Starejši dečki A (letniki 1996 in mlajši), turnir 5. – 8. mesto:
Gorišnica Jeruzalem – Trimo Trebnje 23 : 22 (12 : 14)
Gorišnica Jeruzalem:
Škrjanec, Mendaš, Korpič Lesjak; Šandor 1, Kolmančič 6 (1), Lukman, Vesenjak 4, Kociper 1, Geč 2, Sok 3, Kralj, Tement 1, Štumberger, Kosi 3, Zorec 1, Topolovec 1, Bezjak. Trenerja: Uroš Krstič in Franc Šandor
Gostitelji so dobro pričeli tekmo in do izida 9 : 7 zmeraj vodili za gol ali dva. V zaključku 1. polčasa so Trebanjci izkoristili tri “darila” zapored domačinov in preko protinapadov dosegali lahke zadetke. Dobrih 8 minut pred koncem je Trimo povedel za tri, 19 : 16, nato pa so le gostitelji zaigrali kot znajo in v dramatični končnici je Tilen Kosi (letnik 1998) dobre 4 sekunde pred koncem po dogovorjeni akciji zadel z levega krila za 23 : 22.

Gorišnica Jeruzalem – Brežice 23 : 25 (10 : 14)
Škrjanec, Mendaš, Korpič Lesjak; Šandor 1, Kolmančič 6 (3), Lukman 1, Vesenjak, Kociper 3, Geč 2, Sok 5, Kralj, Tement 2, Štumberger 2, Kosi, Zorec 1, Topolovec, Bezjak. Trenerja: Uroš Krstič in Franc Šandor
Tekmo, ki je odločala o končnem 5. mestu v državi so zasluženo dobili igralci Brežic, ki so izkoristili katastrofalno igro domačih v obrambi. Pri Brežičanih je v golu blestel visoki Urh Kastelic, ki je nasprotnikom pognal strah v kosti. Fenomanalni Kastelic je zbral blizu 20 obramb, tudi 2 sedemmetrovki. Končno 6. mesto je za to ekipo Gorišnice Jeruzalema odličen rezultat in pred sezono povsem nepričakovan, saj je cilj bil uvrstitev v polfinalno skupino oz. med 16 najboljših slovenskih ekip. Iz kategorije starejših dečkov A so se poslavili Marko Škerjanec, Aljaž Sok in Jaka Zorec, ostali fantje bodo tudi naslednjo leto igrali v konkurenci starejših dečkov A.