ROKOMET, NLB Leasing liga, 1. krog:
Do prvih točk težje od pričakovanega
Jeruzalem – Krško 31 : 25 (15 : 10)
Šutalo, T. Cvetko, Balent (13 obramb) ; Topolovec, Petrovič, Rajšp 1, Bogadi 2, R. Cvetko, Radujković 2, Čudič 5, Kocbek 8 (5), Gregorc 7, Grizolt 1, Mesarić 1, Veselko 4. Trener: Saša Prapotnik
Krško: Polutnik (1 obramba), Žitnik (9 obramb); Zorič 1, Dragan, Romih, Dular 1, Ban 5, Sobotič 2, Kodrič 1, Sikošek Pelko, Kastelic, Vrečar 5, Sintič 6 (3), Sendelbah 2, Zoran 2, Poznič. Trener: Nenad Stojakovič
Sedemmetrovke: Jeruzalem 7/5; Krško 3/3.
Izključitve: Jeruzalem 14; Krško 6 minut.
Igralec tekme: Jure Kocbek (Jeruzalem Ormož).
Rokometaši Jeruzalema so s pričakovano zmago nad Krškim uspešno prebili led v sezoni 2014/15. Vinarji so sicer do točk prišli težje od pričakovanega, saj je ekipa Krškega po napovedih pred pričetkom prvenstva največji kandidat za izpad iz lige. Gostje so na tekmi vodili trikrat (0 : 1, 1 : 2, 2 : 3), ves preostali del tekme je bil izid na strani domačinov, ki so največ vodili za sedem zadetkov (14 : 7, 15 : 8). Uvodne minute tekme so pripadle gostom tudi po zaslugi dveh zgrešenih sedemmetrovk Bojana Čudiča v 2. in Jana Gregorca v 3. minuti. V nadaljevanju je trener Saša Prapotnik priložnost za strele iz sedmih metrov ponudil 18 – letnemu Juretu Kocbeku, ki je do konca tekme bil uspešen pri vseh petih izvajanjih sedemmetrovk. Od 21. do 28. minute Jeruzalemčki niso dosegli zadetka in prav v tem obdobju so zamudili lepo priložnost, da bi povečali vodstvo na več kot za sedem in zlomili odpor mladih, vendar borbenih Krčanov. V 2. polčasu je prednost gostiteljev nihala med štirimi in petimi zadetki. Od 43. do 48. minute je novinec v dresu Jeruzalema, Dejan Veselko, mrežo Krčanov zadel štirikrat zapored in popeljal svojo ekipo do vodstva s 26 : 21. V drugem delu tekme sta domača vratarja Tomislav Balent (7 obramb v 1. polčasu) in Tomaž Cvetko do 50. minute zbrala le eno obrambo, nato pa je Balent v zadnjih desetih minutah tekme zbral 5 obramb in v kratkem času je prednost Jeruzalema s +4 (26 : 22) spremenil v prednost s +6 (28 : 22). Pomemben trenutek tekme se je zgodil v 51. minuti, ko je Rok Kodrič pri Krškem zapravil protinapad s katerim bi se gostje približali le na tri gole zaostanka. Uspešen je bil vratar Balent, ki je tekmo končal pri 13 obrambah. Zadnja ormoška zadetka je dosegel Gregorc, ki je s sedmimi doseženimi zadetki iz igre bil med boljšimi posamezniki tekme 1. kroga. Tekmo na Hardeku si je ogledalo 250 gledalcev, še večji obisk pa se pričakuje čez štirinajst dni, ko v 3. krogu na Hardeku gostuje eden glavnih kandidatov za naslov državnega prvaka Gorenje iz Velenja. V 2. krogu Jeruzalem gostuje pri Slovenj Gradcu, ki je v 1. krogu izjemno namučil Gorenje (28 : 33). Četo trenerja Saša Prapotnika čaka težka naloga pred nabito polno dvorano v osrčju Koroške.
IZJAVE:
Jure Kocbek (Jeruzalem): Naša zmaga je več kot zaslužena. Po lepi prednosti sedmih zadetkov v 21. minuti smo v prvih petnajstih minutah 2. polčasa padli v obrambi in prejeli kar dvanajst zadetkov. Na koncu smo le dovolj strnili svoje vrste in mirno tekmo pripeljali k srečnemu koncu. Svoje igre sam ne bi ocenjeval, saj šteje le rezultat, ki ga doseže ekipa. Vesel sem, da sem uspešno izkoristil priložnost pri izvajanju sedemmetrovk, ko sta zgrešila Čudič in Gregorc. Za naslednjo tekmo v Slovenj Gradcu se bo potrebno dobro pripraviti, saj nas čaka težki nasprotnik in nabito polna dvorana.
Nenad Stojakovič (trener Krško): Glede na to, da resneje treniramo zadnjih petnajst dni smo se dostojno upirali izkušeni in tudi uigrani ekipi Ormoža. Za še boljši rezultat bi morali biti natančnejši ob zaključkih sicer izdelanih metov. Zaslužena zmaga domačinov. Za nas pa bo še naprej vsaka tekma kot tekma Lige prvakov. Vsako soboto nova tekma in novo dokazovanje. Verjamem, da je pred fanti svetla prihodnost, le boriti se je treba.