NOGOMET, MNZ Ptuj, veterani 40+
Veterani NK Ormož drugič zapored prvaki

S tekmo 18. kroga MNZ Ptuj veterani nad 40 let med Ormožem in Gorišnico se je za ormoške veterane končala sezona 2012/13. Ormožani so nasprotnika ugnali s 3 : 0 (1 : 0; strelci: Boris Prapotnik 27., Branko Školiber 65., Zvonko Gašparič 69. minuta). V ligi je sodelovalo 10 ekip s področja MNZ Ptuj, ki so odigrale tekme po dvokrožnem sistemu. Lani je Ormožanom za naslov prvaka zadostovalo 34 točk, letos so jih zbrali kar 45. Sedem več od drugouvrščenega Pragerskega in enajst točk več od tretjeuvrščene Spodnje Polskave. Ekipa je kar na 16 tekmah bila neporažena, šele v 17. krogu je klonila v gosteh v Podvincih z 1 : 4. Skupaj so Ormožani zmagali 14 – krat, 3 – krat remizirali in doživeli le en poraz (gol razlika 51 : 13). Sicer ekipa rekreacijsko trenira dvakrat na teden ob ponedeljkih in četrtkih na malem nogometnem igrišču v Športnem parku Mestna graba. Najstarejši član ekipe je Vule Nikolič (1954), najmlajši Boris Prapotnik Copan (1977). V povprečju ekipa šteje 47 let. Za veterane NK Ormož so igrali: Vule Nikolič, Rudi Habjanič, Franc Bombek, Danilo Hlebec, Miran Senčar, Stanko Ivanuša, Jože Magdič, Jože Podplatnik, Jani Hajdari, Franc Srša, Tomi Komperšak, Miran Tušek, Zvonko Gašparič, Robert Jaušovec, Branko Školiber, Jože Rob, Marjan Magdič, Dušan Zadravec, Matej Hlebec, Boris Prapotnik, Miran Mlinarič, Miran Lah, Bojan Novak, Dragan Pintarič, Boris Rodi, Alojz Škorjanec, Ljubo Hrga, Dušan Husel, Miran Kuharič, Branko Dornik.

Lokalni derbi med Središčem in Ormožem si je ogledalo blizu 300 gledalcev. Ti so videli visoko zmago Središča s 5 : 1.

NOGOMET, MNZ Ptuj, Superliga
Lokalni derbi dobili Središčani
Središče – Carrera Optyl Ormož 5 : 0 (3 : 0)
strelci: 1 : 0 Ivanuša (37), 2 : 0 Novak (42), 3 : 0 Novak (45 – 11m), 4 : 0 O. Sakelšek (67), 5 : 0 Osterc (70 – 11m).
Središče:
Kocen, Osterc, M. Sakelšek, Novak (od 83. Ž. Mlinarič), Zadravec, Lesjak, Rakovec, Klanjčar (od 58. Panič), Ivanuša (od 63. O. Sakelšek), Borko (od 71. Nemec), Krajnčec (od 77. Krajnčec). Trener: Otmar Fafulič
CO Ormož: Fijavž, Hriberšek, Kuhar (od 46. T. Žinko), Perčič, K. Lah, Kolarič, Cimerman (od 46. Klemenčič), R. Lah (od 77. Kardum), Komljenovič, Zlatnik, L. Mlinarič (od 11. Plečko). Trener: Aleš Jurčec
Tretjega letošnjega lokalnega derbija med Središčem in Ormožem si je ogledalo blizu 300 gledalcev, ki so videli zasluženo zmago gostiteljev. Že po lepem obisku tekme je namen Superlige izpolnjen, vodilni pa bi morali še razmisliti kako tekmovanje v tretji fazi narediti še zanimivejše. Dobrih idej v korist klubov je veliko in treba je izbrati najboljšo. Po več kot pol ure igre ni niti malo dišalo po petici golov v mreži Ormožanov. Igra je bila enakovredna in dinamična, celo so nekoliko bolj nevarni bili gostje preko le 16 – letnega Klemna Zlatnika, ki je domači obrambi povzročal največ težav. Na drugi strani je Robert Zadravec zapravil 100% priložnost po imenitni akciji cele ekipe. V zaključku 1. polčasa pa so izkušenejši in kvalitetnejši Središčani v pičlih osmih minutah odločili tekmo sebi v prid. Najprej je zadel Marjan Ivanuša in še dvakrat predsednik kluba Josip Novak. Ob tem je ekipa iz Ormoža v 45. minuti ostala brez vratarja Sama Fijavža, ki je storil prekršek v čisti situaciji. Večina ljubiteljev okroglega usnja je bila mnenja, da je rdeč karton bila prestroga odločitev mladega sodnika Petra Mertlja iz Hajdine. Z igralcem manj se gostje niso mogli več enakovredno kosati z nasprotnikom, ki se je popolnoma sprostil in prikazal lepo igro. Do konca sta mrežo Matjaža Hriberška, ki je v golu zamenjal pordečelega Fijavža, zadela še Oto Sakelšek in Boštjan Osterc iz enajstmetrovke. Velja pohvaliti oba trenerja, ki s svojimi varovanci vztrajata pri igri po tleh in ne pri nabijanju žoge. Za odlično vzdušje na tekmi so poskrbeli navijači Središča ob Dravi pod imenom Sektor C. Z zmago je Središče potrdilo končno 5. mesto, Ormožani bodo sezono končali na 8. ali 9. mestu, odvisno od rezultatov v zadnjem 27. krogu, ko Središče gostuje pri Hajdini, Ormožani pa bodo doma zaigrali proti Gerečji vasi.