ROKOMET, pripravljalne tekme RK Jeruzalem Ormož:
Zmaga in poraz Vinarjev

Rokometaši Jeruzalema so v dobrem tednu dni priprav med drugim odigrali tudi dve pripravljalni srečanji. Proti mladincem Slovenije so klonili z izidom 30 : 33 (13 : 15) in premagali zasedbo avstrijskega 1. ligaša iz Graza z rezultatom 33 : 23 (14 : 13). V sredo 12. januarja 2011 ob 19.00 uri Vinarje na Hardeku čaka nova pripravljalna tekma proti Gorišnici, v soboto pa v Ormožu sledi turnir med Jeruzalemom, Barnbach Koflachom ter Čakovcem.

Jeruzalem – Slovenija mladinci 30:33 (13:15)
Jeruzalem Ormož:
G. Čudič, Belec, S. Žuran, Korpar 2, Krabonja 2, Bogadi 3, Radujković 1, B. Čudič 6 (3), Ivanuša 1, Sok 3 (1), Kljajič 4, R. Žuran 9 (1), Špegel. Trener: Aleš Filipčič.
Slovenija: Taletovič (3 obrambe), Lesjak (1 obramba), Perovšek (4 obrambe), Cehte, Cingesar 8, Mlakar 4, Marguč 5 (2), Šoštarič, Stegne 1, Gaber 1, Poklar 3, Smolnik, Nosan 1, Zarabec 2, Pucelj 3, Papež 4, Jelovčan 1. Trener: Slavko Ivezič.
Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 5 (5), Slovenija 2 (2).
Izključitve: Jeruzalem Ormož 6 minut, Slovenija 6 minut.
V 50. minuti je bil izid izenačen na 25 : 25, v zadnjem delu tekme pa so mladi reprezentantje “dodali plin” in na koncu zmagali s 33:30. Ko berete te vrstice se je Ivezičevi četi na Češkem po zmagah nad Veliko Bitanijo (46 : 14), Norveško (35 : 20) ter Češko (31 : 23) uspelo uvrstiti na MSP v Grčiji.

Jeruzalem – Graz 33 : 23 (14 : 13)
Jeruzalem:
G. Čudič, Belec, S. Žuran; Korpar 4, Krabonja 3, Bogadi 4, Radujković 3, B. Čudič 6, Ivanuša 1, Sok 4, Hebar, Kljajič 2, R. Žuran 6. Trener: Aleš Filipčič
Sedemmetrovke: Jeruzalem: 1/1; Graz 5/5.
Izključitve: Jeruzalem -.; Graz -.
Rezultat je bil izenačen do 40. minute (18 : 18), v zaključku pa je slovenskemu 1. A ligašu uspel delni izid 15 : 5, kar je Jeruzalemu prineslo zmago z desetimi točkami prednosti (33 : 23). Zanimivo, da na tekmi ni bilo nobene izključitve.