V Celju poraz kadetov in zmaga starejših dečkov B

Kadeti, 1. krog polfinalna skupina B:
Razpad v 2. polčasu
Celje PL – Jeruzalem Ormož 42 : 30 (19 : 16)
Firšt Šeruga, Milec, Škrjanec; Koderman 4, Belec, Zidarič 4 (2), Šoštarič 7 (1), Niedorfer 3, T. Šulek 1, G. Hebar 2, T. Hebar 9 (3), Notersberg, Voljč. Trener: Mladen Grabovac
Jeruzalemčki so v Zlatorogu morali priznati premoč domačinom, ki so na odmor odšli s tremi goli prednosti (19 : 16), 2. polčas pa dobili z izidom 23 : 14. Kar 42 prejetih zadetkov nazorno kaže, da obramba Ormožanov ni bila na nivoju. Odsotnost poškodovanega 195 cm visokega Žaka Ciglarja se je enostavno preveč poznala. Tako bodo kadeti Jeruzalema prve točke v polfinalu iskali na naslednjih tekmah proti Mariboru in Gorenju.

Kadeti Celja so bili tokrat premočni za Ormožane.

Starejši dečki B, 1. krog polfinalna skupina B:
Zaslužena zmaga Jeruzalemčkov na derbiju
Celje PL – Jeruzalem Ormož 23 : 24 (11 : 13)
Jeruzalem Ormož:
Zemljič (14 obramb); Novak, Herga, E. Kovačec 2, Fergola, Voršič 1, Rubin 6, Škrinjar, G. Cvetko 10 (2), Borko 1, J. Lukman 4 (1). Trenerja: Davorin Kovačec in Uroš Krstič
V derbiju 1. kroga sta se v Zlatorogu pomerila lanskoletna udeleženca Final 4 (Celje 2. mesto, Jeruzalem Ormož 4. mesto). Letos sta se ekipi že srečali dvakrat: v Celju zmaga Celjanov s 25 : 20, pri Veliki Nedelji remi 22 : 22. Tokrat so gostje odlično odprli tekmo in v 1. polčasu že vodili za štiri (1 : 5, 2 : 6, 7 : 11). V nadaljevanju so gostitelji izid izenačili na 14 : 14, nato so sledile odlične minute Jeruzalemčkov v obrambi, kjer Celjani kar 8 minut niso zatresli mreže odličnega Aleša Zemljiča (14 : 19, 15 : 20). Kljub visoki prednosti gostov je zaključek tekme bil dramatičen. Tokrat je športna sreča bila na strani Ormožanov, ki so se veselili lepe zmage. Ekipa si za igro zasluži pohvale, vendar bo potrebno s podobno igro nadaljevati tudi v prihodnje. Že v sredo 13. 1. 2016 ob 16.50 uri pri Veliki Nedelji Združeni gostijo zasedbo Sviša iz Ivančne Gorice.

Starejši dečki B Jeruzalema so presenetili z zmago v Celju, ki pa je več kot zaslužena.