ROKOMET, Pokal Slovenije 1/16 finala:
Maribor in Ribnica že out

Tradicija pokalnih tekem je obveljala tudi tokrat in že v 1/16 finala sta se poslovila dva člana 1. SRL: Maribor Branik in Ribnica Riko hiše. Jasno je, da trebanjski rokometaši že vrsto let gojijo določeno zamero do bivšega trenerja Marka Šibile in zato tudi na tekmah proti Mariboru igrajo preko svojih sposobnosti. Tako je bilo tudi tokrat in Trimo je sredi Tabora izločil vodilno ekipo elitne lige. Ribnica je klonila pri Dol Hrastniku. Na robu prepada so plesali tudi Ormožani v Cerkljah (25 : 26). Minuto in pol pred koncem so domačini vodili s 25 : 23 in imeli minuto odmora za pripravo zmagovitega napada. Izkušeni Vinarji so v 90 sekundah dosegli tri zadetke, zmagovitega je dosegel krožni napadalec Danijel Mesarić. V Ajdovščini je tik pred izpadom bila novomeška Krka, katero je namučil drugoligaš. Od naših predstavnikov je pričakovano zmago na domačih tleh zabeležila Drava proti Radečam (27 : 20). Zasedba Sebastjana Oblaka, Moškanjci Gorišnica, je pričakovano klonila v Škofji Loki (30 : 24). Okrnjena Velika Nedelja (brez T. Špindlerja, Horvata) se je do 20. minute upirala prvoligašu iz Izole in vodila s 7 : 6. Nato je vratar Primorcev Dragan Kevič spustil “roleto” in uničeval domače krilne igralce enega po enega.

RK Jeruzalem Ormož se sje srečno izvlekel v Cerkljah. Zdaj sta na sporedu tekmi proti Gorenju in Celju.