Poraz članov Jeruzalema v Ribnici; Zmaga SDB Jeruzalema proti Mariboru
Tudi Ribnica v tem trenutku premočna
Ribnica – Jeruzalem 41 : 30 (24 : 16)
Ribnica Riko Hiše:
Klarič (8 obramb), Perovšek (1 obramba), Košmrlj; Abrahamsberg 2, Markovič 4, Fink 4, Leban 10 (1), Nosan 11 (2), Merhar, Batinič 2, Pucelj 5, Grebenc 2, Henigman 1, Atanasov, Omahen, Pahulje. Trener: Robert Beguš
Jeruzalem Ormož: Žuran (7 obramb), Belec( 2 obrambi), T. Cvetko (3 obrambe); Kirič, Topolovec 1, Poznič 2, Radujković, Mavrič 1, Čudič 10 (2), Bogadi 6, Gregorc 3 (1), Peček 4, Šišmanović 2, Mesarič 1, Žižek Cvetko. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke:Ribnica Riko Hiše 3 (3), Jeruzalem Ormož 3 (3).
Izključitve:Ribnica Riko Hiše 8 minut, Jeruzalem Ormož 4 minute.
Igralec tekme:Blaž Nosan (Ribnica Riko hiše).
Rokometaši Jeruzalema so v Ribnici zabeležili šesti prvenstveni poraz. Gostitelji so v tem trenutku boljša ekipa od Jeruzalema, ki se ubada s številnimi poškodbami igralcev. Majhen igralski kader je načel ekipo Jeruzalema in v tem hipu je težko pri Vinarjih najti igralca v “enem kosu”. Ormožani so se Ribničanom upirali do 15. minute, ko je izid še zadnjič bil izenačen (10 : 10). Dobrih osem minut kasneje je prednost domačinov že narasla na +5 (18 : 13). Nekaj izgubljenih žog v napadu ter slaba obramba Jeruzalema sta botrovali visoki prednosti Ribnice ob polčasu (24 : 16). Met rokometašev Ribnice iz igre je v 1. polčasu bil neverjetnih 24/28 (86%). Število prejetih zadetkov (24!) samo dokazuje, da Jeruzalemčki na tej tekmi niso bili pravi in da je vprašanje zmagovalca bilo odločeno že pred drugim delom tekme. V nadaljevanju so se Ormožani sprijaznili s porazom in trener Saša Prapotnik je pred pomembno domačo tekmo s Sevnico spočil glavne adute in ponudil priložnost igralcem mladinske ekipe. Najvišja prednost Ribnice je v 42. minuti po delnem izidu 5 : 0 že znašala štirinajst točk (32 : 18). Do konca tekme je Vinarjem uspelo ublažiti visoki poraz. V soboto 26. oktobra ob 19.00 uri je pred Ormožani zelo pomembna tekma 9. kroga, saj na Hardek prihaja žilava Sevnica, ki letos spada med večja presenečenja prvenstva. V zadnji tekmi so Sevničani na domačih tleh ugnali trebanjski Trimo s 25 : 19 in dokazali, da se nahajajo v odlični formi. Skratka na Hardeku bo v soboto izjemno pestro.
IZJAVA:
Saša Prapotnik (Jeruzalem Ormož): Poraz v Ribnici je zaslužen. Domačin je izkoristil naše trenutno stanje s sestavo ekipe. Ne bomo jokali in v soboto gremo na glavo proti Sevnici.

Najbolj zaposleni med Ormožani je zadnje čase fizio Izidor Cuković.

MLAJŠE SELEKCIJE:
SDB Jeruzalema ugnali Maribor
Jeruzalem – Maribor 27 : 14 (11 : 7)
Jeruzalem:
Firšt Šeruga; Belec 4, G. Hebar 4, A. Munda 2, P. Ozmec 1, Sovič 1, J. Zadravec 4, T. Šulek 1 (1), B. Zadravec 1, Notersberg 9 (2), Torič. Trener: Uroš Krstič
Po zmagah nad Radgono, M. Gorišnico, Slovenj Gradcem in Celjem so Ormožani zabeležili novo zmago proti Mariboru. Pot do zmage je bila precej težja kot kaže končen izid, saj so se fizično močnejši Mariborčani kosali do 30. minute, ko je bil izid 12 : 10 v prid Jeruzalemčkov. Po seriji devetih zaporednih golov je Ormožanom uspelo uiti na 13 točk prednosti (17 : 13 – 26 : 13). Domači fantje so na zadnjih treningih veliko pozornosti posvečali igri v obrambi in zato veseli le štirinajst prejetih zadetkov. Ekipa, ki je fizično med slabšimi v državi, pa zmore še veliko več, a le ob marljivem delu na treningih.

Tekme se igrajo 2 x 20 minut.

V 9.krogu 1.NLB Leasing lige Ribničani potujejo v Novo Mesto, kjer se bodo v soboto, 26.10.2013 ob 18:00 pomerili s trenutno četrto ekipo prvenstva MRK Krka.