ROKOMET, Utrecht 2013, polfinale:
Finale dober dan!
Slovenija – Svedska 24 : 23 (15 : 12)
Slovenija:
Kastelic (11 obramb), Urbic (1 obramba); Velkavrh, Stojnic, Husar 1, Kavcic, Kikanovic, Janc 1, Prevolnik 1, O. Cvetko 5, Malus 6, Bedeti, Kolmancic, Marguc 7, C. Cvetko 3. Trener: Sasa Prapotnik
Sedemmetrovke: Slovenija 3/3; Svedska 3/2.
Izkljucitve: Slovenija 6; Svedska 4 minute.
Polfinale da te kap. Obstajali so tudi taksni, ki so morali predcasno zapustiti dvorano Jaarbeurs. Slovenija skozi celotno tekmo boljsa, vendar tega nikakor ni znala kronati s pobegom na varno prednost. Po izenacenju na 5 : 5 v 9. minuti so sledile minute Slovencev in serija s 5 : 1 za vodstvo z 10 : 6 v 16. minuti. Zdelo se je, da bo Svedska padla ze v 1. polcasu, saj je Slovenija vodila tudi v 22. minuti s 14 : 10. Toda trmasti in fizicno cvrsti Skandinavci so izkoristili tehnicne napake Slovencev (skozi celotno tekmo 11 napak) in se priblizali na dva zadetka zaostanka (14 : 12). Dramaticnost se je v 2. polcasu samo stopnjevala in preobrati so kar sledili. Najprej vodstvo Slovenije s 16 : 12, ki pa je bilo v piclih dveh minutah izniceno in v 36. minuti je Svedska izenacila na 16 : 16. Obe ekipi sta za vsak gol porabili ogromno moci, Sloveniji pa je uspelo najprej povesti v 46. minuti 21 : 18 in v 54. minuti se s 23 : 21. Ob tem je Gal Marguc z desnega krila zamudil lepo priloznost za + 3 in Svedi so hitro izenacili na 23 : 23. Obe ekipi sta nato zapravili po dva napada, v zadnjem napadu pa je po minuti odmora Jaka Malus 4 sekunde pred koncem zadel za uvrstitev v veliko finale, kjer se bodo Slovenci v petek 19. julija ob 16.00 uri znova pomerili z Norvezani, ki so ugnali Belorusijo s 36 : 30. Ekipa je utrujena, a vendar sposobna tudi na zadnji peti tekmi v petih dneh pustiti srce na igriscu in osvojiti zlato kolajno. Spomnimo se, da so Slovenci v predtekmovanju ugnali Norvezane s 25 : 20 in ni vrag, da jim to ne bi uspelo se enkrat.