Ormož do zmage v zadnjih sekundah
Maribor – Jeruzalem 33 : 34 (15 : 18)
Maribor
– Športna dvorana Lukna. 50 gledalcev. Sodnika: Čretnik in Filipič (oba Celje).
Maribor: Lončar 6 obramb – 2 x 7m, Župič 13 obramb – 1 x 7m; Kramar, Fister 4, Hanžekovič, Kleč 4, Legnar, Lesjak 1, Mirković 6, Pučnik, Razgor 7, Petrovič 1, Svalina 6, Špelić 2, Vujić. Trener: Marko Šibila
Jeruzalem: Jelen 4 obrambe, Žuran 4 obrambe; Kljajič 4, Sok 2, Rajšp, Šišmanovič 7, Korpar 2, Hebar 2, Žmavc, Kirič, Tarabochia 5, Čudič 3, Špiljak 3, Radujković 1, Krabonja 4, Bogadi 1. Trener: Saša Prapotnik
Obe ekipi sta odigrali prvo pripravljalno tekmo, katero so z zadetkom Kljajiča prav ob izteku igralnega časa dobili Ormožani. Bolje so tekmo pričeli gostitelji, ki so v dveh primerih Vinarjem ušli na tri točke prednosti (7 : 4). Drugi del 1. polčasa je popolnoma pripadel gostom, ki so z delnim izidom 12 : 5 v 27. minuti povedli s +4, 16 : 12. V drugem delu ponovno boljši začetek Mariborčanov, ki so po zadetkih odličnega Razgorja v 43. minuti povedli s 26 : 24. Zaključek je bil dramatičen. Dobrih 45 sekund pred koncem tekme pri izidu 33 : 33 Kleč v protinapadu zatrese prečko in zamudi priložnost za domače vodstvo. Zadnji napad Vinarjev za zmago s 34 : 33 je uspešno zaključil Kljajič, ki je zatresel mrežo razpoloženega Župiča, ki je v 2. polčasu zbral kar 13 obramb in zaustavil četo trenerja Saša Prapotnika na poti k prepričljivejši zmagi. V petek 12. avgusta ob 19.00 uri Jeruzalemčki gostujejo v Ivancu pri tamkajšnjem 1. B ligašu.

V torek 9. avgusta je v prostorih RZS bil opravljen tudi žreb za novo tekmovalno sezono. V 1. krogu (9. ali 10. september) Ormožane čaka neugodno gostovanje pri novomeški Krki. V 2. krogu na Hardek prihaja mlada in nepredvidljiva zasedba iz Škofje Loke.