Jeruzalem – Riko Ribnica 33 : 31 (13 : 20)
Balent (+13), Škalički; Veselko, Lukman, Bogadi 6, Radujković 2, Čudič 10 (6), Gregorc 3, Grizolt, Šandor, Kocbek 3, Kolmančič, Mesarić 6, Levak 1, Petrovič, Rajšp 2. Trener: Saša Prapotnik
Riko Ribnica: Perovšek (+13); Klarič; Leban 4 (3), Fink, Atanasov 2, Kljun, Grebenc 6, Tanko, Skušek 7 (2), Knavs, Pucelj 6, Pahulje, Nosan 1, Markovič 3, Batinič 2, Košmrlj. Trener: Robert Beguš
Sedemmetrovke: Jeruzalem 6/6; Riko Ribnica 5/5.
Izključitve: Jeruzalem 6; Riko Ribnica 8 minut.
Igralec tekme: RK Jeruzalem Ormož
Majhno mesto Ormož bo meseca maja 2015 najbolj rokometno obarvano v Sloveniji. Nori rokometni maj so člani Jeruzalema pričeli s čudežno zmago nad Ribnico. V soboto 9. maja ga bodo nadaljevali mlajši dečki A in v petek 15. ter soboto 16. maja še kadeti. Obe ormoški mlajši selekciji čaka v trdnjavi Hardek zaključni turnir, ki bo odločal o državnem prvaku. Nori rokometni maj se bo zaključil v soboto 23. maja, ko bo v legendarni Mestni grabi ob glavnem dogodku pod imenom Zbudi se Ormož potekal turnir v rokometu na mivki. Pa gremo k čudežu. Tekma med Jeruzalemom in Ribnico je odločala o četrtem mestu gostov. ki še vodi v polfinale končnice za državnega prvaka. Za uvrstitev med štiri najboljše v državi so varovanci trenerja Roberta Beguša potrebovali zmago. Začetek Vinarjev je bil katastrofalen. Tehnične napake so se kar vrstile in Ribnica je tik pred začetkom četrte minute povedla s 4 : 0. David Bogadi je trenutek zatem bil prvi strelec za Jeruzalemčke. Gostiteljem ni pomagala niti minuta odmora in Ribnica je na krilih svojih navijačev v 9. minuti povedla s kar 8 : 2 in še v drugo prisilila domačo klop, da poseže po minuti odmora. Niti ta minuta odmora ni koristila četi trenerja Saše Prapotnika, saj je ribniški stroj mlel vse pred sabo, ob tem je v golu blestel Jošt Perovšek, ki je do odmora zbral kar 10 obramb. Natančno v 20. minuti je Patrik Leban iz sedemmetrovke zadel za +10 (6 : 16). Takoj zatem pa je Peter Batinič še povišal prednost na +11. Kar nekaj gledalcev je začelo zapuščati Hardek, saj niso po videnem na parketu verjeli v preobrat. Da bi lahko prišlo do preobrata je prvič zadišalo po seriji 6 : 1 Jeruzalema v zaključku 1. polčasa. Prednost je splahnela iz -11 na -6 (12 : 18). Leban in Janez Skušek sta znova zadela in povišala prednost Ribnice na +8 (12 : 20). Prvi strelec lige Bojan Čudič je iz sedemmetrovke postavil končen izid 1. polčasa Jeruzalem Ormož 13, Riko Ribnica 20. Post gostov brez doseženega zadetka je trajal kar deset minut, saj se je na drugi strani prebudil Tomislav Balent, kateri je petim obrambam iz 1. polčasa dodal osem obramb v 2. polčasu in tekmo končal pri trinajstih obrambah. Po seriji s 6 : 0 je Vinarjem uspelo v 38. minuti zmanjšati zaostanek na -2 (18 : 20). In upanje v čudež je vedno bolj tlelo. Ribniški navijači so bili vedno bolj tihi, zagrmel je Hardek kot v najboljši časih in lov Ormožanov na Ribničane se je pričel. V 40. minuti je Gregor Grizolt pri domačih moral na klop za kaznovane. Številčne prednosti gostje niso izkoristili. Prav nasprotno, saj je Vinarjem uspelo doseči tri zadetke z igralcem manj, ob tem pa ohraniti mrežo nedotaknjeno. Rokometašem Ribnice so se vse bolj šibila kolena in v 45. minuti je Bogadi poskrbel za prvo izenačenje na tekmi (23 : 23). Na izenačenje so gostje odgovorili z novim vodstvom za dva zadetka (24 : 26). Znova so gostom odgovorili Vinarji in po golu krožnega napadalca Danijela Mesarića v 54. minuti prvič na tekmi povedli pri izidu s 27 : 26. Trdnjava Hardek je bila na nogah in vse več Ormožanov je bilo prepričanih v čudež. K čudežu je pomagala tudi klop Ribnice v 58. minuti, ko je pri zaostanku z dvema zadetkoma (30 : 28) naredila napačno menjavo in pripomogla k zmagi Jeruzalema. Z igralcem več je Siniša Radujković zadel za neulovljivih 31 : 28. Končen izid 33 : 31 v prid Ormožanov je v 60. minuti postavil kapetan Čudič s svojim desetim zadetkom na tekmi in stodevedesetim v prvenstvu, kar ga uvršča na vrh lestvice najboljših strelcev letošnjega državnega prvenstva. Prvenstvo je za rokometaše Jeruzalema končano. Končno sedmo mesto je uvrstitev višja kot so jo v klubu pred sezono načrtovali in zato je zadovoljstvo toliko večje. Ekipa za novo sezono se že sestavlja. Na sceno prihaja vedno več mladih iz močnega domačega rokometnega inkubatorja in večje priložnosti za minutažo v elitni druščini kot je v Ormožu bodo težko dobili kje drugje. Zato se na Hardeku veselijo novih sezon, kjer bodo z domačim kadrom in dobrim vzdušjem v ekipi zagotovo posegli po še višjih mestih kot je letošnje sedmo. Zdaj ekipam Celja, Gorenja, Maribora in Trima iz Trebnjega preostane le še boj za naslov državnega prvaka. Favoriti so Celjani, ampak tudi favoriti zmeraj ne zmagujejo.

Nori rokometni mesec maj Ormož 2015 se nadaljuje to soboto 9. 5. 2015

V soboto 9. maja je s pričetkom ob 10.00 uri na sporedu drugi letošnji Final 4, ki ga gosti trdnjava Hardek. Srebro Gimnazije Ormož na srednješolskem državnem prvenstvu je že arhivirano. Za naslov državnega prvaka se bodo tokrat pomerili mlajši dečki A (letniki 2002 in mlajši) Jeruzalem Ormoža & V. Nedelja Carrere Optyl, Riko Ribnice, Trima Trebnjega in Celja Pivovarne Laško. Letos je v tej konkurenci nastopilo 32 klubov, ostale so le še štiri najboljše.

FINAL 4 za mlajše dečke A (letnike 2002 in mlajše) bo v soboto 9. maja 2015 gostil Rokometni klub Jeruzalem Ormož:

ob 17.00 uri: podelitev pokalov in priznanj

Jasen je tudi urnik kadetskega Final 4, ki bo potekal v petek 15. in v soboto 16. maja. Tudi ta turnir za državnega prvaka bo odigran v Ormožu.