STRELSTVO:
Kuharičeva 25. in 45.; Vernikova 28. in 61.
Na Evropskem prvenstvu z orožjem velikega in malega kalibrater puško šibrenico v Mariboru sta nastopili tudi strelki ormoškega Kovinarja Urška Kuharič in Petra Vernik. Urška je v prvem nastopu v disciplini malokalibrska puška leže s 613,1 kroga osvojila 25. mesto. Petra je s 612,2 zasedla 28. mesto. Živa Dvoršak pa s 607,1 kroga 46. mesto. Zlato kolajno je v tej neolimpijski strelski disciplini osvojila Čehinja Adela Sykorova (623,8), srebrno Hrvatica Snježana Pejčić (621,2), bronasto pa Rusinja Julija Karimova (619,4). V ekipni konkurenci so zmagale Nemke (1850,9) pred Čehinjami (1850,4) in Rusinjami (1847,9), Slovenke so v zasedbi Kuharič – Vernik – Dvoršak zasedle osmo mesto (1832,4).

Na tekmi malokalibrska puška trojni položaj sta Kuharičeva (568 krogov) in Vernikova (560 krogov) osvojili 45. in 61. mesto. Dvoršakova je s 30. mestom bila najboljša Slovenka.

Kuharičeva in Vernikova sta zaključili z nastopi na Evropskem prvenstvu. Urška se lahko pohvali s 25., Vernikova z 28. mestom.

Na svoj nastop na Evropskem prvenstvu čaka še en obetavni član ormoškega Kovinarja Kevin Venta. Za njega bomo držali pesti v soboto 25. julija. Venta bo nastopil z malokalibrsko pištolo.

Kevin Venta je sposoben presenetiti tudi v mednarodni konkurenci. Na tako veliki tekmi je potrebno za lep dosežek, da se ti poklopijo prav vsi delčki v mozaiku. Držimo pesti!