Rokomet, NLB Leasing liga, 10. krog:
Vinarji po hudem boju do pete zmage
Jeruzalem – Loka 28 : 26 (13 : 11)
Jeruzalem:
Bratanovič (11 obramb), Šutalo, Balent; Kolmančič, Kavčič, Radujković 4, Čudič 12 (1), Gregorc 4, Veselko, Topolovec, Grizolt 2, Ozmec, Kocbek 2, Kosi, Petrovič, Rajšp 4. Trener: Saša Prapotnik
Loka: A. Vrbinc (2 obrambi), Pajntar (6 obramb); Rakovec, Šibanc 5, Lapajne 13 (5), Kavčič 1, Štremfelj, Korošec 3, Čebron, Cingesar, Bradeško 2, Dolenec 1, Rant, Rebič 1, Setnikar 1. Trener: Robert Bradeško
Sedemetrovke: Jeruzalem 1/1; Loka 6/5.
Izključitve: Jeruzalem 6; Loka 6 minut.
Igralec tekme: Bojan Čudič (Jeruzalem Ormož).
Po pričakovanjih je tekma med Jeruzalemom in Škofjo Loko bila precej izenačena ter dramatična do samega konca. Trdnjava Hardek pa je še petič letos ostala neosvojena (padla le proti Gorenju). Gostje so povedli le enkrat (0 : 1), ves preostali del tekme pa so vodili Jeruzalemčki, ki pa so se za vsak dosežen gol morali pošteno potruditi. Ogromno težav jim je povzročala globoka in agresivna obramba, katero so gojili Škofjeločani, ki imajo sestavljeno ekipo iz domačih, mladih in hitrih igralcev. Še sreča, da so gostitelji v 1. polčasu imeli razpoloženega Bojana Čudiča, ki je z izjemnimi invidualnimi sposobnostmi demonstriral vse svoje rokometno znanje in navdušil prisotne na Hardeku. Kapetan Hugo je do odmora dosegel kar 9 zadetkov (le enega iz sedemmetrovke). Ob Čudiču sta svoje dodala še izkušeni Siniša Radujković (trije zadetki) in vratar Zlatan Bratanovič, ki je do odmora zbral 7 obramb. Preostali igralci pri Vinarjih pa so ostali precej dolžni. V 21. minuti je Čudič s svojim 8 zadetkom popeljal svojo ekipo do najvišjega vodstva na tekmi s +5 (12 : 7). V preostalih devetih minutah pa so domačini dosegli le še en zadetek, kar so izkoristili Škofjeločani, ki so imeli še veter v hrbet s strani sodniškega para Peter Kočevar in Robert Klančar. Sojenje je znova bilo slabši del sicer zelo dobre rokometne predstave. Gorenjci so v 2. polčasu vse bolj pritiskali in ogrožali Ormožane. V štirih primerih je prednost Jeruzalema padla le na gol prednosti, nezaustavljiv pa je v gostujočih vrstah bil mladinski reprezentant Januš Lapajne, ki je s svojo hitrostjo domače obrambne igralce podiral kot domine. Ajdovec na delu v Škofji Loki je tekmo končal pri trinajstih doseženih zadetkih (met 13/17). V 2. polčasu se je Lapajnetu na levem krilu pridružil še Alen Šibanc, ki je vseh svojih pet zadetkov zatresel v drugem delu tekme potem, ko je zamenjal nerazpoloženega Maria Cingesarja. Ob pomoči izjemnih navijačev Ormožanov, ki so blesteli skozi celotno tekmo, je Jure Kocbek v 46. minuti povedel Vinarje v vodstvo s štirimi zadetki (22 : 18). V 55. minuti so nepopustljivi Škofjeločani znižali zaostanek na le dva gola (25 : 23), a je nato pravočasno z dvema doseženima zadetkoma eksplodiral Jaša Rajšp in v 58. minuti je prednost Jeruzalema znašala +3 (28 : 25). Pred odločilnim zadetkom Jeruzalema sta slaba sodnika dosodila izključitev škofjeloškemu igralcu, pozabila pa pokazati na čisto sedemmetrovko po prekršku nad Kocbekom (57.36 minuta). Četi trenerja Saše Prapotnika, ki je nastopila brez poškodovanega Danijela Mesarića in Davida Bogadija je zadnji dve minuti padel veliki kamen s srca, saj je na kolena bil položen zahteven nasprotnik, ki se je v Ormožu predstavil v lepi luči, a je obenem občutil tudi čar trdnajve Hardek, ki spada med ene najzanimivejših rokometnih igrišč v državi. V 11. krogu v petek 21. novembra Vinarji gostujejo na Kodeljevem pri Slovanu.
IZJAVA:
Saša Prapotnik (trener Jeruzalem Ormož): Po pričakovanjih težka tekma, kjer smo se za vsak zadetek morali krvavo boriti. Na nasprotnika smo se dobro pripravili, vendar se je poznala odsotnost Mesarića in Bogadija. Predvsem njuna izkušenost v obrambi. Znova smo ponudili priložnost nekaterim mladincem in kadetom, ki so si nabirali nove izkušnje. Spoznali so lahko Lapajneta, ki nam je povzročal največ težav. Za zmago bi pohvalil svojo celotno ekipo. Veseli me, da izkušenejši svoje znanje marljivo prenašajo na mlade igralce, ki iz tekme v tekmo pridobivajo vse več rokometnega znanja, kar nam bo še kako prav prišlo v nadaljevanju sezone. Naš cilj še naprej ostaja obstanek v ligi.

ROKOMET, 1. B SRL, 8. krog:
S slabo igro v obrambi do poraza v Črnomlju
Črnomelj – V. Nedelja Carrera Optyl 36 : 32 (22 : 17)
V. Nedelja Carrera Optyl:
Pfeifer 8 obramb, Zorec 7, Kaučič 1, Bombek 3, Mavrič 3, Bezjak 4, D. Hržič, Štefičar 3, Preac 12 obramb, Šerc 2, Lorenčič 2, Vukan, Šerod 5, Hojžar 2, Marin. Trener: Tomi Matjašič
Rokometaši Velike Nedelje so na račun slabe obrambe v 1. polčasu doživeli peti prvenstveni poraz. Ko ekipa v enem polčasu prejme kar 22 zadetkov potem lahko le sanja o uspehu. V 2. polčasu nekoliko boljša igra gostov, vendar premalo za uspeh pri Črnomlju, ki je tako dosegel svojo prvo prvenstveno zmago. V 9. krogu Velika Nedelja v soboto 22. novembra ob 19.00 uri gosti zasedbo močne Dobove.

MLAJŠE SELEKCIJE:
MLADINCI (letniki 1994 in mlajši):
Domačini blizu presenečenja
V. Nedelja Carrera Optyl – Jeruzalem 37 : 38 (17 : 18)

KADETI (letniki 1998 in mlajši):
Brez težav preko Maribora
Maribor – Jeruzalem 23 : 41 (10 : 21)
Jeruzalem:
Šutalo; Žižek Cvetko, Horvat 4 (1), Koderman 6, Ciglar 1, Zidarič 5, M. Hebar 7, Grabovac 1, Kavčič 3, D. Ozmec 6, T. Kosi 8 (3). Trener: Uroš Krstič
Jeruzalemčki so po pričakovanjih z lahkoto opravili z Mariborom. V soboto 22. novembra je na Hardeku na sporedu eden največjih, če ne celo največji derbi v državi v generaciji letnikov 1998. V goste prihaja Celje.

Zmaga proti Pomurju
V. Nedelja Carrera Optyl – Pomurje 36 : 24 (15 : 8)
Škrjanec, Belec, Šoštarič 10, Gašič 3, M. Hržič, Kokalj 3, G. Hebar 5, Ulaga 7, U. Kosi 2, Niedorfer 2, Ž. Kociper 3, Fekonja, A. Munda 1. Trener: Darjan Mesarec

STAREJŠI DEČKI A (letniki 2000 in mlajši):
Gorenje v tem hipu premočno
Jeruzalem Ormož – Gorenje 19 : 30 (9 : 12)
Jeruzalem Ormož:
P. Ozmec 2, T. Šulek 2, A. Munda 3, Sovič, Firšt Šeruga, Belec 4, U. Horvat, G. Hebar 4, B. Zadravec, Torič, Aljaž Kosi, J. Zadravec 4, Toplak. Trenerja: Branko Bokša in Matej Hebar

Starejši dečki A so se Velenjčanom upirali le v 1. polčasu.

STAREJŠI DEČKI B (letniki 2001 in mlajši):
Blizu presenečenja proti Osam
V. Nedelja Carrera Optyl – Gorenje 24 : 25 (10 : 14)
V. Munda 1, Toplak 2, Kuhar 6, Torič 4, Pfeifer, Sovič 4, Aljaž Kosi 6, U. Horvat 1, Zemljič, E. Kovačec. Trener: Branko Bokša

MLAJŠI DEČKI A (letniki 2002 in mlajši):
Cirkus Združenih do 25. minute tekme
Ravne na Koroškem – Jeruzalem 15 : 16 (9 : 5)
Jeruzalem:
Zemljič; Rubin, Herga Rizman 1, E. Kovačec 4, J. Lukman, Fergola, G. Cvetko 6 (3), Škrinjar 1, M. Voršič 3. Trener: Uroš Krstič in Davorin Kovačec
S slabo igro v obrambi, številnimi tehničnimi napakami ter zapravljenimi zicerji so Združeni omogočili borbenim gostiteljem, da v 25. minuti povedejo z 11 : 5. Gostje so se dobesedno vlačili po igrišču. Šele v zadnjih petnajstih minutah so Združeni pokazali željo po igri in zmagi ter po delnem izidu 11 : 3 povedli v 38. minuti s 16 : 14. S takšnim pristopom fantov do tekem bo v prihodnosti zelo malo točk. V ponedeljek 24. novembra je na sporedu tekma proti vodilnim Račam.