ROKOMET, 1. SRL, 15. krog:
Na krilih Roka Žurana do pomembnih točk
Jeruzalem – Škofja Loka 34 : 32 (17 : 17)
Športna dvorana na Hardeku. 400 gledalcev. Sodnika: Nenad Masleša in Aljoša Žibret.
G. Čudič, Belec (12 obramb), S. Žuran; Korpar 3, Krabonja, Bogadi, Gorenšek 6, Radujković, B. Čudič 6 (2), Ivanuša, Sok 2, Hebar, Kljajič, R. Žuran 16, Kukec, Špegel. Trener: Aleš Filipčič
Škofja Loka: Karpan (2 obrambi), Makovec (8 obramb), Vrbinc (9 obramb); Cingesar 5, Verdenik 1, Jamnik 5 (1), Dolenec 9 (4), Svetelšek, Bundalo 3, Bradeško, Šibanc, Dolinar, Gaber 2, Rebič, Dujmovič 2, Mikanovič 5. Trener: Gregor Cvijič
Sedemmetrovke: Jeruzalem 2/2; Škofja Loka 5/5.
Izključitve: Jeruzalem 12; Škofja Loka 6 minut.
Igralec tekme: Rok Žuran (Jeruzalem Ormož).
Dobrih 10 minut pred začetkom tekme je Športna dvorana na Hardeku izgledala klavrno, saj se je v njej nabralo le okrog 50 gledalcev. A po stari ormoški navadi se je ta presenetljivo napolnila v prvih petih minutah tekme. Na koncu se je zbralo okrog 400 gledalcev, kar je za sredino tekmo lepa številka. Tistim, ki so prišli na tekmo ni bilo žal, saj so videli najboljšo ormoško predstavo in zmago nad zelo dobro zasedbo Škofje Loke. Zanimivo, da odkar ekipi skupaj nastopata v 1. SRL Gorenjci nikoli niso osvojili niti ene zmage v Ormožu in tradicija zmag Vinarjev je obveljala tudi tokrat. Do 15. minute je bil izid izenačen (9 : 9), oba trenerja pa sta v 11. (G. Čudič – Belec) in v 14. minuti (Karpan – Vrbinc) posegla po menjavi vratarjev. Na vodstvo Škofjeločanov z 13 : 12 gostitelji odgovorijo s serijo 3 : 0 in vodstvom s 15 : 13. V 25. minuti v stilu bundesligaških ostrostrelcev Rok Žuran zadeva za vodstvo s 17 : 14, ob tem pa Vinarji preko Bojana Čudiča zapravijo dva obetavna napada za povišanje vodstva. Vse napake Jeruzalema so spretno z zadetki kaznovali hitri gostje, ki so v 1. polčasu imeli kar 8 različnih strelcev (17 : 17). Nadaljevanje je pripadlo Jeruzalemu, ki je marljivo iz minute v minuto povečoval prednost in si v 48. minuti ustvaril lepo zalogo petih točk, 29 : 24. V zaključku tekme je Škofjo Loko v igri držal vratar Makovec, ki je od prihoda v igro v 44. minuti in do konca tekme zbral kar 8 obramb. Gostujoči vratar pa ni našel zdravila za tokrat nezaustavljivega Roka Žurana, ki je zagotovo odigral nasploh svojo najboljšo predstavo v dresu Jeruzalema. Na koncu se je Žurka zaustavil pri 16 točkah, nekaterih od njih pa se ne bi sramovali niti najboljši igralci rokometa na svetu. Omeniti je še potrebno, da so gostujoči rokometaši imeli kar obilno pomoč sodniškega para Masleša – Žibret, zato je ta zmaga Ormožanov še toliko večja. V nedeljo 19. 12. ob 19.00 uri Jeruzalemčki gostujejo v Ribnici, v sredo 22. 12. pa ob slovesu od leta 2010 na Hardek ob 19.00 uri prihaja zasedba Slovana. Ob dobri beri točk na zadnjih dveh obračunih bi Vinarji spet postali enakopravni kandidati za uvrstitev v Ligo za prvaka.