ROKOMET, NLB Leasing liga, 2. krog:
Pustili boljši vtis kot kaže končen izid
Celje Piv. Laško – Jeruzalem 35 : 23 (14 : 11)
Celje Piv. Laško:
Lesjak (5 obramb), Gajić (7 obramb); Blagotinšek 1, Ivić 5, Babarskas 1, Razgor 6, Marguč 2, Poteko 3, Potočnik 1, Zarabec, Kodrin 2, Fižuleto 4 (1), Dobelšek 1, Pešić, Mlakar 3, Žvižej 5. Trener: Branko Tamše
Jeruzalem: Šutalo (2 obrambi), Balent (7 obramb); Kavčič 1, Horvat 2, Bogadi 1, Radujković 3, Čudič 8 (4), Veselko 1, Grizolt, Kocbek 2, Kosi 1, Ozmec, Mesarić 2, Petrovič, Cirar 1, Kolmančič 1. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Celje PL 2/1; Jeruzalem 4/4.
Izključitve: Celje PL 10; Jeruzalem 12 minut.
Rokometaši Jeruzalema so v 2. krogu gostovali v Zlatorogu (1023 gledalcev) pri Celju in pustili precej boljši vtis kot kaže končen rezultat (35 : 23). Četa trenerja Saše Prapotnika je zaradi poškodb pogrešala Roka Žurana in Jaša Rajšpa. V 1. polčasu je Vinarjem uspelo nasprotniku vsiliti svoj način igre in Celjani so v le redkih primerih prihajali do lahkih zadetkov. Prav na koncu 1. polčasa je prednost Celja bila najvišja (14 : 11). Pred tem so v 10. minuti vodili Jeruzalemčki (3 : 4), v 20. minuti Celjani (8 : 6). Pomemben trenutek se je zgodil v 27. minuti pri izidu 12 : 11, ko sta najslabša udeleženca tekme sodnika Šebek – Škvarč povsem običajen prekršek Mihe Kavčiča označila za izključitev, na kar je preburno protestiral ormoški strateg Prapotnik in sodnika sta še klopi dosodila kazen. Nervoza je v 1. polčasu bila precej prisotna na celjski klopi. Ker Pivovarjem ni šlo vse po načrtih je skozi celoten čas na sodnika s klopi pritiskal trener Branko Tamše, na igrišču pa kapetan Luka Žvižej. Ekipa, ki bo kaj kmalu zaigrala v Ligi prvakov si kaj takega proti Ormožu ne bi smela privoščiti, da na “galamo” vpliva na mlada neizkušena sodnika, ki sta s strani gledalcev večkrat bila nagrajena z glasnimi žvižgi.

Klop Celja je precej "galamila" na sodniški par.

Klop Celja je precej “galamila” na sodniški par.

11904749_641456755996595_5260857942498824120_n

Celje je izključitve Jeruzalemčkov izkoristilo s serijo 5 : 0 in vodstvom 17 : 11. Obramba gostov več ni bila tako čvrsta, v golu Tomislav Balent ni nadaljeval kot v 1. polčasu, ko je zbral vseh 7 obramb. Celje je prihajalo do želenih lahkih zadetkov in v 38. minuti povišalo prednost na +8 (21 : 13). V 40. minuti je prednost Celja skopnela na šest zadetkov prednosti (22 : 16), v 50. minuti pa na pet zadetkov prednosti (25 : 20). Klop Jeruzalema je v zadnjih dvanajstih minutah zaigrala z mladinsko zasedbo, kjer je na svoji premieri med člani v elitni ligi svoja prva zadetka s pravima projektiloma z razdalje dosegel 195 cm visoki levi zunanji igralec Gašper Horvat. Žal so mladi neizkušeni Ormožani pri poskusu hitre igre izgubljali žoge po tekočem traku, kar je s pridom kaznovalo Celje z lahkimi goli in na koncu z zanesljivo zmago s +12 (35 : 23). V 3. krogu v soboto 19. septembra ob 19.00 uri na Hardeku gostuje zmeraj neugodni Trimo in pričakuje se znova dobra tekma ter polna dvorana.

Celjani so bili previsoka ovira za Ormožane, ki so v Zlatorogu kljub visokemu porazu pustili soliden vtis.

IZJAVA:
Saša Prapotnik (trener Jeruzalem Ormož):
Tudi tokrat smo se predstavili v lepi luči in škoda za zadnjih dvanajst minut, ko smo zaradi neizkušenosti naredili preveliko število tehničnih napak. Zadovoljen sem z igro v 1. polčasu, v 2. polčasu pa Celjanom več nismo uspeli parirati. Gre za ekipo, ki ima širok kader kvalitetnih igralcev in prav s širino lomi nasprotnika. Kot smo obljubili bomo tudi v tem prvenstvu dajali čim več minut našim mladim talentiranim igralcem. Tako so zadnjih dvanajst minut na tekmi dobili priložnost mladinci letnika 1997 in 1998, ki po mojem niso razočarali občinstva v Zlatorogu. Pred nami je teden, kjer se moramo čim bolje pripraviti na naslednjega zahtevnega nasprotnika Trimo iz Trebnjega. Pričakujem pravo čvrsto tekmo in polno dvorano Hardek.

V soboto 19. 9. ob 19.00 uri na Hardek prihaja zmeraj neugodni Trimo. Nova težka preizkušnja za Vinarje, ki upajo na glasno vzpodbudo trdnjave Hardek.