Poraz Jeruzalema, točka V. Nedelje, mlajše selekcije pisano

ROKOMET, NLB Leasing liga, 9. krog:
Za Vinarje usoden dvanajst minutni mrk brez zadetka
Maribor – Jeruzalem 36 : 28 (17 : 14)
Maribor:
Škalički, Taletovič 7 obramb, G. Čudič 6 obramb; Cingesar 3, Žmavc, Kaleb 6, Špelić 6, Jamnik, Poklar, Sok 13 (5), Hrastnik 1, Fidel, Žabič 3, Verdinek 2, Miškovič 1, Mlakar 1. Trener: Boris Denič
Jeruzalem: Bratanovič, Balent 15 obramb (1x7m); Kolmančič 2, Kavčič 2, Radujković 1, B. Čudič 9 (4), Gregorc 4, Veselko 1, Grizolt 1, Ozmec, Topolovec 1, Kosi 1, Kocbek 3, Petrovič 1, Rajšp 2, Kirič. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Maribor 6/5; Jeruzalem 4/4.
Izključitve: Maribor 12; Jeruzalem 6 minut.
Rokometaši Jeruzalema v Mariboru kljub porazu niso razočarali, saj je ekipa brez huje poškodovanega Danijela Mesarića, odigrala borbeno tekmo in do 42. minute bila skoraj v egalu (24 : 23). Za Vinarje je bil usoden dvanajst minutni mrk brez doseženega zadetka, kar so izkoristili Vijoličasti in z delnim izidom 7 : 0 rešili vprašanje zmagovalca (31 : 23). Domače, katere je prvič vodil novi trener Boris Denič, je krasila hitra igra in prav z visokim tempom je ekipi Maribora uspelo zlomiti odpor žilavih Ormožanov. Prvi imeni pri Mariboru sta bila bivša Jeruzalemčka Tadej Sok in Gregor Čudič, katerega so še posebej prisrčno pozdravili ormoški navijači. Enega najboljših vratarjev v zgodovini kluba se pač ne pozabi. Sok se je izkazal s kar trinajstimi zadetki, devet jih je že dosegel do odmora. Starejši od bratov Čudič pa je v golu Maribor odlično opravil nalogo prav v tistih dvanajstih minutah, ko se je lomila tekma. Za razliko od Mariborčanov, ki v svojih vrstah niso imeli niti enega domačega igralca, pa so gostje publiki na Taboru v zaključku tekme predstavili obetavne kadete generacije letnika 1998. Mihi Kavčiču in Tilnu Kosiju se je uspelo celo prvič vpisati med strelce na članski prvenstveni tekmi. Mladinsko kadetska naveza (7 igralcev) je skupaj dosegla 10 zadetkov za Jeruzalem. Znova je svoj pravi obraz pokazal prvi strelec lige Bojan Čudič. Odlično je dirigiral svojemu moštvu in ob tem dosegel devet zadetkov. Tudi tokrat je izvajanje sedemmetrovk končal pri 100% izkupičku. Pohvaliti je potrebno tudi vratarja Tomislava Balenta, ki je v dresu Jeruzalema prikazal svojo najboljšo predstavo in tekmo končal pri 15 obrambah. Tekmo 10. kroga bodo Vinarji odigrali že v petek 14. novembra ob 19.00 uri, ko na Hardek v goste prihaja Škofja Loka.

DSC_1045

ROKOMET, 1. B SRL, 7. krog:
Na koncu zadovoljni s točko
V. Nedelja Carrera Optyl – Grosuplje 31 : 31 (14 : 15)
V. Nedelja Carrera Optyl:
Pfeifer 1 obramba, Zorec 5, Kaučič 1, Bombek, Mavrič 9, Bezjak, Hržič, Štefičar 10, Preac 11 obramb, Klemenčič, Lorenčič 1, Vukan 2, Šerod 3, Hojžar, Marin. Trener: Tomi Matjašič
Po dvotedenskem premoru so imeli Velikonedeljčani priložnost videti zelo napeto in borbeno tekmo. Da je ekipa Grosupljega zelo kvalitetna, so se v domačem taboru seveda zavedali, vendar je štela samo zmaga. Čeprav nekompletni, saj zaradi poškodb nista zaigrala Marcel Meško in Bojan Cimerman, so domači krenili v boj za nove točke. Prvi polčas je bil dobesedno izenačen, saj je bil rezultat kar 14-krat poravnan, dobili pa so ga gostje z minimalno prednostjo 14:15. V nadaljevanju tekme so Velikonedeljčani le nekoliko popravili igro v obrambi in s tremi zaporednimi goli prednost nagnili na svojo stran. Vodstvo ni trajalo dolgo, saj so gostje v 42. minuti povedli z 18:20. Domači se tudi tokrat niso predali in so z veliko želje in borbenosti prišli do prednosti. V 57. minuti so povedli 30:27, vendar tudi ta prednost v zadnjih treh minutah ni bila dovolj za mirno končnico. Vztrajni gostje so na začetku zadnje minute rezultat izenačili in po napaki domačih v napadu nekaj sekund pred koncem iz protinapada celo povedli 30:31. Toda domači so imeli še 10 sekund časa za napad in izenačenje, kar jim je na koncu tudi uspelo, saj je Tadej Vukan zadel dobesedno ob zvoku sirene. Po prikazanem je neodločen rezultat tudi najbolj pravičen, kar so začutili tudi navijači obeh ekip in na koncu zaploskali igralcem za lepo in napeto rokometno predstavo. Pred rokometaši Velike Nedelje Carrera Optyl je naporen teden priprav na novo tekmo. Sledi namreč težko gostovanje v Črnomlju pri dvanajsto uvrščeni ekipi državnega prvenstva, ki se je pred zadnjimi tekmami izredno igralsko okrepila. Vendar imajo tudi Velikonedeljčani kvaliteto in napovedujejo borbeno predstavo.
Vir: RK Velika Nedelja Carrera Optyl (Janko Meško)

ROKOMET, mlajše selekcije:
MLADINCI:
Zmagi V. Nedelje in Jeruzalema
V. Nedelja Carrera Optyl – Maribor 39 : 33 (22 : 20)
Škrjanec, Zorec 6, Bombek 6, D. Hržič 4, M. Hržič, Lorenčič 1, Vukan 5, Jaušovec, Šerod 7, Hojžar 7, Marin 3. Trener: Tomi Matjašič

Šmartno – Jeruzalem 34 : 41

KADETI:
Slaba igra in zaslužen poraz
V. Nedelja Carrera Optyl – Arcont Radgona 22 : 30 (9 : 16)
Škrjanec, Gašič 3, Kokalj 2, G. Hebar, Ulaga 4, U. Kosi 2, Niedorfer 4, J. Zadravec 1, Fekonja, Belec 1, Ž. Kociper 2, Šoštarič 3. Trener: Darjan Mesarec

STAREJŠI DEČKI A:
Znova razočarali
Jeruzalem – Arcont Radgona 21 : 28 (9 : 15)
Jeruzalem:
Firšt Šeruga; Torič, G. Hebar 1, U. Horvat, Belec 5, Sovič, A. Munda 4, T. Šulek 3, Toplak, P. Ozmec 1, J. Zadravec 6, B. Zadravec 1. Trener: Matej Hebar
S slabo igro v obrambi so si Jeruzalemčki privoščili spodrsljaj, ki jih lahko stane uvrstitve v polfinale.

Gašper Hebar je s svojimi soigralci doživel boleči poraz proti Radgoni.

STAREJŠI DEČKI B:
Pričakovana zmaga
Pomurje – V. Nedelja Carrera Optyl 14 : 25
V. Munda, Toplak 8, Kuhar 4, Torič 4, Pfeifer, Sovič 4, A. Kosi 3, U. Horvat 2. Trener: Darjan Mesarec

MLAJŠI DEČKI A:
Brez obrambe ni točk
Jeruzalem – Gorenje 15 : 22 (7 : 11)
Jeruzalem:
Mesarec; Rubin 1, Herga, Kovačec 5, J. Lukman 1 (1), Kokol, Fergola 1, G. Cvetko 5 (2), Škrinjar, M. Voršič 2. Trener: Uroš Krstič
Čeprav je ekipa nastopila v okrnjeni zasedbi so v taboru domačih upali na novo zmago. Žal pa je vse ostalo le pri upih, saj igralci niso verjeli vase in da z borbeno igro lahko premagajo solidnega nasprotnika. Mlade Ose so s všečno igro zadale prvi poraz Združenim, pred katerimi je še veliko veliko veliko dela, da pridejo na želeni nivo.

Starejše deklice A ; letnice 2000 in mlajše:
ŽRK Ormož – ŽRK Zagorje 23 : 17 (13 : 7)

Starejše deklice A so v soboto v športni dvorani na Hardeku gostile nasprotnice iz Zagorja. Ormožanke odkar nastopajo v ligi, še nikoli niso premagale Zagorjank zato je bila želja po zmagi zelo velika. Domačinke so vodile ves čas tekme, kar je tudi dokaz, da so se na tekmo zelo dobro pripravile. Za ormoško ekipo so igrale: Nika Polič, Eli Hergula 4, Urška Rodi 5, Minea Kolenko 7, Nika Polak 2, Nuša Žnidarič 2, Ana Škorjanec 3, Kolenko Lorella, Neja Polak, Anna Tiya Žižek Cvetko, Hana Zajšek. Trener: Robi Mesarec

Mlajše deklice B; letnice 2003 in mlajše
ŽRK Celje – ŽRK Ormož 10 : 19 (8 : 7)

Tokrat so mlajše deklice B odšle v Celje po vnovično zmago. Prvi polčas igre je bil dokaj izenačen, po odmoru pa so Ormožanke pokazale svoje znanje in moč ter ob koncu tekme ponovno odnesle domov vse svoje točke, kar jih posledično uvršča na sam vrh lestvice. Za Ormož so igrale: Korpar Kaja, Kreč Tajda, Planinc Alina 7, Polak Neja 2, Žižek Cvetko Anna Tiya 4, Kandrič Liza, Kolenko Lorella 4, Leskovar Maruša, Kaloh Žanamari, Ropoša Klara, Zadravec Lana, Trunk Annemarie 2.Trenerka: Potočnjak Sanja