ROKOMET, mlajše selekcije:
Kadeti Jeruzalema DRUGI v Berlinu; Starejši dečki SEDMI v Berlinu

Mladi rokometaši Jeruzalema so v ponedeljek 1. septembra ob 9.30 uri prispeli iz Berlina, kjer so se čez vikend mudili na 37. mednarodnem rokometnem turnirju Lekker cup 2014 v Berlinu. Skupaj je na turnirju, kjer so prevladovale nemške ekipe, sodelovalo 163 ekip. Pot iz Ormoža do Berlina je trajala kar 15 ur in utrujenost po prihodu v Berlin je bila velika. A kljub vsemu so mladi rokometaši skupaj s svojimi trenerji in starši obiskali tekmo Bundeslige med Fuchse Berlinom in HC Bergischer. Tekmo si je ogledalo 7.151 gledalcev. Če igra obeh ekip ni ravno navdušila, pa je Ormožane navdušilo vzdušje v dvorani in izjemna predstavitev igralcev pred tekmo.

Pot iz Ormoža do Berlina je po postankih trajala 15 ur.

Pot iz Ormoža do Berlina je po postankih trajala 15 ur.

Kadeti Jeruzalema (letniki 1998 in mlajši) so po težavah s poškodbami Gašperja Horvata, Dominika Ozmeca, Nejca Zidariča in Boštjana Žižek Cvetka odšli v Berlin z mešanimi občutki in v želji, da čim dražje nasprotnikom prodajo svojo kožo. Ekipa je z fanatično borbenostjo (osem igralcev in trije vratarji) presenečala iz tekme v tekmo in se uvrstila v veliki finale. Tam jih je čakala zasedba Fuchse Berlina, ki je z obilico sodniške pomoči visoko ugnala Jeruzalemčke (4 minute izključitev gostiteljev, 20 minut Ormožanov). Končna zmaga domačinov s 25 : 15 (13 : 8) ne daje prave luči o dogodkih na igrišču. Nemci so skozi celoten turnir prevladovali z fizično močjo, Slovenci pa s tehnično taktičnim znanjem. Iz vrst Jeruzalema je Tilen Kosi bil proglašen za naj igralca turnirja. Tudi vse preostale fante je potrebno pohvaliti za predstave v Berlinu in bilo je lepo biti Ormožan v Berlinu. Ekipa Jeruzalema je za svoje predstave požela veliko navdušenja, sicer prepotentnih Nemcev.

Tilen Kosi (Jeruzalem Ormož) je odlično krmaril ormoško barko v Berlinu.

Tilen Kosi (Jeruzalem Ormož) je odlično krmaril ormoško barko v Berlinu.

Rezultati: Herdecke Ende 21 : 18, Magdeburg 21 : 17, Ofter Schwetzing 21 : 17, Leipzig 19 : 18, finale: Fuchse Berlin 15 : 25.
Za Jeruzalem so igrali: Kevin Caf, Marin Šutalo, Gregor Fekonja, Anže Šoštarič, Tinek Hebar, Tilen Kosi, Rok Koderman, Timon Grabovac, Miha Kavčič, Dominik Ozmec, Nino Ulaga, trener Uroš Krstič.

Obramba Jeruzalema je bila boljši del ekipe. Dominik Ozmec, Žak Ciglar, Tilen Kosi.

Obramba Jeruzalema je bila boljši del ekipe. Dominik Ozmec, Žak Ciglar, Tilen Kosi.

Starejši dečki (letniki 2000 in mlajši) so v Berlinu zasedli 7. mesto. V predtekmovalni skupini so doživeli poraza proti nemškima gigantoma Hamburgu in Fuchse Berlinu. V zaključku turnirja so Jeruzalemčki remizirali s Kielom in premagali Potsdam. Ekipa v Nemčiji ni pokazala vsega svojega znanja. Predvsem šepa disciplina v igri, katero bo potrebno v prihodnosti popraviti, če se fantje s trenerjem Matejem Hebarjem želijo izogniti nepotrebnim porazom.

Starejšim dečkom Jeruzalema se v Berlinu ni izšlo po načrtih. Fantje so odigrali tekme proti nemškim gigantom Hamburgu, Berlinu, Kielu.

Starejšim dečkom Jeruzalema se v Berlinu ni izšlo po načrtih. Fantje so odigrali tekme proti nemškim gigantom Hamburgu, Berlinu, Kielu.

Rezultati: Hamburg 17 : 24, Fuchse Berlin 14 : 16, Kiel 17 : 17, Potsdam 16 : 11.
Za Jeruzalem so igrali: Žan Firšt Šeruga, Tilen Pfeifer, Žan Toplak, Uroš Horvat, Niko Sovič, Tobi Torič, Vid Munda, Ivo Belec, Blaž Zadravec, Aljoša Munda, Gašper Hebar, Teo Šulek, Anže Notersberg, Jan Zadravec, Primož Ozmec, trener Matej Hebar.

Nemške ekipe letnikov 2000 in mlajših so v svojih vrstah imele igralce visoke tudi prek 190 cm. Primož Ozmec v akciji.

Nemške ekipe letnikov 2000 in mlajših so v svojih vrstah imele igralce visoke tudi prek 190 cm. Primož Ozmec v akciji.