STRELSTVO, EP v Moskvi:
Mladinke in mladinci zaključili z nastopi; Na vrsti članice in člani

V Moskvi od 26. februarja do 6. marca poteka evropsko prvenstvo v streljanju z zračnim orožjem.

Nastop v Moskvi sta končali obe Ormožanki, mladinski reprezentantki z zračno puško, Petra Vernik in Urška Kuharič. Obe si zaslužita čestitke za nastop v Rusiji.

Najboljši nastop v prvem delu evropskega prvenstva v Moskvi, ko so nastopale mladinke in mladinci, je uspel Anuši Kovačič z zračno pištolo, ki je z rezultatom 377 krogov osvojila odlično 12. mesto in tako uresničila svoja pričakovanja, ki so bila uvrstitev med najboljših 16 na stari celini. Z nekaj boljšo zadnjo serijo, ki bi morala biti vsaj 92 krogov, pa bi ji uspelo priti celo v veliki finale najboljših osem. Omeniti velja še, da je Anuša na najpomembnejši tekmi uspela narediti svoj najvišji rezultat na tekmovanjih v letošnji sezoni.

Mladinka Anuša Kovačič je z zračno pištolo osvojila visoko 12. mesto.

Nekoliko pod pričakovanji pa so nastopile mladinke s puško, ki so vse zaostale za rezultati, ki so jih v zadnjem času dosegale. Najvišje se je uvrstila Petra Vernik, ki je z rezultatom 405,4 krogov pristala na 50. mestu. Urška Kuharič je nastrelila 402,3 kroge, kar je zadostovalo za 59. mesto. S ponesrečenim zadnjim strelom pa je Klavdija Jerovšek končala na 68. mestu. Ekipno so zasedle 16. mesto v konkurenci osemnajstih ekip.

Ekipno so mladinke z zračno puško v postavi Vernik - Kuharič - Jerovšek osvojile 16. mesto.

Ekipno so mladinke z zračno puško v postavi Vernik – Kuharič – Jerovšek osvojile 16. mesto.

Na prvenstvu pa sta nastopila tudi mladinca s pištolo. Svoj krstni nastop na EP je dobro opravil Sašo Stojak, ki je ustrelil 563 krogov in za svojim najboljšim rezultatom sezone zaostal le za 4 kroge. Rezultat je zadoščal za 26. mesto. Jože Čeper je zaostal za rezultati, ki so mu omogočila nastop na tem EP. Ustrelil je skromnih 536 krogov, na koncu pa je bil še diskvalificiran, saj na ponovni kontroli opreme pištola ni opravila preizkusa teže proženja.

Sašo Stojak, mladinec z zračno pištolo, je Evropsko prvenstvo končal na 26. mestu.

Med članicami s pištolo je Petra Dobravec uresničila napovedi in izboljšala uvrstitev iz lanskega EP na Danskem. Dosegla je 381 krogov in osvojila zelo visoko 12. mesto. Za finale sta ji tokrat zmanjkala le 2 kroga.

V naslednjih dneh bomo pesti držali za Kevina Vento, ki bo nastopil z zračno pištolo v članski konkurenci. Venta se je šele leta 2010 pričel ukvarjati s tem športom, v letu 2014 pa ga čaka že nastop na Evropskem prvenstvu.

Pri članih s puško je barve Slovenije zastopal Željko Moičevič, ki je streljal bistveno slabše od svojega letošnjega povprečja in s 613,5 kroga osvojil 49.mesto. Ker vemo, da je športnikom najtežje, ko ne dosežejo svojega cilja, se je treba tudi iz te grenke lekcije nekaj naučiti in še z večjo vnemo in vztrajnostjo trenirati naprej, saj nas življenje uči, da je trud na koncu vedno poplačan. Zato Željko, dvigni glavo in gremo k novim izzivom naproti!