STRELSTVO, DP z malim kalibrom:
Srebro in bron za Petro Vernik; Bron za ekipo Jože Kerenčič Miklavž

Preteklo soboto in nedeljo je na centralnem strelišču v Ljubljani potekalo 22. DP v streljanju z malokalibrskim orožjem na 50m, ki se ga je, v 16 različnih kategorijah oz. disciplinah, udeležilo 110 strelcev. Na tem prestižnem tekmovanju sta, v okviru svojega individualnega olimpijskega programa, nastopila tudi Rajmond Debevec in Živa Dvoršak, ki bosta že čez dobrih 14 dni nastopila na najpomembnejšem tekmovanju štiriletnega obdobja, poletnih olimpijskih igrah London 2012.

MK puška 60 strelov leže – Vernikova SREBRNA!
Kot prva favorita prvenstva pa sta Debevec in Dvoršakova doživela nekaj nepričakovanih presenečenj. V članski kategoriji z MK puško 60 strelov leže je prvovrstno predstavo, v pravi poletni pripeki, pokazal Mitja Žižmond, SD Preddvor, in se proslavil z naslovom državnega prvaka z rezultatom 595 krogov. Drugo in tretje mesto sta osvojila Rajmond Debevec in Robert Markoja, s krogom zaostanka. Pri članicah v ležečem položaju je slavila Živa Dvoršak s 594 krogi, z 2.mestom pa je konkurenco presenetila mlada ormoška strelka Petra Vernik in s 587 krogi osvojila srebro, pred tretjeuvrščeno Renato Oražem s 586 krogi. Med mladinci je naslov državnega prvaka slavil Erika Kandare iz Cerknice s 578 krogi in presenetljivo premagal svoje nekaj let starejše kolege. Drugo in tretje mesto sta osvojila Gregor Gotovina in Tadej Žalik s 573 in 567 krogi. Pri mladinkah je slavila grosupeljska strelka Klavdija Jerovšek s 574 krogi, pred Jano Kačič iz Rečice in Nadjo Kaplja iz Železnikov s 560 in 542 krogi. Med kadeti je slavil Tilen Mihelčič iz Predoselj s 573 krogi, pred Kidričanom Alešem Pernatom in Vidom Komarjem iz Radovljice s 566 in 563 krogi. Med pionirkami je zmagala ljutomerska strelka Nuša Špindler, ki se je, kot novinka v streljanju s serijsko MK puško z 262 krogi, odlično odrezala. Drugo in tretje mesto sta osvojili radovljiška strelka Nika Pogačar Prešeren z 255 in Rušanka Urška Hrašovec z 237 krogi. Med pionirji pa sta dvojno zmago slavila strelca iz Slovenskih Konjic Jakob Petelinek z odličnim dosežkom 273 krogov, kar je samo 2 kroga slabše od državnega rekorda, in Matej Keber z 254 krogi. Tretje mesto je osvojil Kamničan Maksimiljan Šorn z 245 krogi.

MK puška trojni položaj – Vernikova BRONASTA!
V drugi disciplini prvenstva je olimpijskega prvaka iz Sydneya in bronastega iz Pekinga, Rajmonda Debevca, po Žižmondu v ležečem položaju, v trojnem položaju presenetil še Željko Moičević, ki je s 1170 krogi osvojil svoj prvi članski naslov državnega prvaka v kraljevski disciplini trojnega položaja. Drugo mesto je osvojil Debevec s 1168 krogi, pred tretjeuvrščenim Robertom Markojo s 1159 krogi.

Med članicami je z odličnim rezultatom s 580 krogi prestižni članski naslov državne prvakinje osvojila Renata Oražem, pred Olimpijko Živo Dvoršak s 570 krogi in Petro Vernik s 561 krogi. Med mladinci je v trojnem položaju slavil Gregor Gotovina s 1123 krogi, pred jeseniškim strelcem Anžetom Presterelom s 1082 krogi. Med mladinkami je zmagala Jana Kačič s 531 krogi, med kadetinjami pa Nadja Kaplja s 473 krogi. Drugo zmago na prvenstvu sta dosegla tudi Nuša Špindler in Jakob Petelinek z 240 oz. 232 krogi.

MK pištola – ekipa JOŽE KERENČIČ Miklavž SREBRNA!
V streljanju z MK pištolo na 50m se je prvega naslova državnega prvaka med člani veselil Grosupeljčan Rok Ivanc, ki je dosegel 539 krogov in na drugem in tretjem mestu premagal Petra Tkalca iz Rečice in očeta Francija Ivanca, oba s 537 krogi. Med mladinci je slavil Kamničan Rožle Repič z dobrim dosežkom 531 krogov, pred juršinskima strelcema Ivanom Druzovičem in Davidom Kekcem s 515 oziroma 473 krogi na 2. in 3. mestu.
V ekipnem seštevku članov s pištolo, ki je bila najbolj množična ekipna konkurenca, je slavila ekipa iz Grosuplja s 1596 krogi, pred ekipo Jožeta Kerenčiča Miklavž s 1590 krogi in ekipo Dušana Poženela Rečica s 1585 krogi na 2. in 3. mestu.