Poraza Jeruzalema in V. Nedelje; Mlajše selekcije mešano

ROKOMET, NLB Leasing liga, 13. krog:
Visok poraz Jeruzalema v Ribnici
Riko hiše Ribnica – Jeruzalem Ormož 38 : 27 (23 : 13)
Riko hiše Ribnica:
Perovšek (4 obrambe), Klarič (5 obramb), Košmrlj 1, Leban 10 (2), Markovič 3, Pucelj 3, Grebenc 3, Nosan 5, Henigman 5, Batinič 3, Skušek 3, Fink 2, Atanasov, Andoljšek, Merhar, Pahulje. Trener: Robert Beguš
Jeruzalem Ormož: Šutalo (1 obramba), Balent (13 obramb – 3x7m), Kavčič 1, Mesarić 1, Gregorc 1, Čudič 11 (6), Bogadi 4, Radujković 1, Petrovič 1, Veselko 3, Kolmančič 1, Rajšp 1, Kosi 1, Kocbek 1, Grizolt, Topolovec. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Riko hiše Ribnica 5 (2); Jeruzalem 7 (6).
Izključitve: Riko hiše Ribnica 12 minut; Jeruzalem 12 minut.
Vinarji so v Ribnici odigrali mogoče svojo najslabšo tekmo letošnjega prvenstva in gostitelji so jih visoko ugnali s kar enajstimi zadetki razlike (38 : 27). Tekma je bila povsem nezanimiva, saj je zmagovalec bil odločen že po petnajstih minutah igre. Svoj prvi zadetek so Ormožani dosegli v 7. (3 : 1), drugega v 9. (6 : 2) in tretjega v 14. minuti (9 : 3). Prvo ime srečanja Patrik Leban je v 15. minuti dosegel svoj že šesti zadetek na tekmi za vodstvo s kar + 7 (10 : 3). Obramba Jeruzalema je pokala po vseh šivih. Le Tomislav Balent na golu je bil sposoben s svojimi obrambami zaustaviti kakšen napad Ribničanov, ki so Vinarje deklasirali in si že do odmora priigrali neulovljivih deset zadetkov prednosti (23 : 13). Organizator ribniške igre Leban je 1. polčas končal pri kar devetih doseženih golih. Po tako visokem zaostanku je trener Jeruzalema Saša Prapotnik v 2. polčasu ponudil priložnost vsem igralcem in kar dvanajst se jih je vpisalo med strelce. Po običaju je v vrstah gostov največ pokazal prvi strelec lige Bojan Čudič, ki je z enajstimi zadetki bil prvi strelec tekme 13. kroga. Čudičevo povprečje doseženih zadetkov letos znaša 8,92 zadetka na tekmo (116 golov na trinajstih tekmah). V 14. krogu Vinarji gostujejo pri ekipi Krškega, ki je zamenjala trenerja Nenada Stojakovića. Le tega je na trenerski klopi zamenjal mladi domačin Gašper Kovač. Z zmago v Krškem bi Jeruzalemčki naredili veliki korak k obstanku v ligi.

ROKOMET, 1. B SRL, 11. krog:
Škofljica boljša za dva zadetka
V. Nedelja Carrera Optyl – Škofljica Pekarna Pečjak 25 : 27 (13 : 14)
V. Nedelja Carrera Optyl:
Pfeifer 5 obramb, Zorec 6, Bombek 4, Mavrič 3, Bezjak, Štefičar 3, Preac 5 obramb, Šerc 1, M. Špindler, Lorenčič 1, Vukan 5, Šerod, Hojžar 2, Marin. Trener: Tomi Matjašič
Domačin je v 1. polčasu dvakrat vodil za dva (10 : 8 in 12 : 10), vendar v zaključku popustil in gostom dovolil, da so na odmor odšli z golom prednosti (13 : 14). Zadnjič je izid bil izenačen v 37. minuti (15 : 15). Sledile so minute Škofljice, ki si je z delnim izidom 6 :2 priigrala vodstvo s +4 (17 : 21). Domačini so se večkrat približali na le dva zadetka zaostanka, a bližje ni šlo, saj so v vrstah Škofljice odlično zaigrali Anej Jovanovič (13 zadetkov), Sebastjan Obajdin (5 zadetkov) in vratar Nik Stojanovič Hvala (12 obramb). To je bil četrti zaporedni poraz Velike Nedelje, ki v naslednjem 12. krogu gostuje pri sosedih iz Gorišnice.

ROKOMET, mlajše selekcije:
MLADINCI (letniki 1994 in mlajši):
Zmaga mladincev V. Nedelje proti Gorenju
V. Nedelja Carrera Optyl – Gorenje 36 : 30 (18 : 17)
Matic Škrjanec, Peter Zorec 8, Filip Bombek 8, David Hržič 2, Marko Hržič, Niko Gašič, Domen Lorenčič 1, Tadej Vukan 2, Timotej Jaušovec, Uroš Šerod 3, Gregor Hojžar 7, Matic Marin 5. Trener: Tomi Matjašič
Z zmago proti Gorenju so mladinci Velike Nedelje ostali v boju za drugo mesto, ki vodi v Ligo 6, katera ponuja uvrstitev v 1. SRL. V zadnjem krogu bi Gorenje moralo doma kloniti proti Rudarju, V. Nedelja pa v gosteh ugnati Maribor.

KADETI (letniki 1998 in mlajši):
Drava premočna
V. Nedelja Carrera Optyl & Jeruzalem Ormož – Drava 29 : 37 (15 : 22)
V. Nedelja Carrera Optyl & Jeruzalem Ormož:
Matic Škrjanec, Ivan Belec 2, Anže Šoštarič, Niko Gašič 5, Marko Hržič, Tim Kokalj, Gašper Hebar 1, Nino Ulaga 9, Uroš Kosi 1, Matej Niedorfer 6, Žan Kociper 5, Gregor Fekonja. Trener: Branko Bokša
S slabo igro v obrambi so domači igralci gostom s Ptuja omogočili lahko pot do zmage. Še največ sta pokazala vratarja Gregor Fekonja in Matic Škrjanec.

STAREJŠI DEČKI A (letniki 2000 in mlajši):
Ena boljših predstav v sezoni
Celje PL – Jeruzalem Ormož & V. Nedelja Carrera Optyl 21 : 18 (9 : 7):
Žan Firšt Šeruga; Žan Toplak 1, Vid Munda, Uroš Horvat 2, Primož Ozmec 1, Tobi Torič, Gašper Hebar 7 (4), Belec 4, Niko Sovič, Aljoša Munda 1, Teo Šulek 2. Trener: Matej Hebar
Jeruzalemčki so v Zlatorogu odigrali eno svojih boljših tekem sezone in sovrstnikom Celja nudili dostojen odpor. V 2. polčasu je bil izid še izenačen na 11 : 11. Kratka klop gostov je bila krivec za padec v igri, kar so spretno izkoristili Celjani z delnim izidom 6 : 1 (17 : 12). Kljub zaostanku petih golov se Jeruzalemčki niso predali in so do konca tekme z borbeno igro omilili poraz.

STAREJŠE DEKLICE A (letnice 2000 in mlajše):
Lepa zmaga pri sosedinjah
ŽRK Tenzor DP Logik Ptuj – ŽRK Ormož 18 : 20 (7 : 12)

Ormožanke so tokrat gostovale pri sovrstnicah s Ptuja. Že na začetku tekme se je čutila velika napetost med igralkami, saj sta si obe ekipi želeli zmage. Velika borbenost in groba igra na obeh straneh, sta obe ekipi stali rdečih kartonov in sicer si ga je med domačinkami v 31. minuti prislužila Nika Vidovič, med Ormožankami pa v 40. minuti Minea Kolenko. Na tekmi se je poškodovala Nuša Žnidarič, katero so morale nadomestiti mlajše deklice v igri, ki pa so opravile odlično delo, predvsem Neja Polak, ki je prispevala zelo pomemben gol v 46. minuti. Tako so gostje stisnile moči, pokazale svoje znanje in prednost, ki so si jo nabrale v 1. polčasu obdržale na svoji strani vse do konca tekme. Za zmagovalno ekipo so igrale: Nika Polič, Eli Hergula 5, Urška Rodi 1, Minea Kolenko 9, Nika Polak 2, Nuša Žnidarič 1, Ana Škorjanec 1, Lorella Kolenko, Neja Polak 1, Anna Tiya Žižek Cvetko, Hana Zajšek. Trener: Robi Mesarec

MLAJŠI DEČKI A (letniki 2002 in mlajši):
+24 za Zdužene proti Dravi
Jeruzalem Ormož & V. Nedelja Carrera Optyl – Drava 31 : 7 (12 : 3)
Jeruzalem Ormož & V. Nedelja Carrera Optyl:
Aleš Zemljič; Žiga Herga Rizman 4, Enej Kovačec 12, Jure Lukman 2 (1), Blaž Fergola 3, Gašper Cvetko 7 (3), Lan Kokol 2, Denis Škrinjar 1, Maj Voršič. Trenerja: Uroš Krstič in Davorin Kovačec
Obe ekipi sta nastopili v okrnjenih zasedbah, Združeni praktično brez pol ekipe. V vsem slabem pa je vedno nekaj dobrega in igralci, ki so sicer pričeli tekme na klopi zdaj dobivajo minute na igrišču in napredujejo hitreje kot bi sicer. Veseli igra v obrambi, največ pa bo potrebno dodelati prehod v protinapad in podaljšan protinapad. V naslednjem krogu Združeni gostujejo v Celju.

MLAJŠE DEKLICE B (letnice 2003 in mlajše):
Zmaga v Rdeči dvorani Ormožank
ŽRK Veplas Velenje – ŽRK Ormož 13 : 28 (3 : 11)

Mlajše deklice B so v Velenje odšle v prepričanju, da bodo domov prinesle vse točke. Ker deklice zaupajo v vase in svojo igro so se res na koncu veselile velike zmage, pri tem pa so pokazale zelo dobro igro v Rdeči dvorani. Priložnost v igri so dobile vse igralke ŽRK Ormož, tudi naše najmlajše, ki se znajo boriti že kot prave rokometašice. Za Ormož so igrale: Kaja Korpar, Tajda Kreč 1, Alina Planinc 2, Neja Polak 4, Anna Tiya Žižek Cvetko 8, Liza Kandrič, Lorella Kolenko 9, Maruša Leskovar, Žanamari Kaloh, Klara Ropoša, Lana Zadravec, Annemarie Trunk 4. Trenerka: Sanja Potočnjak