prvenstva igra Pomurje naslednjo soboto derbi proti Arcont Radgoni, Velikonedeljčani pa gostijo ekipo Grosupljega. Pričakovanja pri Veliki Nedelji so jasna; to je zmaga, ki bi pomenila vzpon na prvenstveni razpredelnici.
Vir: RK VELIKA NEDELJA (Janko Meško)