Trebanjci so si danes na domačem terenu v dvoboju z Ormožani, ki so na lestvici mesto pred njimi, priborili obe točki. V prvem polčasu sta bili ekipi do 20. minute izenačeni, nato pa so Trebanjci s po dvema goloma Matica Kotarja in Jureta Sušina Ormožanom pobegnili za štiri gole (14:10), razlika štirih golov je bila tudi ob polčasu.

Tudi začetek drugega polčasa je bil za varovance Romana Šavriča uspešen, saj se je razigral Gregor Potočnik, ki je imel največ zaslug, da so v 37. minuti vodili z 21:16, toda sedem minut pozneje so se jim Ormožani približali na gol zaostanka (2:22). Čeprav so v nadaljevanju Trebanjci še naprej vodili za gol ali dva, v 52. minuti tudi za tri (27:24), so Ormožani dve minuti pred koncem tekme izid z golom Roka Žurana izenačili na 29:29. V zadnjih dveh minutah je v polno zadel še Kotar, tako sta dve točki ostali v Trebnjem.

V 17. krogu bodo Trebanjci že v petek na igrali v Ribnici, Ormožani pa bodo dan pozneje gostili Slovenj Gradec 2011.