SDB Jeruzalema proti Šmartnem do druge zmage v polfinalu

STAREJŠI DEČKI B (letniki 1999 in mlajši):
Jeruzalem – Šmartno 31 : 22 (15 : 9)
Jeruzalem:
Škrjanec, Rizman; M. Hebar, Ciglar 4, Zidarič 5, Ž. Kociper 8, Škorjanec 2, L. Voršič 1, Šoštarič 5, Voljč 1, B. Zadravec, G. Hebar 1, T. Šulek 2, A. Munda 2.
Proti Šmartnemu je ekipa vodila skozi celotno tekmo. Pri izidu 4 : 3 je gostiteljem uspel delni izid z 6 : 0 in prevzem vodstva z 10 : 3. Obramba je bila solidna, vratar Matic Škrjanec odličen. Stekel je protinapad, kjer so hitri Jeruzalemčki rešetali mrežo Šmartnega.
Na odmor je Jeruzalem odšel z vodstvom 15 : 8, ki bi moralo biti še višje, če bi domačini zadeli vsaj eno sedemmetrovko od štirih. Neuspešni izvajalci so bili dvakrat Žak Ciglar in po enkrat Martin Hebar ter Nejc Zidarič.
V 2. polčasu obramba Jeruzalema ni bila več dovolj čvrsta in gostje so dosegali zadetke po tekočem traku in se približali na pet zadetkov zaostanka, 20 : 15. Na srečo je napad Ormožanov bil soliden, Škrjanca pa je na golu odlično zamenjal Rene Rizman in znova je prednost domačih v večih primerih narasla na 10 golov (26 : 16, 27 : 17, 30 : 20). Končni izid 31 : 22 je v 50. minuti postavil Luka Voljč.
Pri zmagovalcih se je med strelce vpisalo 10 igralcev. Osem zadetkov je dosegel Žan Kociper, po petkrat sta zadela Nejc Zidarič in Anže Šoštarič, štirikrat je bil uspešen Žak Ciglar, po dvakrat pa Aleks Škorjanec, Teo Šulek in Aljoša Munda. Po enkrat so mrežo nasprotnika zatresli Lan Voršič, Luka Voljč in Gašper Hebar.
V 2. krogu v soboto 19. januarja ormoške selekcije kadetov, starejših dečkov A in B gostujejo v Zlatorogu pri sovrstnikih Celja.