ROKOMET, NLB Leasing liga, 4. krog:
Padel še Slovenj Gradec v gosteh
Slovenj Gradec – Jeruzalem 29 : 33 (14 : 21)
Slovenj Gradec 2011:
Kašnik (1 obramba), Humek (3 obrambe), Soldo (4 obrambe); Orter, Zbičajnik 2, Banfro, Suholežnik 2, Doberšek 5, G. Levc 1, V. Levc, Hartman 2, Voršič 1, Kobold 1, Krevs, Poklič 5 (2), Malus 10 (1). Trener: Sebastjan Sovič
Jeruzalem: Balent (7 obramb), Šutalo; Kavčič, Bogadi 6, Radujković 2, Čudič 10 (6), Veselko, Žuran 7, Grizold, Kocbek 3, Kosi 1, Ozmec, Mesarič 3, Rajšp, Cirar, Kolmančič 1. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 4/3; Jeruzalem Ormož 6/6.
Izključitve: Slovenj Gradec 2011 10; Jeruzalem Ormož 10 minut.
Igralec tekme: Rok Žuran (Jeruzalem).

Drugo letošnje gostovanje (Celje, Slovenj Gradec) so Ormožani zaključili z zmago na Koroškem. Čestitamo. V soboto 3. 10. ob 19.00 uri na Hardek prihaja Koper, ki skupaj s Celjem in Gorenjem ima vseh osem možnih točk.

Tekme v Slovenj Gradcu so za Ormožane vedno težka preizkušnja in tako je bilo tudi tokrat. Do 5. minute je izid bil trikrat izenačen, vedno pa so za gol vodili Vinarji, ki so nato iz minute v minuto poviševali prednost. V 14. minuti je prednost že znašala +5 (6 : 11), v 24. minuti +6 (11 : 17) in v 30. minuti celo +7 (14 : 21). Ormožani so različne obrambe Korošcev z lahkoto prebijali in jim do odmora nasuli kar 21 zadetkov. Razlika v prid gostov je pričela naraščati takoj, ko je vratar Tomislav Balent povezal tri obrambe zapored. Žal je takšna serija obeh ormoških vratarjev bila le ena in na koncu sta Balent in Marin Šutalo zbrala le 7 obramb. Po seriji 3 : 0 gostiteljev (18 : 22) je prednost Jeruzalema splahnela in trener Saša Prapotnik je moral priklicati minuto odmora. Slovenj Gradec je zaigral enako kot proti Škofji Loki, ko je zaostanek sedmih golov v zadnjih desetih minutah spreobrnil v osvojeno točko (21 : 28 – 28 : 28). Z dvema tesnima pokrivanjima je zmedel napad Jeruzalema in že v 41. minuti je prednost Ormožanov znašala le še dva zadetka (21 : 23). Sedem minut kasneje je za veliko veselje domačih navijačev in izenačenje na 26 : 26 poskrbel Jure Doberšek. Na izenačenje domačinov je z dvema zadetkoma odgovoril prvo ime tekme Rok Žuran (26 : 28). V lovu za nasprotnikom je domačinom zmanjkalo moči, kar so spretno s serijo 5 : 1 izkoristili Jeruzalemčki in znova povedli s +4 (27 : 31). Zmago sta v zaključku potrdila še Žuran in Tilen Kosi. Na koncu tekme so Korošci športno čestitali Vinarjem. Pohvaliti pa velja še obe navijaški skupini, slovenjgraške Orle in Ormožane, ki so ustvarili odlično navijaško vzdušje, ki je lahko v ponos NLB Leasing ligi. Liga je do sedaj ponudila že nekaj odličnih tekem. Tudi obiskanost tekem se je povišala. Tekmo v Slovenj Gradcu si je ogledalo 550 gledalcev. Vse našteto pa daje čar letošnjemu prvenstvu v elitni ligi. Že v soboto 3. oktobra ob 19.00 uri je na Hardeku na sporedu novi derbi, ki bo zagotovo privabil lepo število gledalcev. V goste prihaja največje presenečenje letošnjega prvenstva Koper, ki je do sedaj nanizal vse štiri zmage. Sobotni večer bo na ormoškem koncu rokometno obarvan, saj bo ob 17.00 uri Velika Nedelja na uvodu v novo drugoligaško sezono gostila Pomurje iz Murske Sobote.