2 zmagi in trije porazi v derbijih

KADETI, letniki 1996:
Premagali sami sebe
Celje PL – Jeruzalem 34 : 31 (19 : 17)
Caf, T. Cvetko (20 obramb); Kolmančič 6 (1), G. Horvat, Šandor 2, D. Kociper, Žižek Cvetko 1, V. Lukman, Kosi 2, Štumberger, R. Cvetko 19 (5), D. Ozmec, Topolovec 1.
Jeruzalemčki so zamudili izjemno priložnost za zmago v Celju. Praktično so Ormožani po lastnih “bedarijah” podarili zmago mladim Pivovarjem. Deset minut pred koncem so odlično igro v obrambi in odlične obrambe Tomaža Cvetka gostje kronali z vodstvom 27 : 24, žal pa ob tem zgrešili protinapad za + 4. Kadetski reprezentant Jan Kastelic je bil na golu Celja v zaključku tekme enostavno prevelika ovira za Ormožane. Po zgrešenih zicerjih in številnih tehničnih napakah, katere so bile vzrok utrujenosti, so gostitelji dosegali lahke gole iz protinapada in na samem koncu dosegli nasploh najvišjo prednost na tekmi treh zadetkov (34 : 31). Pri zmagovalcih junak vratar Kastelic, v polju pa je Luka Kikanovič dosegel 9 in Blaž Husar 7 točk. Pri gostih je Tomaž Cvetko zbral izjemnih 20 obramb, Rok Cvetko pa je dosegel kar 19 zadetkov in dokazal zakaj spada med najobetavnejše igralce letnika 1996 v Sloveniji. Žal so zatajili nekateri drugi nosilci igre pri Ormožanih, kar pa se ne bi smelo zgoditi, če želiš na kolena položiti tako dobro ekipo kot je Celje. Z dobro igro je treba nadaljevati že v petek 5. oktobra, ko ob 19.45 uri na Hardeku gostuje HIB Liebenau iz Graza.

SDA, letniki 1998:
Veliki derbi pripadel Ormožanom
Celje PL – Jeruzalem 36 : 38 (17 : 21)
Caf, Fekonja; Grabovac 1, Plavec 5, Ulaga 2, G. Horvat 6 (2), Luci, Lukner, Žižek Cvetko 12, Kosi 9 (1), D. Ozmec 3, Zidarič, M. Hebar.
Derbi je opravičil svoj naziv, saj so gledalci lahko videli lepo rokometno predstavo, kjer je padlo kar 74 zadetkov. Domačini so bolje pričeli tekmo in v 9. minuti povedli z 10 : 6. Ormožani so zaigrali brez čvrste obrambe, ki je njihov zaščitni znak. Poznala se je odsotnost obolelega Mihe Kavčiča, ki je eden najvažnejših koleščkov v ekipi Jeruzalema. Po minuti odmora so se ormoški fantje le zbrali in domačinom odgovorili z serijo 9 : 1 in z vodstvom 15 : 11. Prednost v 1. polčasu je tudi že znašala + 6 (20 : 14), vendar so z nepotrebnimi napakami gostje vrnili Celjane v igro. V nadaljevanju so Jeruzalemčki znova večkrat vodili za šest točk, nazadnje pri izidu 29 : 23. V zadnjih sedem minut pa so odšli z prednostjo štirih zadetkov (35 : 31), ampak znova dovolili mladim Pivovarjem, da so se približali na le gol zaostanka (34 : 35). V dramatičnem zaključku je na golu eksplodiral Kevin Caf, mrežo Celja pa so zatresli Timon Grabovac (49. minuta) ter Nino Ulaga in Gašper Horvat (oba v 50. minuti). V naslednjem krogu na Hardeku v soboto 6. oktobra ob 11.15 uri gostuje Pomurje. Priložnost za igro bodo dobili igralci letnika 1998, ki so manj igrali v Celju in letniki 1999. Glavni nosilci igre pa bodo dobili prost vikend.

SDB, letniki 1999:
Viden napredek v igri, a žal premalo za uspeh v Celju
Celje PL – Jeruzalem 29 : 25 (11 : 15)
Rizman; Škorjanec, Voljč 1, Jovanovič 1, Ž. Kociper, Ciglar 5 (1), Niedorfer 5, Štrucl, Šoštarič 2, M. Hebar 5 (1), Zidarič 6.
Letnike 1999 najbolj “muči” prehod pri žogi iz velikosti 1 na velikost številka 2 in pa podaljšanje igre iz 40 na 50 minut igre. Če bi se tekmi v Velenju in Celju igrali 40 minut, bi obe tekmi Ormožani dobili. V 1. polčasu čvrsta igra Jeruzalemčkov v obrambi, posledično s tem na golu odličen Rene Rizman in Ormožani so na odmor odšli z štirimi zadetki prednosti (15 : 11). V 2. polčasu gostje še vodijo 19 : 15 in zadnjič v 40. minuti 21 : 20. Nato pa znova mrk. Obramba neprepoznavna, zapravljene tri sedemmetrovke, v napadu neorganizirano in Celjani povedejo z 27 : 23. Prednost štirih točk za Celjane je ostala tudi na koncu. Kljub porazu je bil v igri Jeruzalemčkov viden napredek in dokaz, da se splača na treningih marljivo delati. Ko se vrnejo v ekipo še vsi poškodovani igralci bo ekipa najmočnejša takrat, ko bo najbolj potrebno in sicer v polfinalu.

MDA, letniki 2000:
Razočaranje na celi črti
Gorenje – Jeruzalem 25 : 14 (13 : 7)
Firšt Šeruga, G. Cvetko; Ivanuša, P. Ozmec, B. Zadravec 2, Vrankovečki, G. Hebar 2, T. Šulek 2, Munda 2, Notersberg 2 (1), U. Horvat, Sovič, Torič 4.
Letniki 2000 so razočarali v Velenju in doživeli pravi polom. Če fantje ne bodo zavihali rokavov na treningih se jim to ni zgodilo zadnjič.

MDB, letniki 2001:
Največje presenečenje dneva
Gorenje – Jeruzalem 14 : 19 (7 : 7)
G. Cvetko; U. Horvat, Sovič 7, Perger 3, Herga, Torič 6, J. Lukman 1, Trstenjak 2.
Letniki 2001 so v Velenje odpotovali v želji, da se prikažejo v čim lepši luči in da čim dražje prodajo kožo. Na koncu pa so v Ormož prinesli prvi dve točki v prvenstvu. Zmaga v Rdeči dvorani bi morala Jeruzalemčkom dati še večji zagon za marljivo treniranje. V 2. krogu Ormožane v soboto 6. oktobra ob 10.00 uri na Hardeku čaka tekma proti ptujski Dravi.