ROKOMET, 1/16 finala Pokala Slovenije:
Cimos visoko ugnal pomlajeni Ormož
Cimos – Jeruzalem 42 : 22 (20 : 9)
Cimos Koper:
Škof (10 obramb), Vran (9 obramb); Dobelšek 4, Grzentič 7, Brumen 1, Bombač, Poklar T. 6, Poklar N., Hrastnik 5, Konečnik 1, Rapotec 2, Gavranović 3, Bundalo, Bošković 9, Bratkovič 4, Osmajić. Trener: Fredi Radojkovič
Jeruzalem Ormož: Šulek (7 obramb), Žuran (6 obramb – 2 x 7m); Mavrič, Deržič, Ogorelc 6, Rajšp 6, R. Cvetko 3, Kirič, Kolmančič 2, Hrupič, Topolovec, Šišmanovič 5. Trener: Saša Praprotnik

Matic Topolovec (15 let) in Damir Mavrič (18 let) sta spoznala, da bo potrebno še veliko dela in truda vložiti, če želita postati prvoligaška igralca

Glede na pomembnost sobotne tekme 3. kroga proti Krki se je trener Vinarjev Saša Prapotnik odločil, da v Kopru na pokalni tekmi zaigra pomlajena zasedba z le tremi članskimi igralci (Sandi Žuran, Jaša Rajšp, Aleš Šišmanovič). Kljub visokemu porazu je odločitev bila pravilna, saj so priložnost za igro in za nabiranje prepotrebnih izkušenj dobili mladinci in trije kadeti. Nekateri ormoški fantje so koprske rokometaše še pred kratkim spremljali le po TV, tokrat pa že zaigrali proti imenom kot so Škof (10 obramb v 1. polčasu), Vran (9 obramb v 2. polčasu), Matjaž Brumen, Nejc Poklar, Robert Konečnik, Uroš Bundalo, Dean Bombač, Uroš Rapotec. Poraz bi bil veliko nižji če bi fantje v tekmo šli brez strahospoštovanja, saj so se jim že ob pogledu na vratarja Škofa zašibila kolena ter zatresla roka. Za mlade fante je to vse normalno in jim ni kaj zameriti, saj so se na vse pretege borili proti fizično močnejši in izkušenejši ekipi.

Jaša Rajšp (6 točk) in Aleš Šišmanovič (5 točk) sta na tekmi odigrala okrog 45 minut in solidno opravila svojo nalogo

Še najbolj sproščeno in z hitro igro so se Vinarji predstavili v uvodnih desetih minutah 2. polčasa, ko so zmanjšali zaostanek na – 9, 25 : 16. Tudi v 50. minuti pri rezultatu 30 : 19 je bil pogled na semafor še sprejemljiv, nato pa so gostje popolnoma popustili in jim je Cimos po seriji 12 : 1 ušel kar na + 22, 42 : 20. Rok Cvetko in Jaša Rajšp sta na koncu z goloma ublažila pričakovan poraz. Preostali del manjkajoče ekipe je v času tekme na Hardeku opravil trening.

Ormoška kadeta v obrambni akciji (Topolovec - Rok Cvetko)

ROKOMET:
V tretje gre rado

Rokometaši Jeruzalema so slabo štartali v sezono z dvema porazoma v DP proti Celju ter Sevnici. Še posebej boleč in nepričakovan je bil poraz na gostovanju v Sevnici, kjer Ormožani proti resnično slabim gostiteljem razen redkih izjem niso prikazali praktično ničesar. Igra obeh ekip na tekmi v Posavju je bila slaba in obe ekipi čaka veliko dela glede obstanka v ligi. V soboto ob 19.00 uri na Hardek prihaja Krka, neugoden nasprotnik, ki je lani v štirih poskusih trikrat zapored ugnal Vinarje. Še posebej boleč je bil poraz (27 : 28) v rednem delu, ko so pred TV ekrani Novomeščani slavili v zadnji sekundi preko levičarja Jerneja Papeža, bivšega kadetskega in mladinskega reprezentanta. To je mož okrog katerega se tudi danes vrti vsa igra Dolenjcev, ob tem je letošnje Papežovo povprečje doseženih zadetkov skoraj deset. Polovico naloge bodo Vinarji opravili če jim bo uspelo tega fanta limitirati na 5 – 6 zadetkov. Ob tem četa trenerja Saša Prapotnika ne sme pozabiti na solidnega vratarja Anžeta Vrbinca, neugodnega organizatorja igre Patrika Lebna, levorokega bombarderja Mateja Flajsa, čvrstega krožnega napadalca Roberta Cvikla in visokega specialista za obrambne naloge veterana Matjaža Erčulja. Seveda ne smemo pozabiti na odličnega trenerja oz. lisjaka Slavka Ivezića, ki je v minulem prvenstvu z Krko že delal čudeže po številu zaporednih zmag. Novomeščani so v sredo v Pokalu z golom prednosti premagali Slovan in v taboru Jeruzalema upajo, da jih je tesna zmaga stala tudi kakšnega atoma moči. Predvsem pa bo končen rezultat tekme odvisen od Ormožanov samih. V tem hipu ni jasno kaj je ekipa sposobna. Prikazali so nekaj odličnih predstav v pripravah do blede predstave v Sevnici. Zdaj je skrajni čas, da fantje strnejo glave in zaigrajo kot vedo. Predvsem pa tri prestave hitreje kot proti Sevnici, kjer so zaigrali negledljiv rokomet. Ekipa bo še zmeraj v nepopolni zasedbi brez Anžeta Kljajiča, Jaka Špiljka in Mateja Hebarja.

FOTOGALERIJA IZ KOPRA:

Marko Ogorelc je dosegel 6 zadetkov v Kopru. Do pravega članskega igralca pa mu še veliko manjka.

Šibkejši na sliki je Ormožan Denis Hrupič; močnejši Uroš Bundalo, slovenski reprezentant, ki je dodobra tepel mlade Vinarje

Obramba Jeruzalema ni blestela, saj je storila le nekaj več kot 10 prekrškov

Jure Vran (na sliki) in Gorazd Škof nista imela usmiljenja za mlade Vinarje. Skupaj sta zbrala 19 obramb.

Aleš Šišmanovič (beli dres) je bil edini izključeni igralec Jeruzalema na tekmi.

Matjaž Brumen (Cimos) je opravil ogrevanje in uvodnih 20 minut tekme. Pri Cimosu niso igrali še Manojlović, Krivokapić, Osmajić in Bombač.

Rok Cvetko (16 let) je odigral zelo pogumno in mrežo Cimosa zatresel 3 - krat. Drugi kadet Miha Kolmančič je dosegel 2 zadetka; pri sedemmetrovki pa mu je Gorazd Škof pokazal, da bo potrebno pojesti še veliko žgancev.