ROKOMET, NLB leasing liga, 14. krog:
Novi korak k obstanku v ligi
Krško – Jeruzalem 25 : 33 (11 : 15)
Krško:
Polutnik (2 obrambi), Kozole (1 obramba); Zorič 1, Dragan 3 (1), Dular 1, Ban 3 (2), Rozman 1, Sobotič 7, Kodrič 1, Sikošek Pelko 1, Kastelic 1, Hribšek 3 (1), Sendelbah 2, Bogovič, Zoran 1, Glogovšek. Trener: Gašper Kovač
Jeruzalem: Balent (13 obramb – 3 x 7m), Šutalo (2 obrambi); Kolmančič, Kavčič 1, Bogadi 3, Radujković 2, Čudič 11 (4), Gregorc 1, Veselko, Grizolt, Kocbek 2, Kosi, Mesarić 10, Petrovič, Rajšp 1, Levak 2. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Krško 7/4; Jeruzalem 4/4.
Izključitve: Krško 8; Jeruzalem 10 minut.
Igralec tekme: Danijel Mesarić (Jeruzalem Ormož).
Pomlajena zasedba Krškega z novim trenerjem Gašperjem Kovačem se je izkušenejši ekipi Jeruzalema upirala do 25. minute, ko je zaostanek domače ekipe znašal le en zadetek (11 : 12). Sledile so ormoške minute, ko je Vinarjem uspel delni izid s 7 : 0 (11 : 19). Krčanom kar enajst minut ni uspelo zatresti mreže Tomislava Balenta, ki je tekmo končal pri solidnih trinajstih obrambah (od tega je ormoški vratar zaustavil tudi tri sedemmetrovke). Na krškem parketu je blestel prvi strelec lige Bojan Čudič, ki je vseh svojih enajst zadetkov dosegel do 34. minute. Gostitelji poleg Čudiča niso našli rešitve tudi za krožnega napadalca Danijela Mesarića, ki je tekmo končal pri desetih zadetkih z 100% izkupičkom metov (10/10). V 49. minuti je prav Mesarić svojo ekipo prvič popeljal do vodstva z desetimi goli prednosti (18 : 28). V zaključku tekme je trener Jeruzalema Saša Prapotnik dal priložnost mladim igralcem in svoja prva zadetka v dresu Vinarjev je dosegel 17 – letni Bruno Levak, ki je v Ormož prispel iz Čakovca. V soboto 20. decembra 2014 je na sporedu zadnja tekma v letu 2014. Na Hardeku bo ob 19.00 uri gostovala zasedba Slovenj Gradca. Z zmago bi Vinarji prezimili na odličnem šestem mestu elitne rokometne lige.

ROKOMET, 1. B SRL, 12. krog:
Peti poraz zapored
Moškanjci Gorišnica – V. Nedelja Carrera Optyl 26 : 21 (12 : 8)
V. Nedelja Carrera Optyl:
Pfeifer, Preac, Zorec, Bombek 1, Mavrič 5, Bezjak 2, Prapotnik, Štefičar 5, Šerc, Kneževič, Lorenčič, Vukan 2, Šerod 4, Hojžar, Marin 2.
Trener: Tomi Matjašič

MLADINCI, 2. SRL, 10. krog:
Točka V. Nedelje v Mariboru; Deveta zmaga Jeruzalemčkov
Maribor – V. Nedelja Carrera Optyl 38 : 38 (19 : 22)
Škrjanec, Jaušovec, Zorec 6, Bombek 9, D. Hržič 6, M. Hržič, Gašič, Šerod 5, Hojžar 6, Marin 6. Trener: Tomi Matjašič

Jeruzalem Ormož – Šmartno 34 : 29 (16 : 13)
Caf, Šutalo; Kociper 1, Kavčič 6, Kolmančič 4, Levak 5, Horvat 2, Šandor 4, Lukman 3, Žižek Cvetko 2, Kosi 2, Petrovič 2, Kirič 1, Mavrič 2, Grabovac, Ozmec. Trener: Mladen Grabovac
Končala se je predtekmovalna skupina Vzhod 2. SRL. Rokometaši Jeruzalema so z 19 točkami (remi z Gorenjem) osvojili 1. mesto, V. Nedelja z 11 točkami 3. mesto. V Ligo 6, kjer bosta v 1. SRL napredovali dve najboljši ekipi so se uvrstili Jeruzalemčki.

STAREJŠI DEČKI A:
Nova slaba predstava
J. Ormož & V. Nedelja CO – Drava Ptuj 20 : 21 (8 : 12)
J. Ormož & V. Nedelja CO:
Milec, Firšt Šeruga; U. Horvat, P. Ozmec 4, Torič, G. Hebar 3, Belec 8, Sovič 1, Šulek 2, A. Kosi, Toplak 1, B. Zadravec 1. Trener: Matej Hebar
Še ena slaba predstava Jeruzalemčkov in novi poraz. Tokrat so se zaslužene zmage na Hardeku veselili rokometaši Drave. Ekipi Jeruzalema, ki je v preteklosti posegala po mestih od 5. do 8. se letos ni uspelo uvrstiti v polfinale.

STAREJŠE DEKLICE A:
ŽRK Ormož – ŽRK Nazarje 33 : 24 (16 : 14)

Starejše deklice A ŽRK Ormož so si z odlično igro priigrale pomembne točke, saj so nasprotnice prihajale iz Nazarj, ki so prišle v Ormož le po zmago. Odločitev o zmagovalkah je padla v 2. polčasu.
Pomembne točke so ostale v Ormožu in tako še vedno ekipa ostaja v igri za najboljše uvrstitve v vzhodni ligi. Za ormoško ekipo so igrale: Nika Polič, Eli Hergula 8, Urška Rodi 9, Minea Kolenko 6, Nika Polak 4, Nuša Žnidarič 1, Ana Škorjanec 5, Kolenko Lorella, Neja Polak , Anna Tiya Žižek Cvetko, Hana Zajšek. Trener: Robi Mesarec

STAREJŠI DEČKI B:
Najboljša predstava 2001 letnikov v tej sezoni
V. Nedelja CO & J. Ormož – Drava Ptuj 30 : 21 (15 : 8)
V. Nedelja CO & J. Ormož:
Zemljič, Pfeifer; U. Horvat 8, Torič 4, Sovič 3, A. Kosi 5, Toplak 4, Kuhar 5, Herga Rizman 1, G. Cvetko, KOvačec. Trener: Branko Bokša
Z najboljšo predstavo v tej sezoni so Združeni ugnali zelo solidno zasedbo ptujske Drave. Gostje so bolje pričeli in povedli z 2 : 5. Z delnim izidom kar 13 : 3 so gostitelji na odmor odšli s prednostji +7 (15 : 8). V golu je blestel Aleš Zemljič in na desnem krilu Uroš Horvat. V 2. polčasu je prednost domače ekipe že znašala +13 (28 : 15).

MLAJŠI DEČKI A:
Celje PL – J. Ormož & V. Nedelja CO 17 : 14 (7 : 2)
Prvi zadetek šele v 17. minuti
Zemljič; Rubin, M. Voršič 2, Škrinjar, Fergola 1, J. Lukman 6, G. Cvetko 3, Kovačec 1, Herga Rizman 1. Trenerja: Uroš Krstič in Davorin Kovačec
Celjani so na začetku povsem nadigrali neprepoznavne goste in povedli s 7 : 0. Blestel je domači vratar Denis Strašek, sin bivšega slovenskega reprezentanta Boštjana Straška. Šele v 17. minuti so Združeni dosegli svoj prvi zadetek in še tega iz sedemmetrovke. V nadaljevanju pravi obraz Jeruzalemčkov, ki so po borbeni igri vztrajno nižali zaostanek in bili blizu, da ujamejo Celjane. Pri izidu 15 : 13 so gostje po tehnični napaki (slab sprejem žoge) zapravili napad za -1. V zadnjih sekundah so gostitelji dosegli svoj 17 zadetek in se veselili zaslužene zmage. V sredo 17. 12. ob 16.30 uri Združeni na Hardeku gostijo sovrstnike iz Slovenj Gradca.