Mladinci v 1. ligo. Kadeti in mlajši dečki gostijo Final 4

MLADINCI (letniki 1994 in mlajši):
Cilj sezone izpolnjen
Jeruzalem – Sevnica 33 : 26 (16 : 14)
Caf, Šutalo, T. Cvetko; Kolmančič 4, D. Kociper, G. Horvat, Mavrič, Žižek Cvetko, T. Hebar, V. Lukman 2, Kocbek 4, Šandor 4, Kosi 8 (2), D. Ozmec 3, Levak 4, Petrovič 4. Trenerja: Mladen Grabovac in Silvo Kirič
Mladinci Jeruzalema so z zmago nad Sevnico izpolnili zadani cilj pred sezono, ki je bil uvrstitev v 1. ligo. Na krilih odličnih obramb Marina Šutala in Kevina Cafa so Jeruzalemčki ugnali neugodno zasedbo Sevnice, kjer sta blestela Pernovšek (9 zadetkov) in Kuhar (8 zadetkov). Tekmo je odločila širina igralskega kadra, ki je bistveno večji in kvalitetnejši od sevniškega, pa čeprav jedro ekipe Jeruzalema sestavljajo igralci letnika 1997 in 1998.

KADETI (letniki 1998 in mlajši):
Triler in domačinstvo Final 4 pripadla Jeruzalemčkom
Jeruzalem – Celje PL 28 : 26 (13 : 14)
Šutalo, Caf, Fekonja; Koderman 1, Ciglar, Ulaga, Grabovac, D. Ozmec 6, Žižek Cvetko, G. Horvat 4, T. Hebar 5 (3), Kosi 11 (5), Šoštarič 1. Trenerja: Mladen Grabovac in Uroš Krstič
Tekma je odločala o domačinstvu Final 4. Pred tekmo so Jeruzalemčki nasprotnika v tem prvenstvu ugnali že trikrat. Domača ekipa je zaradi poškodb in bolezni nastopila v okrnjeni zasedbi (Miha Kavčič, Nejc Zidarič, Matej Niedorfer), vendar so preostali fantje z fanatično borbenostjo uspeli uspešno zaključiti triler. V 47. minuti se je poškodoval še Gašper Horvat, katerega je v zaključku tekme uspešno zamenjal leto dni mlajši Rok Koderman. Zagotova ena najboljših tekem letos na Hardeku od članskih tekem pa vse do tekem mlajših dečkov. Gostje so v 48. minuti vodili za tri (21 : 24), nato pa so jim pošle moči. Po zaslugi obramb vratarja Marina Šutala in golih Tilena Kosija ter seveda čvrste obrambe, katero je brez pomoči Kavčiča in Zidariča držal Dominik Ozmec & com., je mladim Vinarjem uspel delni izid s 4 : 0 (25 : 24). Celjanom je v 55. minuti uspelo še izenačiti na 25, nato pa serija treh zadetkov za vodstvo z 28 : 25 in veliko veselje Ormožanov na Hardeku. Tekmo si je ogledalo okrog 250 gledalcev, ki so z velikim aplavzom na koncu tekme pozdravili obe ekipi, ki sta prikazali vrhunski rokomet in sta zaslužena udeleženca Final 4, ki bo potekal v soboto 16. in nedeljo 17. maja v Ormožu.

MLAJŠI DEČKI A (letniki 2002 in mlajši):
Zasluženo na Final 4
Jeruzalem & V. Nedelja CO – Brežice 18 : 16 (9 : 8)
Jeruzalem & V. Nedelja CO:
Zemljič, Mesarec; G. Cvetko 5 (1), M. Voršič 2, Herga Rizman 1, J. Lukman 2, Borko 3, E. Kovačec 5, Rubin, Fergola, Škrinjar. Trenerja: Davorin Kovačec in Uroš Krstič
Do 13. minute odlična igra Jeruzalemčkov in vodstvo z 9 : 5. Nato pa kot na praktično vsaki tekmi te generacije mrk v napadu in obrambi. Kar osem minut ekipa ni zatresla mreže močne ekipe Brežic, čeprav je lepih priložnosti za zadetek bilo toliko kot si jih človek lahko le želi. Gostom je uspelo izenačenje na 12 : 12 in to kot da je prebudilo Združene, ki so ponovno zavihali rokave v obrambi in po zaslugi le te znova povedli s 17 : 14. Zmagovalec tekme in domačin Final 4 je bil odločen. V soboto 9. maja bo zaključni turnir potekal na Hardeku. Poleg Združenih (bronasti v sezoni 2013/14) bodo na Final 4 zaigrale še ekipe Ribnice (državni podprvaki), Celje PL in zmagovalec tekme Trimo Trebnje – Jadran Hrpelje (državni prvaki).