Jeruzalem – Šmartno 28 : 28 (14 : 14)
Ormož
– Športna dvorana Hardek. 200 gledalcev. Sodnika: Miran Štrigl in Drago Ocvirk.
Ocene:
Jelen 4 (12 obramb – 1 x 7m), Belec 3.5 (3 obrambe – 1 x 7m), Žuran; Korpar 3, Krabonja, Žmavc 3, Rajšp, Bogadi 3, Merdanović 3.5, Radujković 4, Čudič 3.5, Špiljak 3.5, Sok 4, Hebar 3, Kljajić 3, Šišmanovič. Trener: Saša Prapotnik
Šmartno: Muratović 3.5 (8 obramb), Cenkar 4 (4 obrambe – 4 x 7m); Simončič 3, Podkrajšek 3, Gradišek 4.5, Dobravc 4, Repar 3, Bahovec, Mirnik 3.5, Šmejc 5, Poglajen, Jovanovič, Vodišek 3, Berglez, Markovič 3, Žurga. Trener: Jaka Keše
Strelci:
Sok 7 (1), Radujković 5, Špiljak 5, Čudič 5 (3), Bogadi 3, Merdanović 3 (1).
Šmartno: Šmejc 8 (2), Dobravc 5 (1), Gradišek 4, Simončič 3, Repar 2, Mirnik 2, Vodišek 2, Markovič 2.
Sedemmetrovke: Jeruzalem 9/5; Šmartno 5/3.
Izključitve: Jeruzalem 14; Šmartno 24 minut.
Rdeči kartoni: Špiljak (43), Krstič (52); Dobravc (60).
Na Hardeku je maloštevilna publika v tekmi dveh zelo izenačenih ekip videla pravičen remi, čeprav bi obe ekipi lahko osvojili celoten plen. Kljub temu, da so Vinarji imeli zadnji napad za zmago, so Šmarčani tisti, ki morajo bolj žalovati za drugo točko. Med samo tekmo si nobena izmed ekip do 52. minute ni uspela priboriti večje prednosti od dveh zadetkov. Dobrih 7 minut pred koncem pa je gostom le uspelo uiti na +3, 26 : 23. V obdobju od 47. do 49. minute so gostitelji zapravili tri sedemmetrovke zapored (Čudič, Sok, Žmavc), v 58. minuti pa je odlični Cenkar zaustavil kazenski strel še v drugo na tekmi Čudiču. V dramatični končnici je Ormožanom za zmagoviti napad ob igralcu več v polju ostalo 6 sekund. Domača klop je poskušala tudi z vratarjem v polju, vendar Bogadiju z levega krila ni uspelo zadeti za zmago.
IZJAVA:
Tadej Sok (Jeruzalem):
Boljše točka kot nič. Igra nam ni stekla, predvsem v obrambi smo imeli težave. Sedemmetrovke nam nikakor ne gredo, upam, da to čimprej popravimo.
Jaka Keše (trener Šmartno): Realna delitev točk. Obe ekipi sta bili zelo borbeni in sta odigrali pravo prvenstveno tekmo. Zadovoljni smo z točko, ki je pomembna za naš obstanek.

MLAJŠE SELEKCIJE:
Vse ormoške selekcije slavile v Mariboru, SDB osvojili turnir v Monoštru

V tekmah državnega prvenstva so ekipe Jeruzalema gostovale v Mariboru. Zmage pri Mariborčanih so dosegli: kadeti, starejši dečki A, mlajši dečki A in mlajši dečki B.
V soboto 5. novembra 2011 na Hardeku gostujejo ekipe Celja.
MDB ob 9.30 uri: Jeruzalem – Moškanjci Gorišnica
SDB ob 10.45 uri: Jeruzalem – Celje PL
SDA ob 12.15 uri: Jeruzalem Gorišnica – Celje PL
KADETI ob 13.45 uri: Jeruzalem Gorišnica – Celje PL