ROKOMET, mlajše selekcije:
Jeruzalemčki uspešni v reprezentančnem dresu

V sklopu priprav na Olimpijski festival evropske mladine (OFEM), ki bo potekal od 26. julija do 1. avgusta 2015 v Gruziji, je reprezentanca mlajših kadetov (letniki 1998 in mlajši) pod vodstvom ormoških trenerjev Saše Prapotnika in Uroša Krstiča gostovala v Umagu, kjer je odigrala dve pripravljalni tekmi. Na prvem srečanju, kjer sta obe ekipi zaigrali v najmočnejših zasedbah, so se zmage s 23 : 21 (12 : 9) veselili Slovenci. Naši fantje so navdušili z igro v obrambi in dobrih pet minut pred koncem je prednost Slovenije znašala kar +7 (23 : 16). V obrambi sta blestela Ormožana Miha Kavčič (dva zadetka) in Dominik Ozmec, ki sestavljata centralni blok obrambe slovenske reprezentance.

Miha Kavčič in Dominik Ozmec sta odlično opravila nalogo v obrambi na prvi tekmi.

V napadu je ekipi odlično dirigiral še en Jeruzalemček Tilen Kosi, ki je s sedmimi zadetki bil prvi strelec tekme. Kosi je na prvem srečanju uspešno realiziral vse štiri sedemmetrovke.

Tilen Kosi je bil s 16 zadetki prvi strelec Slovenije v Umagu. Kosi je realiziral vseh 8 sedemmetrovk na obeh tekmah.

Na drugem srečanju je Slovenija prvih dvajset minut zaigrala z najmočnejšo zasedbo in vodila z 12 : 10. V nadaljevanju je trener Prapotnik ponudil priložnost igralcem, ki so manj igrali na prvi tekmi, kar se je poznalo na rezultatu, saj je Hrvaška vztrajala z igro z najboljšo sedmerko. Najvišja prednost gostiteljev v 2. polčasu je znašala šest zadetkov (27 : 21). Do konca tekme je Sloveniji uspelo ublažiti poraz, čeprav so imeli kar nekaj priložnosti za popolni preobrat. Zmaga Hrvaške na drugi tekmi s 34 : 30 (15 : 14). Prvi strelec Slovenije je bil z devetimi zadetki Kosi (šestnajst zadetkov na obeh tekmah), ki je tudi na drugi tekmi realiziral vse štiri sedemmetrovke. Tudi trije preostali Ormožani so se vpisali med strelce. Ozmec je dosegel šest, Kavčič tri in Gašper Horvat dva zadetka.

Gašper Horvat (levo) se po poškodbi počasi vrača v pravo formo. 195 cm visoki Ormožan je dobil priložnost na drugi tekmi in v dvajsetih minutah prebitih na igrišču dosegel dva zadetka ter iztržil dve sedemmetrovki.

IZJAVA:
Saša Prapotnik (trener Slovenije, mlajši kadeti): Z gostovanjem v Umagu smo zelo zadovoljni. Trenerji smo dobili obilo informacij o ekipi in igralcih. Še največ odgovorov smo dobili na drugi tekmi, katero smo sicer izgubili. Še en dokaz, da na tekmah, ko zmaguješ ostane marsikatera pomanjkljivost skrita. Pred nami je še veliko dela, vendar verjamem, da smo na dobri poti, da bo tudi ta reprezentanca konkurenčna za vrh na igrah v Tbilisiju.

Trener Saša Prapotnik je bil s prikazanim v Umagu zelo zadovoljen.

Skupaj z Duvnjakom, Vorijem, Ilićem, Vujinom
Reprezentanca Slovenije je dva dneva bivala skupaj z rokometnimi mojstri kot so Domagoj Duvnjak, Igor Vori, Momir Ilić, Marko Vujin in ostali. Članski ekipi Hrvaške in Srbije sta namreč v Umagu in Reki odigrali pripravljalni tekmi, saj Hrvaško čaka nastop na SP v Katarju. Igralci so si tudi ogledali prvo tekmo v Umagu in na delu videli kar nekaj rokometašev, ki spadajo med najboljše na svetu. Prav zanimivo je bilo videti na zajtrku, kosilu, večerji hrvaške in srbske članske reprezentante in zraven njih mlade slovenske in ormoške rokometne upe. Mogoče pa tudi kateremu od mladih nadarjenih rokometašev uspe podobna športna pot kot pri zgoraj omenjenih igralcih. Nekateri fantje so na dobri poti, vendar bo potrebno pošteno delati še naprej in ob tem ohraniti trezno glavo.

Reprezentanca Slovenije mlajši kadeti (letniki 1998 in mlajši) v Umagu.

V sredo 14. 1. 2015 pričetek polfinala za kadete. Za začetek dve domači tekmi
Že v sredo 14. 1. bo na Hardeku na sporedu sosedski derbi 1. kroga polfinalne skupine B za kadete med RK Jeruzalem Ormož in RK Drava Ptuj. Tekma je na sporedu ob 18.40 uri.
V soboto 17. 1. 2015 ob 17.00 uri pa je na sporedu že 2. krog polfinalne skupine B za kadete med RK Jeruzalem Ormož in RK Krško.

Obakrat vabljeni na Hardek.

Za Dominika Ozmeca in njegove klubske kolege ni premora. V sredo 14. in soboto 17. 1. sta na sporedu prvi domači tekmi proti Dravi in Krškem. Pričenja se polfinale državnega prvenstva za kadete (letniki 1998 in mlajši).