Torlo, Klarič (+9), Perovšek (+11); Lljubanović 2, Kovač 2, Grebenc 1, Miljak 7, Ošlak 4, Mikulin 3, Bečirovič 8, Pucelj 4, Abrahamsberg 3, Merhar 1, Andoljšek 1, Batinić, Košmrlj. Trener: Mišo Toplak
Jeruzalem: G. Čudič (+5), Belec (+8), S. Žuran; Šišmanovič 5, Korpar 1, Krabonja 3, Rajšp 2, B. Čudič 6, Ivanuša 1, Sok 8, R. Žuran 4, Hebar, Kljajič. Trener: Aleš Filipčič
Sedemmetrovke: Ribnica 1/0; Jeruzalem 4/2.
Izključitve: Ribnica 4; Jeruzalem 2 minuti.
Igralec tekme: Boris Bečirovič (Ribnica).
Pred začetkom Lige za obstanek so poznavalci rokometa pričakovali, da se bosta ekipi Ribnice in Jeruzalema do zadnjega kroga borili za končno 7. mesto v državi. Slabi rezultati Vinarjev pa so olajšali delo Ribničanom, ki so si dva kroga pred koncem zagotovili 1. mesto v Ligi za obstanek. Ormožani, ki so v Ribnici nastopili brez obolelega Bogadija in poškodovanih Radujkovića ter Melnjaka, še imajo rahle možnosti za 8. mesto, vendar bo treba do konca sezone obakrat zmagati in sicer v gosteh v Novem mestu (sreda 18. maj) ter doma proti Slovanu (petek 27. maj).
Do 15. minute so bili boljši Ormožani, ki so vodili za tri, 9 : 6, nato pa so niti igre v svoje roke prevzeli Ribničani in s serijo 5 : 0, 11 : 9, spreobrnili potek tekme v svojo prid. V 24. minuti so gostitelji že ušli Vinarjem na kar pet točk prednosti, 17 : 12. Tako je domačinom v pičlih devetih minutah po zaslugi Puclja, Miljaka ter vratarja Perovška uspela serija z 11 : 3. Varovanci trenerja Miše Toplaka so izkoristili tudi novi poškodbi Korparja in Kljajiča, ki sta morala zapustiti igrišče. V 33. minuti je zadel za goste Rajšp in znižal zaostanek na -2, 21 : 19, ter svoji ekipi ponudil priložnost za vrnitev v igro. Toda Ribničani so tokrat bili enostavno boljši in so v 51. minuti povedli z najvišjo prednostjo sedmih zadetkov, 32 : 25. Oba trenerja sta ponudila priložnost za igro vsem igralcem. Že v sredo 18. maja Jeruzalemčke čaka zadnje gostovanje v sezoni 2010/2011. Letos so Ormožani v gosteh na 15 tekmah zmagali le dvakrat (Slovan 31 : 30, Šmartno 35 : 31) in doživeli kar 13 porazov.