ROKOMET, Pokal Slovenije:
Zmaga Velike Nedelje. Poraz Jeruzalema. K Veliki Nedelji v četrtfinalu prihaja Ribnica.

V osmini finala Pokala Slovenije so rokometaši Jeruzalema v Celju doživeli visok poraz z izidom 43 : 28 (22 : 13) in izpadli iz pokalnega tekmovanja. Jeruzalem: Balent (6 obramb), Šutalo (2 obrambi); Petrovič, Ocvirk 7, Zidarič 2, Čudič 3, Ciglar 1, Grabovac, Žuran 3, Kocbek 3, Šoštarič, Kosi 1, Mesarić 2, Niedorfer, Rajšp 1, Cirar 5. Trener: Saša Prapotnik
V soboto 17. 12. 2016 ob 19.00 uri Vinarje čaka zadnja tekma v letu 2016. Na Hardek v sklopu tekem 16. kroga 1. A DRL prihaja Izola.

Celjani so vprašanje zmagovalca proti Jeruzalemu rešili v prvih dvajsetih minutah igre.

Za največje presenečenje osmine finala pokalnega tekmovanja so poskrbeli rokometaši Velike Nedelje, ki so izločili Dol Hrastnik. Velika Nedelja – Dol TKI Hrastnik 31 : 27 (15 : 13). Velika Nedelja: Jaušovec, Zorec 4, Kolmančič 13, Bombek 4, Topolovec, Bokša 2, Preac, Sok 2, Meško 1, Škrjanec, Lorenčič 5, Štumberger, Šulek, Kosi, Gašič. Trener: Matjaž Hanželič

REZULTATI osmine finala Pokala Slovenije:
Celje Pivovarna Laško – Jeruzalem Ormož 43 : 28 (22 : 13)
Kodrin 11, Marguč 6; Ocvirk 7

Gorenje Velenje – Koper 2013 29 : 26 (15 : 14)
Medved 7, Potočnik 6; Smolnik 7, Bratkovič 4

Velika Nedelja – Dol TKI Hrastnik 31 : 27 (15 : 13)
Kolmančič 13, Lorenčič 5; Ajdari 6, Ramič 5

Maribor Branik – Krka 29 : 27 (16 : 11)
Špende 7, Verdinek 6; Jurečič 7, Didovič 6

Slovan – Riko Ribnica 24 : 39 (10 : 18)
Marušič 9, Topolovec in Atanasov po 4; Leban 9, Fink 5

Urbanscape Loka – Trimo Trebnje 28 : 22 (14 : 10)
Jamnik 7, Damian 5; Udovič 6, Kotar 5

Pomurje – Brežice 39 : 29 (16 : 17)
Hedl 11, Falež 7; Lipej, J. Tomše in Čanžar po 6

Herz Šmartno – Črnomelj 36 : 24 (22 : 12)