ROKOMET:
Popraviti igro v obrambo, če ne bo “joj”

Med tednom so se Ormožani po pričakovanjih po zmagi nad Dravo (43 : 24) uvrstili v 1/8 finala Pokala Slovenije. Priložnost za igro so dobili vsi igralci razen vratarja Gašperja Jelena, ki je na ogrevanju začutil slabost in ni bil sposoben za tekmo. Gostitelje je treba pohvaliti za borbeno in hitro igro, ki je zadovoljila lepo polno dvorano v Ljudskem vrtu. Trener Saša Prapotnik je udarno sedmerko na igrišču zadržal prvih dvajset minut, prav v teh trenutkih pa so se odlično držali Dravaši, ki so zaostajali le za štiri točke (14 : 10). Po poškodbi je priložnost za igro dobil Iztok Korpar, ki se je na Ptuju dvakrat vpisal med strelce. Še v 46. minuti je bil izid le 30 : 20 v prid prvoligaša. V zadnjih desetih minutah tekme pa so Jeruzalemčki po zaslugi delnega izida 13 : 4 prišli do najvišje prednosti šestnajstih zadetkov. Kot po navadi v tem prvenstvu so blestela ormoška krila (Tadej Sok, Primož Krabonja, David Bogadi, Jaša Rajšp), ki so skupaj Dravašem nasula 20 zadetkov. Podobno kot v Trebnjem je tudi na Ptuju ormoška igra v obrambi bila slaba, enostavno premalo agresivna in nasprotniki so z lahkoto prihajali do uspešno izvedenih metov. Fantje bodo morali dojeti, da so prav po zaslugi čvrste ter agresivne igre v obrambi vknjižili uvodni zmagi proti Krki in Loki ter na račun medle igre v obrambi zabeležili poraz v Trebnjem.

Utrinek s tekme minulega prvenstva med Ribnico in Jeruzalemom

V soboto 24. septembra na Hardek ob 19.00 uri prihaja močna Ribnica, ki sicer zaenkrat sodeč po rezultatih ni pokazala svoje prave moči. Rokometaši iz dežele suhe robe letos glasno napovedujejo uvrstitev v Ligo za prvaka in ob takem razmišljanju za Ribničane na Hardeku ne pride nič drugega v poštev kot zmaga. Gostje, katere vodi trener Mišo Toplak, se lahko pohvalijo z odličnim vratarom veteranom Mustafom Torlom. Zunanja linija je izredno močna: David Kovač, Marijan Bašić, Mario Jelenić in Sašo Mikanovič so fantje, ki se rotirajo v zunanji liniji. Na črti je treba posebno pozornost nameniti enemu boljših krožnih igralcev v ligi Zvonimirju Kapularju. Na krilih desno Črt Abrahamsberg in levo Jan Pucelj ter Leon Mikulin. V napadu Ribničani gojijo dokaj hitro igro, v obrambi pa stavijo na formacijo 5 – 1 ali 6 – 0. Da se užene rokometna zasedba Ribnice bodo Vinarji poleg dobre igre potrebovali še močno in glasno vzpodbudo s tribun. V naši okolici je zdaj čas trgatev, v ormoškem klubu pa si želijo in upajo na uspešno branje novih točk.