Suverena zmaga
Jeruzalem – Gorenje 32 : 24 (17 : 11)
Jeruzalem:
T. Cvetko, Kuzmič; Kolmančič 6 (2), G. Horvat, V. Lukman 3, Topolovec 3, D. Kociper 1 (1), Žižek Cvetko, Kavčič, Ketiš, Kocbek 6 (2), R. Cvetko 4, Štumberger 2, D. Ozmec, Šandor 7, Kosi.
Kadeti Jeruzalema so proti sovrstnikom iz Velenja v 1. krogu polfinalne skupine B zabeležili suvereno zmago. Že do odmora je prednost Jeruzalemčkov znašala lepih šest točk (17 : 11). Z izjemno igro v obrambi so Ormožani gostom v obdobju od 26. do 43. minute dovolili doseči le dva zadetka, oba iz sedmih metrov. V 45. minuti je vodstvo domačinov že znašalo + 14, 26 : 12. V zadnjih petnajstih minutah so pri Jeruzalemu dobili priložnost za igro večinoma letniki 1998, kar so izkoristili Velenjčani in ublažili poraz. V 2. krogu polfinalne skupine B Jeruzalemčki gostujejo pri prvem favoritu prvenstva Celju Pivovarni Laško.

STAREJŠI DEČKI A (letniki 1998 in mlajši):
Odličen 2. polčas
Jeruzalem – Gorenje 38 : 25 (18 : 15)
Jeruzalem:
Caf, Fekonja, Škrjanec; Kosi 11 (4), D. Ozmec 5, Kavčič 3, G. Horvat 5, Plavec 3, Ulaga 2 (1), Žižek Cvetko 8, M. Hebar, Ciglar, Zidarič, Slekovec 1.
Prvi polčas so Ormožani odigrali slabo v obrambi in solidne Ose so jim nasule kar 15 zadetkov. V 2. polčasu je igra Jeruzalema v obrambi bila odlična in najprej je Ormožanom uspel delni izid 6 : 0 (23 : 15), nato 4 : 0 (28 : 16) in na koncu še delni izid 5 : 0 (36 : 19). Priložnost za igro so dobili vsi igralci. V 2. krogu Ormožani gostujejo v Celju.

STAREJŠI DEČKI B (letniki 1999 in mlajši):
Z borbeno igro do lepe zmage
Jeruzalem – Gorenje 31 : 24 (19 : 10)
Jeruzalem:
Rizman, Škrjanec; M. Hebar 8 (4), Ciglar 13, Ž. Kociper 4, Jovanovič, Škorjanec, Zidarič 2, L. Voršič, A. Munda 2, B. Zadravec, G. Hebar, T. Šulek 1.
Kljub nastopu v okrnjeni zasedbi je Jeruzalemčkom z borbeno igro uspelo premagati sovrstnike iz Velenja, ki so v predtekmovanju bili dvakrat uspešnejši od Ormožanov. Hitro je naraščalo vodstvo domačinov: 8 : 2, 11 : 4, 19 : 10. To je bil najboljši polčas ormoških letnikov 1999 v tej sezoni 2012/13. V 2. polčasu se je Gorenje približalo na – 6 (22 : 16), bližje jim Jeruzalemčki niso dovolili, ampak so celo prednost povišali na + 10, (29 : 19). V 2. krogu Jeruzalem gostuje pri Celjanih.