ROKOMET, mlajše selekcije:
Jeruzalemčki v Vidovcu dvakrat drugi; Mladinci remizirali z Radgono

V soboto 7. in nedeljo 8. septembra je v Vidovcu na Hrvaškem potekal turnir za mlajše selekcije letnikov 2000 in 2002.
Letniki 2000 so zaradi težav s poškodbami in boleznijo zaigrali v okrnjeni zasedbi z le sedmimi igralci, ki pa so na igrišču pustili srce in na koncu osvojili odlično 2. mesto. Ekipa je odigrala kar pet tekem, ki so trajale 1 x 20 minut. Jeruzalemčki so ugnali Međimurje iz Čakovca, GRK Varaždin (Varteks), Vidovec in RK Varaždin ter v zadnjem srečanju, ki je odločalo o zmagovalcu turnirja izgubili proti San sportu iz Čakovca s 14 : 11. Za prikazane igre si fantje zaslužijo čestitke. Žan Firšt Šeruga je bil proglašen za naj vratarja turnirja.
Vrstni red: 1. San sport Čakovec, 2. Jeruzalem Ormož, 3. RK Varaždin.
Ekipa: Žan Firšt Šeruga; Niko Sovič, Gašper Hebar, Uroš Horvat, Ivan Belec, Anže Notersberg, Tobi Torič, trener Jernej Kosi.

Letniki 2002 so nastopili z združeno ekipo Ormoža ter Velike Nedelje Carrere Optyl. V petih tekmah so zabeležili štiri zmage in en poraz v 1. krogu proti RK Varaždin (5 : 8). Nato so padle ekipe Bjelovara 13 : 3, Trnovca 12 : 9, Medjimurja iz Čakovca 14 : 2 in Vidovca 12 : 7. Fantje so prikazali lepe predstave in zadovoljili svoje trenerje. Aleš Zemljič je bil proglašen za naj vratarja turnirja.
Vrstni red: 1. RK Varaždin, 2. Jeruzalem Ormož Velika Nedelja Carrera Optyl, 3. Trnovec.
Ekipa: Ian Mesarec, Aleš Zemljič; Žiga Herga Rizman, Enej Kovačec, Gašper Cvetko, Denis Škrinjar, Aljaž Halabarec, Lan Kokol, Domen Šoster, Jure Lukman, Tadej Ozmec, Žiga Borko, Maj Voršič, trenerja Jernej Kosi in Davorin Kovačec.

Ormožani so na turnirju imeli dva naj vratarja: Žana Firšt Šerugo (2000) in Aleša Zemljiča (2002).

MLADINCI, pripravljalna tekma:
Remi v Radgoni
Arcont Radgona – Jeruzalem Ormož 25 : 25 (19 : 16, 8 : 8)
Jeruzalem:
T. Cvetko, Kuzmič (12 obramb); Vesenjak 3, Topolovec 1, Šandor 1, D. Ozmec, Mavrič 3 (2), V. Lukman, Kosi, Kolmančič 7 (2), D. Kociper, G. Horvat, Kirič 1, Kavčič, Žižek Cvetko 1, R. Cvetko 8. Trener: Uroš Krstič
Mladinci (T. Cvetko, R. Cvetko, Mavrič, Kirič) oz. bolje rečeno kadeti (preostali del ekipe) Jeruzalema ponedeljke koristijo za pripravljalne tekme. Tokrat se je ekipa odpravila v Radence, kjer je odigrala pravo močno moško tekmo z Radgono. Gostitelji so vodili od samega začetka tekme. V prvi tretjini največ za tri zadetke (4 : 1, 5 : 2, 6 : 3, 7 : 4), v drugi tretjini največ za štiri zadetke (15 : 11) in v tretji tretjini največ za pet zadetkov (23 : 18, 24 : 19, 25 : 20). Izid je bil izenačen na 1 : 1, 7 : 7, 8 : 8, 9 : 9, 10 : 10 in 25 : 25. Jeruzalemčki so kljub hitri igri dosegli malo število lahkih zadetkov in za vsak gol so se morali maksimalno potruditi, kar pa je zahtevalo ogromno moči. V zaključku tekme je trener domačih Peter Trbuc zamenjal nekaj igralcev, kar so spretno izkoristili Ormožani in s serijo 5 : 0 izid izenačili na 25 : 25. V zadnjem napadu za ormoško zmago je iz cepelina zadel Rok Cvetko, a sta sodnika Breznik in Bratkovič videla in dosodila prestop (?). V torek 10. septembra bo ekipa na Hardeku ob 19.45 uri odigrala še eno pripravljalno tekmo proti članski ekipi Pomurja.

STAREJŠI DEČKI A, pripravljalna tekma:
V sredo 11. septembra na Hardeku proti Celju

Starejši dečki A Jeruzalema, letniki 1999, so čez vikend na močnem turnirju v Trebnjem osvojili 2. mesto. V polfinalu so ugnali Krko s 15 : 14, v finalu pa izgubili s Trimom 14 : 19. V sredo 11. septembra Jeruzalemčke ob 17.00 uri na Hardeku čaka pripravljalna tekma proti Celju; v petek 13. septembra pa je na sporedu že pričetek državnega prvenstva. Ob 18.30 uri bodo SDB zaigrali proti Radgoni; ob 19.45 sledi še tekma SDA Jeruzalema in Radgone.