ROKOMET, RK Jeruzalem Ormož:
Zmaga proti Varaždinu na generalki

S šesto pripravljalno tekmo so ormoški rokometaši zaključili priprave na prvi del sezone 2017/18:” Priprave so minile izjemno hitro in menim tudi uspešno. V zadnjem tednu so se pripravam še priključili Jure Kocbek, Miha Kavčič in Dominik Ozmec, kar je bila pika na i, da smo lahko opravljali treninge po začrtanem planu. Na generalki smo odigrali zelo solidno v obrambi, v napadu pa smo bili precej nenatančni in to bo potrebno popraviti v tem tednu pred tekmo z Ribnico,” je po tekmi z Varaždinom povedal strateg Jeruzalema Saša Prapotnik. Tekma med sosedi iz Ormoža ter Varaždina je bila prava prvenstvena, prava generalka:” Meni kot novemu trenerju Varaždina Varaždinci razlagajo, da so tekme proti Ormožu nekaj posebnega. To sta sosedski ekipi, ki se med seboj zelo cenita in dobro sodelujeta. To so prave trening tekme. Danes se je videlo, da so Ormožani bolje pripravljeni, saj se tudi prvenstvo v Sloveniji prične dve tedna hitreje kot na Hrvaškem. Ormožani imajo izjemno izkušeno ekipo, ki je znala kaznovati vse naše napake, ki so plod neuigranosti, sedem novih igralcev, in utrujenosti naše ekipe. Imamo mlado in talentirano ekipo, ki ima veliko željo po delu. Naš cilj je uvrstitev v Ligo za prvaka in uvrstitev na Final 4 hrvaškega pokala. Ormožanom želim obilo uspeha v novi sezoni. So ekipa, ki jo zelo spoštujem, kot nasploh celoten ormoški klub, ki je tudi na Hrvaškem znan po odličnih rezultatih članov in vseh mlajših selekcij. Za tako malo mesto so to izjemni dosežki in mislim, da jih v Ormožu premalo cenite,” je po tekmi povedal trener Varaždina Željko Čagalj, ki sicer prihaja iz Dalmacije. Po pravi prvenstveni tekmi so se zmage s 27 : 23, polčas 14 : 10 veselili Jeruzalemčki. V 1. polčasu so gostje vodili z golom prednosti do 23. minute (8 : 9), na kar so Vinarji odgovorili s serijo petih zaporednih zadetkov in prevzeli vodstvo s štirimi zadetki prednosti (13 : 9). S prednostjo štirih golov so domačini odšli tudi na odmor (14 : 10). Gostje so odlično odprli 2. polčas in v 35. minuti izid izenačili na štirinajst. Do konca tekme je prednost Jeruzalema nihala med dvema in štirim goli prednosti. Šele v 58. minuti je bivši igralec Varaždina Frano Vujović svojo novo ekipo popeljal do najvišje prednosti na tekmi, +5 (26 : 21). Vratarja Jeruzalema sta skupaj zbrala trinajst obramb. Tomislav Balent šest, Matic Šulek sedem. Gal Cirar je dosegel šest, Ozmec pet, Vujović in Tinček Hebar štiri, Žuran tri, Kavčič in Bojan Čudič sta bila uspešna po dvakrat. En zadetek je dodal še Kocbek. V soboto 9. septembra bodo Vinarji pričeli z novim prvenstvom. V goste prihaja lani bronasta Ribnica, ki je tudi favorit tekme. Rokometaši iz dežele suhe robe so minulo sezono na Hardeku visoko premagali vojsko trenerja Saše Prapotnika. Že ob odmoru so Ribničani vodili za deset zadetkov (11 : 21), na koncu pa se veselili zmage z devetimi goli razlike (22 : 31). Kljub temu se v taboru Jeruzalema ne mislijo predati in upajo na polno dvorano ter presenečenje:” Obljubim, da se bomo s soigralci potrudili po svojih najboljših močeh in pustili srce na igrišču. Ob pomoči naših zvestih navijačev lahko sezono pričnemo uspešno,” je zaključil vratar Matic Šulek, eden izmed dveh novih obrazov (Frano Vujović) v dresu Jeruzalema.