Mladinci oz. bolje rečeno kadeti Jeruzalema do točke v Kopru
Koper 2013 – Jeruzalem 24 : 24 (11 : 10)
Koper:
Murathodžić, Despotović; Gorela 5 (2), Ravilja, Zugan, Stepančič, Starčič, Sokolič 2 (1), Velkavrh 5, Moljk 1, Matjaševič 2, Dobrila, Gašperšič 3, Krečič 2, Bratkovič 4. Trener: Zoran Jovičič
Jeruzalem: T. Cvetko (19 obramb – 1x7m), Kuzmič (2 obrambi – 2x7m); Kavčič, Vesenjak 2, G. Horvat 1, V. Lukman 3, Štumberger, Žižek Cvetko 3, Kosi 6 (3), D. Ozmec, Topolovec 1, Kocbek, Šandor 6, Kirič 2. Trener: Mladen Grabovac
Sedemmetrovke: Koper 2013 6/3; Jeruzalem 4/3.
Izključitve: Koper 2013 10; Jeruzalem 14 minut.
Ormožani so se v Koper podali v okrnjeni zasedbi. Poleg že dalj časa poškodovanih igralcev so pred tekmo ostali brez Damira Mavriča, bolečine ob poškodbi za igranje tekme so bile prehude tudi za Jureta Kocbeka in tako je v polju tekmo pričela celotna kadetska ekipa ter vratar Tomaž Cvetko, ki je letnik 1996. Že sam začetek je bil v obrambi izjemno čvrst, na golu je Cvetko z nekaj odličnimi obrambami zaustavil začetni nalet domačina, sicer absolutnega favorita tekme in tudi celotne 2. mladinske lige. Ormožani se niso ustrašili fizično močnejših ter višjih Koprčanov in so v 10. minuti povedli s 6 : 3. Ob tem so imeli igralca več v polju, vendar ga niso izkoristili po željah. Napake Jeruzalema so izkoristili Primorci in z delnim izidom 5 : 0 v 17. minuti povedli z 8 : 6. Po treh zaporednih zadetkih so znova povedli gostje z 9 : 8 in kasneje z 10 : 9. Ormožani so imeli še dve izjemni priložnosti, da na odmor odidejo z golom ali celo dvema prednosti, vendar so znova storili dve napaki (9 tehničnih napak v 1. polčasu) in Koper je odšel na odmor z golom prednosti (11 : 10). Slovenski mladinski reprezentant Adam Bratkovič je odprl 2. polčas za koprsko vodstvo z 12 : 10. Sila borbeni Jeruzalemčki se znova niso predali in so dosegli pet zaporednih zadetkov ter sredi Bonifike prevzeli vodstvo s 15 : 12. V teh trenutkih je v golu z dvema obrambama sedemmetrovke zablestel Blaž Kuzmič. V nadaljevanju tekme je Koper povedel z 18 : 17 in izgledalo je, da so gostom pričele pojenjati moči, vendar je na sceno stopil vratar Cvetko, ki je delal čudeže in do zadnjih trenutkov tekme svojo ekipo držal v igri za zmago. Jeruzalem je v dramatični končnici vodil z 22 : 20 in 23 : 21. Jan Gorela je izid v 60. minuti izenačil na 23 : 23. Pred zadetkom so Ormožani odlično odigrali obrambo in že imeli žogo v svojih rokah, ampak ob obilici smole naredili prestop v lasten kazenski prostor in Koper je dobil še dodatno priložnost. Dobre tri sekunde pred koncem je vratnica zaustavila ormoško zmago po poskusu Tilna Kosija. Jeruzalem letos tako močne mladinske tekme proti odličnemu nasprotniku še ni odigral in zato je rezultat izjemno presenečenje, saj je identična ekipa Kopra tokrat brez člana Uroša Rapotca, Tineta Ponikvarja ter poškodovanega Ninota Grzentiča vodilna v 2. SRL. Kljub remiju je Koper še vedno v vlogi absolutnega favorita za osvojitev 1. mesta in napredovanja v 1. mladinsko ligo. Ormožani s praktično kadetsko ekipo si na tekmah mladincev nabirajo prepotrebne in bogate igralne izkušnje. Upati je le, da na tako močnih tekmah kot je ta bila na Bonifiki ne bo staknil poškodbe.

Andraž Velkavrh (RD Koper 2013) je proti mladincem Jeruzalema dosegel 5 zadetkov.