ROKOMET, 1. SRL, Liga za obstanek, 8. krog:
Blizu končnega 7. mesta
Jeruzalem – Slovan 38 : 27 (20 : 12)
Belec (11 obramb), T. Cvetko (3 obrambe); Poznič 1, Kolmančič 1, Putarek, Bogadi 7, Kocbek 3, Radujković 3, Čudič 5 (4), Gregorc 5 (1), Mavrič, Šišmanovič 2, Mesarić 5, Rajšp 5, Peček 1, Kirič. Trener: Saša Prapotnik
Slovan: Kastelic (11 obramb), Kolakovič; Sankovič 6, Bogdanič Jenko 5 (1), Erak 5 (1), Cvetko 2, Matajič 2, Skušek 2 (2), Pogačnik 2, Krivic, Kovačič 3. Trener: Mladen Stanič
Sedemmetrovke: Jeruzalem 5/5; Slovan 4/4.
Izključitve: Jeruzalem 12 minut; Slovan 22 minut.
Rdeča kartona: Pogačnik (30 – 3 x 2), Matajič (51 – 3 x 2).
Igralec tekme: David Bogadi (Jeruzalem Ormož).
Rokometaši Jeruzalema so proti Slovanu dosegli zasluženo zmago in so blizu končne uvrstitve na 7. mesto državnega prvenstva. Tekma je v 1. polčasu bila precej groba, v nadaljevanju pa so se strasti pomirile. Razlog grobosti je izhajal iz prve tekme v Ljubljani, ko so Ljubljančani na Kodeljevem pretepli Vinarje. Slovan je v 5. minuti povedel s 4 : 3, nato pa so oblast na igrišču v svoje roke prevzeli Ormožani in višali svojo prednost iz minute v minuto. V 21. minuti pa je Jan Gregorc z mojstrovino iz protinapada povedel domače v vodstvo s 14 : 8. Najvišja prednost Vinarjev v 1. polčasu je znašala devet zadetkov (19 : 10), v 2. polčasu pa v sedmih primerih že +12 (29 : 17, 32 : 20, 33 : 21, 35 : 23, 36 : 24, 37 : 25, 38 : 26). Priložnost za igro so pri Jeruzalemu znova dobili tudi mladi igralci, kar je s tremi obrambami izkoristil Tomaž Cvetko, s tremi zadetki Jure Kocbek in enim zadetkom Miha Kolmančič. Do konca sezone Ormožane čakata še gostujoča tekma v Ivančni Gorici in domača tekma proti novomeški Krki.

Slovan je na Hardeku padel še drugič letos.

Dobova opravičila vlogo favorita
Dobova – Velika Nedelja Carrera Optyl 36 : 21 (19 : 11)
Velika Nedelja Carrera Optyl:
Kaučič 4, Bombek 2, Bezjak 6, Veselko 2, Štefičar 3, Preac, M. Špindler, Dogša 14 obr., Lorenčič, Cimerman 3, Šerod. Trener: Bojan Munda
Na vsaki tekmi nas je manj!
Že tako zdesetkana ekipa Velike Nedelje je na gostovanju proti tretjeuvrščeni Dobovi ostala še brez Petra Zoreca in Matjaža Hanželiča, ki sta ostala doma, vratar Tadej Preac pa je poškodovan bil na klopi le kot motivator. Vendar je gostujoči trener Bojan Munda z nekaj spremembami v ekipi postavil zelo dobro taktiko. Gostje so igrali odlično vse do 21. minute, ko so zaostajali za dva gola (11:9), nato pa so domači z nekaj menjavami povsem nadigrali goste, saj so z visokim tempom zlomili nasprotnika. Prvi polčas je tako zasluženo pripadel domačim z rezultatom 19:11.
Tudi drugi polčas je bil podoben prvemu. Nekoliko spočiti gostje so uspešno parirali domačim in razliko polčasa uspešno branili vse do 46. minute, nato pa ponovno naleteli na menjave v domači ekipi in na tempo, ki mu niso bili kos. Razlika v prid domačih se je višala iz minute v minuto in na koncu je znašala 15 zadetkov prednosti za domače. Končni rezultat je glede na prikazano nekoliko previsok, vendar tekma traja 60 minut in ne samo 37. Za predstavo v Dobovi je kljub visokemu porazu vseeno potrebno pohvaliti celotno ekipo za borbo, vsaj dokler je bilo zadosti moči.
Na koncu sezone Velikonedeljčane čaka še tekma proti desetouvrščenemu Mokercu in priložnost za morebitno zmago, s katero bi postavili temelje za naslednjo sezono in nastopanje v 2. DRL.
Vir: RK Velika Nedelja Carrera Optyl